Publicēto ziņu arhīvs

Šajā sadaļā skolas WWW lapā ievietotā informācija ir sagrupēta pa mācību gadiem un to mēnešiem.

 

 

 

 

 

Jūs atrodaties sadaļā "Ziņu arhīvs"

2013./2014. mācību gada notikumu hronika.

augusts     jūlijs     jūnijs     maijs     aprīlis    
marts     februāris     janvāris     decembris
novembris     oktobris     septembris
 

2014.gada 13.jūnijā notika 9-to klašu izlaidums.

Laimīgu ceļu, mūsu devītie!

Mēs no sirds to vēlam, jo ceļā visādi var gadīties. Mēs dodam savu svētību līdzi, lai piepildītos cerības un ilgas. Mēs domās esam ar jums un sakām vislabākos ceļa vārdus – labie vārdi spēj sasildīt pasaules vējos, spēj izgaismot tumsu un arī pasargāt. Ceļš būs kā pati dzīve – gan aizrautīgi un taisni tieksies, gan piespiedīs līkumus mest. Ceļš pavērs nebijušus apvāršņus un allaž mainīgās ainavas, sagādās pārsteigumus un dāvās ceļa biedrus. Sākums jūsu gaitai ir skolas ceļš, kas jūs aizvedīs turp, kur esat nolēmuši nokļūt.

Tiem, kas mācīsies vidusskolā, novēlam motivāciju nopietnām mācībām. Tiem, kas aiziet apgūt profesiju, vēlam interesantas turpmākās mācības un ar lepnumu teikt: es mācījos Viesītes vidusskolā. Lai jums visiem turpmākajā ceļā aiz katra līkuma stāv veiksme!

Jūsu audzinātājas Maruta un Rita

(FOTOALBŪMS - paldies A.P.Kuzņecovai par fotogrāfijām!)

 

2014.gada 7.jūnijā 12-to klašu audzēkņi atvadās no skolas...

Durvis ir atvērtas. Tu stāvi uz sliekšņa. Nē, - Tu esi gatavs iet pāri slieksnim: vismaz sirds jau ir ceļā, un sirds vienmēr sāk ceļu ātrāk, nekā plauksta uz durvju roktura vai kāja solim. Jo sirds zina mērķi. Tātad: durvis ir atvērtas, un Tu esi ceļā.

Katru dienu atkal no jauna sajust,

katru dienu atkal no jauna

ļaut uzliesmot sevī

visām gaismām vienlaicīgi,

visām krāsām vienlaicīgi

un visām debespusēm

atļaut vienlaicīgi ziedēt.

No visas sirds Jums vēlam paskatīties uz pasauli savādākām acīm, ieraudzīt ap sevi vairāk labo, novērtēt katru dienu un iespējas, ko tā piedāvā, un, protams, sasniegt katram to mērķi dzīvē, ko esat iecerējuši!

Audzinātājas Ausma un Ilze

 (FOTOALBŪMS)

 

Eksāmenu un noslēguma darbu laiks

Paskrējis vēl viens mācību gads. Te rudens asteru smarža, un te jau vasaras jasmīni smaržo. Tāda sajūta, ka viss notiek spraigā sprinta skrējienā. Modernā pasaules gaita liek par sevi manīt un labi vien ir, jo kustībā ir dzīvība, darbības un ideju plūsma.

Pēc maija garajām „brīvdienām” skolā sākās noslēguma kontroldarbu, pārbaudes darbu un pēdējā mācību cēliena darbs. Līdz mācību gada beigām  tika uzkrāts pamatīgs apbalvojamo saraksts. Skolēni  veiksmīgi startēja daudzās mācību priekšmetu olimpiādēs. Skolas mācību gada pēdējā dienā tika izsniegti diplomi par 46 labākajām liecībām un vēl lielāks skolēnu skaits saņēma atzinību par labām un teicamām sekmēm. Augstākās un I. pakāpes diplomus saņēma arī mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi: tautisko deju kolektīvi “Augšzemīte I”, ”Augšzemīte II” un 4.-10.klašu meiteņu koris. Priecē fakts, ka daudzi skolēni saņēma vairāk kā 5 apbalvojumus par dažādiem sasniegumiem.

 

30. maijs - mācību gada pēdējā mācību diena. Klāt ir vasaras brīvdienas! Līnijā pie skolas tika pasniegtas atzinības par sasniegumiem mācību darbā, ārpusstundu aktivitātēs, sportā. Norisi vari apskatīt FOTOALBŪMĀ.

SĀKUMS

28.maijā skolā norisinājās sporta diena. Futbolā labu sniegumu uzrādīja 8.a,b.klases komanda un 5.a,b.klases komanda. Orientēšanās sacensībās uzvaru ieguva V.Pupeļs, K. Kliģis, A. Ļahtiņina, A.Germane. Viesītes piemiņu vietu meklēšanā uzvarētāju laurus plūca skolēni no 5.-7.klasēm.

Vēl pēdējās audzināšanas stundās skolā ciemojās skolas absolventi ar lekcijām par biznesa ideju realizāciju. Savukārt 1.-2.kl., 6., 7.a.b.klases tikās ar Latvenergo speciālistu A.Zariņu par elektrodrošības jautājumiem, kas ir ļoti aktuāli tuvojoties vasaras brīvdienām. Bērni atzina, ka skatījušies iespaidīgu video materiālu par elektrodrošību, kas palīdzēs labāk izprast situācijas nopietnību. Domājot par bērnu veselības jautājumiem, vairākām klasēm bija tikšanās un praktiskās nodarbības ar Zobu un mutes veselības higiēnas profilakses speciālistu T. Bolotovu.

Notikuši daudzi konkursi, kuros, gan individuāli gan arī  klašu komandas, piedalījās liels skolēnū skaits. 5.a,b. klases un 6.klases bērni startēja ZZ čempionātā. 31.maijā 5.a,b.klases devās uz Rīgu, lai piedalītos ZZ čempionāta finālsacensībās. Protams visu uzskaitīt būtu sarežģīti. Mēs priecājamies par katru skolēnu dalību aktivitātēs un izrādīto velmi darboties. Laikā no 21.maija līdz 29.maijam daudzas klases devās mācību ekskursijās un pārgājienos.

Novēlu visiem saulainu un notikumiem bagātu vasaru. Tiem, kuriem būs iespēja atpūsties, bet, kuriem tā īsti nesanāks, tomēr to izbrīvēt, lai kā tur nebūtu!

Dir.v.audz.darbā: S. Ratiņa

27.maijā Viesītes Mūzikas un mākslas skolas zālē novada domes vadība sveica savā pakļautībā esošo skolu skolēnus, kuri mācību gada laikā ieguva godalgotas vietas dažāda līmeņa olimpiādēs un konkursos. Mūsu skolas apbalvoto skolēnu saraksti:

-- 1. - 3.klašu grupā;

-- 4. - 9.klašu grupā;

-- 10. - 12.klašu grupā.

Pasākuma norisi var aplūkot FOTOALBŪMĀ.

 

21.maijā 7.- 11.klašu 46 skolēnu grupa devās mācību ekskursijā uz Tartu un AHHAA Zinātnes centru. Skolēnus pavadīja sk. L. Blumbeka, S. Ratiņa un S. Berģe.

Ekskursijas programmā bija Tartu vecpilsēta, skaists Rātslaukums ar slaveno Skūpsta statuju vidū, Doma kalna parks ar majestātiskām drupām un Eņģeļu tiltiņu, un Tartu augstskolas ēka.

Apmeklējām interaktīvo muzeju  - Ledus laikmeta parku. Mūs gaidīja pārsteidzošs modernais AHHAA zinātnes centrs. Tas bija piedzīvojumu centrs it visiem vecumiem, dažādas neticamas ierīces un iespējas pārsteidza mūs.

Izmēģinājām  paši uzvilkt ar virvi savu krēslu 9 metru augstumā, varējām  izbaudīt braucienu ar divriteni pa virvi, kas pārvilkta augstu pāri zālei, vai gluži vienkārši papriecājāmies par to, cik brīnumaini šķiļas cāļi un kā pazemē dzīvo skudras, kādu pretspēku un baiļu sajūtu var radīt kuģa katastrofas imitācijas telpa. Lielā apmeklētāju skaita dēļ diemžēl nevarējām piedalīties kosmosa ceļojumā vai citā norisē Megazvaigznes planetārijā.

Mums ļoti patika visas piedāvātās iespējas, bet pats galvenais, ka praktiskā izpēte un darbošanās noteikti palīdzēs skolēniem labāk apgūt un izprast fizikas un matemātikas  likumus, izprast kultūrvēstures mantojumu, orientēties ģeogrāfijas pasaulē u.c. Tā ir vērtīga pieredze.

Materiālu sagatavoja sk. S. Ratiņa

16.maijā izskanēja PĒDĒJAIS ZVANS mūsu 12-to un 9-to klašu skolēniem. (FOTOALBŪMS)

 

Jauniešu organizēta pavasara sporta diena

 23.maijā notika pavasara sporta diena, kuru projekta ietvaros organizēja neformālā jauniešu grupa “Solis”.

Mēs uzsākām projekta “Soļo vesels” realizāciju. Mācoties strādāt komandā sastādījām sacensību plānu, izstrādājām afišu un sadalījām pienākumus. Anete un Amanda reģistrēja dalībniekus un sekoja balvu fonda sakārtošanai. Helmuts un Kristaps piedalījas tiešāšanas procesos. Pārējie grupas dalībnieki palīdzēja organizēties komandām un sekoja līdzi sacensību norisei. Tāpat piedomājām par transportu novada jauniešiem.  Gan pirms sacensībām , gan pēc apbalvošanas pa Viesītes novada teritoriju kursēja autobuss, kura pakalpojumus izmantoja sporta sacensību dalībnieki.

Lielākais komandu skaits tika izveidots futbolā. Spēlēja četras komandas. Uzvarēja jauniešu komanda: Edijs, Helmuts, Edijs, Kristaps, Māris. Jāsaka komandu nosaukumi  bija gana orģināli ,t.i., piemēram” Babčiki’. Mums tiesāt palīdzēja trenere Gundega Klibiķe. Paldies!

Mazāka interese bija par volejbolu, tautas bumbu, jo jaunieši mūsu pusē vairāk vai mazāk  futbolisti. Kaut gan kopumā sporta dienu apmeklēja 48 jaunieši. Paldies jauniešiem par aktīvu dalību!

Beidzies mācību gads, un nu ar pilnu sparu varēsim strādāt pie vasaras pasākumu un sacensību plāna izstrādes. Ceram, ka dalībnieku skaits pieaugs ar katru pasākuma reizi, jo kopā darboties, sportot un dalīties pieredzē ir tikai apsveicami ikvienam.

Neformālas jauniešu grupas pārstāve Amanda K.


Neformālā jauniešu grupa „Solis” projekta „Soļo vesels” ietvaros organizē Viesītes novada jauniešiem
SPORTA DIENU „SOLIS PAVASARĪ” (afiša)

Viesītes vidusskolai 70

10.maijā norisinājās  Viesītes vidusskolas salidojums. Skolā virmoja saviesīgas sarunas, tikšanās prieka emocijas un atmiņu mirkļu epizodes. Jā, nu tā bija savādāka rosība. Salidojumā ieradās vairāk kā 450 absolventu. Svinīgajā pasākumā KP mēs tikām ievadīti burvīgā atmosfērā un emociju gammā, kas tā arī šķiet, turpināja  visus pavadīt arī vakara gaitā skolas telpās.

Izskanēja daudz laba vēlējumi un atziņas, kā arī saņemti apsveikumi un dāvanas. Prieku sagādā sarūpētās dzejas rindas no jauniešiem, rododendra košumkrūms akmensdārzam un daudzi citi pārsteigumi. Paldies Viesītes novada pašvaldībai par sarūpēto dāvanu, kura papildinās skolas modernizācijas tehniskās iespējas. Mūsdienās ātrai un operatīvai  informācijas plūsmai  ir būtisks moments.

Īpašs paldies Dacei Kamišovai par dāvanu skolotāju kolektīvam. Paldies absolventiem par līdzdalības maksu, kura būs liels atbalsts svarīgu mācību materiālu vai līdzekļu iegādei.

Paldies visiem absolventiem, kuri piedalījās Viesītes vidusskolas salidojumā.

2014.gada 10.maija salidojuma gaita fotoalbūmā!

 

Mirkļus no 2009.gada salidojuma var aplūkot prezentācijā (PP2010)

 

Mamm!
Ja es zinu, cik milzis ir liels,
ja es zinu, cik liliputs mazs,
ja es zinu, cik mincis ir mīksts
un cik nazis virtuvē ass,
ja es zinu, cik uguns karsta,
ja es zinu, ja vienmēr zinu:
melns ir melnais un baltais ir balts,
saki, mamm, ja zinu to visu
un simt citu lietu turklāt,
saki, mamm,- ko vēl, ko vēl,
ko es varētu uzzināt?

- Ir tāds noslēpums, kuru neviens
nezin vēl uz šīs pasaules.
Vai tu zini, cik mīļš esi man?
Un cik mīļa tev esmu es?

/Inese Zandere/

  

  

FOTOALBUMS

 

Ir apkopoti šī mācību gada skolēnu sasniegumi starpnovadu mācību priekšmetu olimpiādēs un konkursos, atklātajās un reģionālajās olimpiādēs, Zemgales reģiona un valsts skolēnu ZPD lasījumos, mākslinieciskās pašdarbības skatēs, skolu un dažādu institūciju organizētajos konkursos. Rezultāti ir apkopoti kopsavilkuma tabulā.

Informāciju sagatavoja direktora vietniece mācību darbā A.Vanaģele

Saule darina siltos mežģīņu svārkus un liec pār zaļo zemi.

Tik daudz smaržu, sajūtu un siltuma.

Tik daudz miera var atnest pavasaris, ka pietiks vēl veselam gadam... To arī visiem novēlu!

             

Nu jau laiciņš kā dzīvojamies visi lielajā skolā.

Esam apraduši ar darbiem un esam priecīgi, ka beidzot visi esam vienā skolā.

SĀKUMS

26.04. no Zemgales reģiona uz Latvijas 38.skolēnu zinātnisko konferenci tika uzaicināta A. Gailīte 11.kl. (sk. S. Stumbiņa). Jauniete aizstāvēja darbu „Iedzīvotāju dabiskā kustība pašreizējā Viesītes novadā laikā no 1999.gada līdz 2013.gadam” Zemes zinātnes (arī ekonomiskās ģeogrāfijas) sekcijā.

25.04. skolā ciemojās zobu profilakses un pārraudzības speciāliste I. Bolotova. Notika lekcija un tikšanās ar 11.klases jauniešu grupu. Speciāliste 1.-4.kl. bērnus iepazīstināja ar zobu tīrīšanas noslēpumiem un  veica rekomendācijas zobu profilakses jautājumos.

22.04. 1.-4.klašu skolēni piedalījās pasākumā  „Liela diena putnus sauca, vai ir visi šai zemē”. Bērni piedalījās darbnīcās un olu ripināšanas sacensībās, kā arī rādīja savus iestudētos priekšnesumus par Lieldienu tradīcijām. Aktivitātes organizēt palīdzēja 12.b.klases jaunieši.

21.04. notika Vidusdaugavas svētdienas skolu sporta diena, kuru organizēja Viesītes baptistu draudze. Piedalījās Madonas, Jēkabpils, Jaunjelgavas, Neretas, Rēzeknes un Viesītes komandas. Mūsu jaunieši izcīnīja 1.vietu (D. Buceniece, E. Arāja, K.Meļehova, D.Beļavska, A. Liepiņš, S. Bantauska, L. Bravacka, E. Bantauska, E.K. Dronka un I. Milakne).

17.04. skolā tika organizēta apkārtnes sakopšanas talka, lai Lieldienas sagaidītu tīrā vidē. Tika sakopts Vales kalns, parks un stadiona apkārtne. 25.04. 10.klase devās talkā uz mežniecību, 8.b klase uz atpūtas kompleksu „Pērlīte”, bet 8.a klase uz Sēlijas muzeja teritoriju. (FOTOALBŪMS)

17.04. Jēkabpils starpnovadu bioloģijas konkursā „Ieskaties dabā” 1.vieta S. Bantauskai (sk. A. Vanaģele) un pateicības raksts E. Bantauskai (sk. S. Berģe).

16.04. norisinājās starpnovadu tautas deju kolektīvu skate. Kolektīvs „Auģšzemīte -I” ieguva augstāko pakāpi, bet kolektīva „Augšzemīte-II” 1.pakāpi (vad. Andris un Mārīte Kivlenieki).

12.04. Rīgā notika „Bībeles svētki 2014”. 23. Bībeles olimpiādē 2.vietu 8.-9.klašu grupā ieguva I.Milakne; 3.vietas ieguva E.Bantauska un E.K.Dronka.

11.04. norisinājās Jēkabpils novadu koru skate. Mūsu skolas 5.- 9.klašu koris (vad. Z.Pomjalova) ieguva 1.pakāpi. 24.04. 5.-9.kl.koris devās uz Rēzekni.

11.04. Bauskā notika reģionālā angļu valodas olimpiāde 9.klasēm. Atzinību ieguva D. Oļševskis un piedalījās B. Balode (sk.V. Tutāne).

10.04. 1.-4.klašu skolēnu komanda devās uz Neretas vidusskolu, lai piedalītos starpnovadu sākumskolas konkursā „Mazais prātnieks”. Mūsu skolas komanda ieguva 1.vietu (E.M. Jevtušenko, M.A. Prodnieks, A.Čelnovs, P.Eglīte, D. Kivlenieks, B. Dārziņa, L. Luksteniece un Z. Zaļakmene). Sagatavoja sk. N.Ribicka, E.Kalnieša, D. Vanaga, A. Bērziņa, I. Caune, S. Milakne, A.Prokofjeva un B. Masuleviča.

9.04. Jēkabpils starpnovadu olimpiādē krievu valodā 3.vieta D.Frolovai (sk. I.Eiduka).

3.04. Jēkabpilī Skatuves runas un literāro uzvedumu konkursā, ko organizēja VISC,  1.pakāpes diplomu ieguva L. Jaškova (sk. V. Korsiete).

3.04. Jēkabpils starpnovadu dabaszinību konkursā 5.-6.klasēm 1.vieta Z. Zeltiņai  un atzinība K.Moļam (sk. A. Vanaģele); atzinība A. Kovrigo (sk. S. Berģei).

2.04. Jēkabpils starpnovadu olimpiādē mājturībā un tehnoloģijās 6.klasēm atzinība A. Heislerei (sk. L. Liepiņa).

31.03. Polijā (Cocnoweca) UNICEF norisinājās XII Starptautiskajā mākslas konkurss „Другой взгляд”.  Tajā piedalījās dalībnieki no 30 valstīm, tika iesūtīti 3438 mākslas darbi. No tiem 207 darbi ir apbalvoti. No mūsu skolas 17.-19.gadīgo grupā godalgoto skaitā iekļuva 12.b.klases skolniece E. Indāne (sk. S. Ratiņa). Liels gandarījums redzēt mūsu valsts, pilsētas un skolēnu vārdus izskanam starp Ķīnas, Krievijas, Itālijas, Portugāles un daudzu citu valstu laureātu vidū.

Jēkabpils starpnovadu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursā „Trejdeviņas saules lec” I kārtā:

 1. pakāpes diplomu A. Ļahtiņina „Vikingu ceļi”. Aivas darbs izvirzīts uz II kārtu, kura notiks Rēzeknē 13.maijā.

2.pakāpes diplomu ieguva L. Kielbicka „”Ugunīgās meitenes deja saulrietā”;

3.pakāpes diplomus ieguva  T.Kosakovska „Alpu saule”, E.K.Dronka „Tulpju zeme”, B. Ažušele „Jūras braucēju dzīve”;

Materiālus apkopoja un sagatavoja dir.v.audz.d. : S.Ratiņa

 

SĀKUMS

Fizika ikdienā un eksperimentos

Viens no grūtākajiem mācību priekšmetiem visos laikos ir bijusi fizika. Tomēr fizika ļauj citādi paskatīties uz apkārtējo pasauli un saprast, ka tā ir daudz skaistāka un interesantāka nekā mēs domājam. Apgūstot fizikas zināšanas mēs kļūstam par elitāriem pasaules lietotājiem.

   

Lai radītu skolēnos interesi par fiziku, jau otro gadu skolā notiek pasākums „Fizika ikdienā un eksperimentos”.

Pasākuma mērķi:

- likt skolēniem iedziļināties fizikas likumsakarībās, to izpausmēs;

- veidot prasmes eksperimentēt;

- dod iespēju radoši izpausties, veidojot video;

- veidot prasmes uzstāties un pamatot savu viedokli.

Aktivitātes ietvaros vidusskolēni eksperimentē, filmē un veido video, ko pēc tam pasākumā  prezentē auditorijā. Skolēniem jābūt arī teorētiskām zināšanām par  eksperimentā notiekošajiem procesiem, jo nākas atbildēt uz  vērtēšanas komisijas un  skatītāju interesējošiem jautājumiem.

Š.g.7.martā Viesītes kultūras pils kino zālē varēja vērot skolnieku veikumu. Kā skatītāji piedalījās skolēni, kuri apgūst fiziku 8., 9.klasē un dabaszinības 5., 6.klasē. Jāsaka, ka pasākums bija izdevies, tas aizrāva ne tikai skatītājus, bet arī pašus dalībniekus. Ar sajūsmu nofilmētos video vēroja 5.klašu skolēni, kuri arī aktīvi iesaistījās jautājumu uzdošanā par redzēto.

Jāteic, ka video tēmas ir ļoti atšķirīgas un aptver dažādas fizikas nodaļas. Prieks, ka skolēni eksperimentē un meklē izskaidrojumu sev apkārt esošajos procesos. Lai arī video kvalitāte ir atšķirīga (jo skolēni to mācās darīt), pats galvenais ir sasniegts, jo:

- skolēni ir pamēģinājuši  dzīvē novērtēt fizikas klātbūtni;

- šajā pasākumā iegūtais ir pārspriešanas vērts ;

- ir kaut neliels gandarījums – Jā, es to varēju un izdarīju!

Visu rakstu vari lasīt šeit - (pdf dokuments)

Viesītes vidusskolas skolotāja Līga Blumbeka

Profesijas meklējumos 

Februāra mēnesis mūsu skolas 12.klases jauniešiem ir ēnu dienu, tikšanās un  lekciju ar dažādu augstākās izglītības mācību spēku  pārstāvjiem un brauciena “Skola 2014” izstādes apmeklējuma Ķīpsalā  laiks. Tiek izskatītas tālākizglītības iespējas, apzinātas mācību iestādes un iepazītas iecerētās profesijas darba vidē.

Jaunieši ēnoja plašu profesiju nozaru klāstu: medicīnas, izglītības, lauksaimniecības un uzņēmējdarbības, iestāžu, loģistikas, izklaides industrijas, aizsardzības, mākslas, tirdzniecības un ēdināšanas, TV  un citas. ...

 

Sasniegumi konkursos un olimpiādēs

Zemgales novada, Jēkabpils starpnovadu aktivitātes:

27.03.  Uz skolēnu ZPD reģiona konferenci Jelgavā  devās Anete Gailīte (11.kl.) ar darbu “ Iedzīvotāju dabiskā kustība Viesītes novadā laikā no 1999.gada līdz 2013.gadam” (Zemes zinātnē - ekonomiskā ģeogrāfija. Kulturoloģijas jomas darbu par tēmu “Analogā fotogrāfija” aizstāvēja Anna Paula Kuzņecova (12.b.kl.).

20.03. Zemgales novada 13. matemātikas olimpiādē:

3.vieta – A. Kalniņa, J. Berģim; atzinība – A. Muceniekam (sk.A. Brūvere, I. Martuženoka).

19.03.  4.klašu skolēnu latviešu valodas un matemātikas olimpiādē:

1.vieta - Z.Zaļakmenei (latv.v.) (sk.B.Masuleviča), 1.vieta - K. Ratnieks (mat.)

2. vieta - L. Luksteniecei (latv.v.) (sk. A. Prokofjeva).

18.03. vizuālās mākslas olimpiādē:

2.vieta – I.Milaknei; 3.vieta – Z. Zeltiņai, B. Ažušelei (sk. S. Ratiņa).

18.03. sociālo zinību konkursā:

atzinība – L. Luksteniecei (sk. B. Masuleviča).

17.03. kristīgās mācības olimpiādē:

2.vieta – D. Kivlenieks, Z. Zaļakmene; atzinība - L. Aļohno, A. Narkevičina (sk. B. Masuleviča, N. Ribicka).

16.03. vizuālās mākslas konkursā “Latvijas karavīri laikmetu griežos” godalgas:

1.vieta – V. Zaļakmens, 3.vieta – A. Gailīte; pateicības raksti – B. Ažušele, E. Bantauska un R.Kravčenko (sk. S.Ratiņa, B. Masuleviča).

12.03. 10.atklātā mājturības un tehnoloģiju olimpiādē “Pavasari” (Rīgas amatniecības vidusskolā) –

 4.pakāpi  iegūst  E. Bērziņš (sk. G. Grieķeris). Jaunietis iekļūst labāko pieciniekā.

10.03. Publiskās runas konkursā

2.vieta – I. Mašinska (izvirzīta uz valsti). Sagatavoja sk. R.Sirmoviča.

7.03. Akcijas ietvaros "10 gadi NATO Latvijas skolās" mūsu skolēni tikās ar  Ārlietu ministrija Drošības politikas departaments Bruņojuma kontroles nodaļas vadītāju Mārtiņš Pundors. Lekcijas laikā tika iepazīstināti ar īsu prezentāciju par Latvijas dalību NATO un diplomāta darbu. Pēc šis tikšanās vidusskolēni uzklausīja un diskutēja ar Saeimas deputātiem (Lolitu Čigāni u.c.).  Turklāt šajā dienā bija vēl nebijis pasākums -“ eXperimenti”, kuru koordinēja sk. L. Blumbeka. Skolēni bija izstrādājuši eksperimentus un sagatavojuši to prezentācijas. Mūsu skolas jaunieši ir aktīvi dalībnieki fizikas jomas mājas lapā www.fizmix.lv , kur ir ievietoti L. Mazures u.c. meiteņu  eksperimentu video versijas.

28.02. 6.klašu skolēnu starpnovadu angļu valodas olimpiādē: 1.vieta - A.Kovrigo (sk. V.Tutāne)

26.02. vācu valodas olimpiādē: atzinība – A.Kalniņa (sk. M. Lasmane).

24.02. 5.klašu skolēnu latviešu valodas olimpiādē:

2.vieta – Z. Zeltiņa (sk.R.Sirmoviča); 3.vieta – V.Zaļakmens , atzinība – I.Aldiņai (sk. I. Daņiļeviča).

21.02.  matemātikas olimpiādē:

2.vieta – A.Kalniņa un A. Līcis (sk. A.Brūvere, I. Martuženoka); atzinība – I. Aldiņa, A. Kovrigo  (sk. A. Brūvere,  A.Prokofjeva).

Daudzas uzvaras ir izcīnījuši sportisti (volejbolā, “ Lāsēna kausā”, u.c.), iegūtos kausus var aplūkot skolas sporta sasniegumu stendā.

Uzsācies spraigs gatavošanās posms arī tautas deju kolektīviem. Ciemos ir bijušas deju virsvadītājas no Rīgas. Pašlaik notiek gatavošanās skatēm un koncertiem.

 Materiālus apkopoja un sagatavoja dir.v.audz.d. : S.Ratiņa

Lasi visu rakstu šeit! (pdf formātā)

 

SĀKUMS

Futbola diena skolā

14.martā skolā norisinājās iekštelpu futbola sacensības 8.- 12.klašu skolēniem. Turnīrā piedalījās 6 komandas, piecas zēnu un viena meiteņu, komandas mērojās spēkiem un apliecināja savas futbola spēles prasmes. Sīvās cīņās tika noskaidroti uzvarētāji, šo godu izpelnījās 12.klases zēni, aiz viņiem otro godalgoto vietu ieņēma 9.klases zēni, trešajā vietā atstājot 11.klases zēnus. Meiteņu komandai neklājās kā cerēts, bet grūtā cīņā izcīnīta 5.vieta.

Informāciju sagatavoja H.Zālītis - 11.klase.

     

Mācību priekšmetu olimpiāžu aktualitātes.

Lai izvērtētu skolēnu zināšanas un veiktu atlasi dalībai starpnovadu olimpiādēs Jēkabpilī, skolā tika organizētas I posma mācību priekšmetu olimpiādes.

13.janvārī notika I posma 11.,12.kl. angļu valodas olimpiāde.

Rezultāti: 1.vieta -U. Pučinskim, 2.vieta –D. Laizānei, 3.vieta –D. Platgalvei.

14.janvārī notika I posma 8.,9.kl. latviešu valodas un literatūras olimpiāde.

Rezultāti:9.kl. – 1.vieta – B. Balodei, 2.vieta – E. Kovrigo, 3.vieta- K. Līcei; 8.kl.- 1.vieta –A. Kalniņai un A. Muceniekam, I. Milaknei, 3.vieta – S. Grinciunai.

Notika ekonomikas olimpiāde 11.,12.kl..

Rezultāti: 1.vieta – U. Pučinskim, 2.vieta –D. Platgalvei; 3.vieta –G. Capai.

22.janvārī un 7.februārī notika I posma 5.-12.kl. matemātikas olimpiādes.

Rezultāti: godalgotas vietas ieguva A. Heislere, I. Aldiņa, V. Zaļakmens, A. Ļahtiņina, A. Kovrigo, D. Beļavska, A. Kalniņa, A. Līcis, A. Mucenieks, J. Berģis, J. Milaknis, J. Čerņauskis, S. Mazure.

5.februārī notika I posma 12.kl. ķīmijas olimpiāde.

Latgales reģiona 4.atklātā angļu valodas olimpiāde:

3.vieta U. Pučinskim un D. Laizānei (sk.V.Tutāne).

Jēkabpils starpnovadu olimpiādes:

     - Vācu valodas olimpiādē atzinība U. Pučinskim (sk. M.Lasmane).

     - Fizikas olimpiādē 3.vieta B.Balodei, atzinība J.Berģim (sk. L.Blumbeka).

     - Ekonomikas olimpiādē 3.vieta D.Platgalvei (sk. J.Skutelis).

     - Angļu valodas olimpiādē 2.vieta U.Pučinskim(sk. V.Tutāne).

     - Bioloģijas olimpiādē atzinība E.Kovrigo (sk. S.Berģe).

     - Ķīmijas olimpiādē atzinība J.Berģim (sk. S.Berģe).

D.v. audzināšanas darbā S.Ratiņa

Ēnu diena ir visā pasaulē populārs skolēnu karjeras izglītības pasākums. Latvijas Ēnu diena ir biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) preču zīme. Ēnu dienas laikā skolēni apmeklē kādu noteiktu darba vietu un 4 – 6 stundas vēro darbinieka – ēnu devēja – darbu un pienākumus, uzdod jautājumus par konkrēto profesiju.

12. februārī arī mūsu skolas 12.klases jaunieši piedalījās karjeras aktivitātes un "ēnoja" sev vēlamo profesiju pārstāvjus kādā no darba vietām. Lai iepazīstinātu ar augstskolām, kurās studē un to piedāvātajām programmām skolā ciemojās arī bijušie absolventi - V. Capa, M. Margaļiks un M. Čačs.

Februārī skolā norisinājās skatuves runas konkurss. Paldies visiem par dalību! 7.februārī Jēkabpilī notika starpnovadu skatuves runas konkurss, kurā piedalījās arī mūsu skolas audzēkņi. Rezultāti:

1.pakāpes diplomi – A. Tiļiņinai (1.b.), Z. Zaļakmenei (4.b.), I. Mašinskai (10.), L. Jaškovai (12.a.);

2.pakāpes diplomi – K.P. Pātagam (1.b.), G. Šēnbergam (4.b.), E. Indānei (12.b.), dramatiskajām kolektīvam(6.) un dzejas kompozīcijai (12.b.);

3.pakāpes diploms – A.Maisakai (2.a.).

Uz reģionu žūrijas komisija izvirzīja L. Jaškovu (gatavos sk. V. Korsiete). Paldies skolēniem par darbu un gūtajiem panākumiem! Paldies skolotājiem (Elitai K., Dainai V., Baibai M., Ritai S., Valentīnai K.) par skolēnu sagatavošanu konkursam!

D.v. audzināšanas darbā S.Ratiņa

7.februāris pirmo klašu bērniem bija īpaša diena - „100 dienas skolā”. Pie skolēniem ciemojās direktora vietniece audzināšanas darbā S.Ratiņa un skolēnu saeimas pārstāve I. Mašinska, lai pārbaudīti zināšanas, prasmes un iemaņas, to, cik tad ir bijuši draudzīgi un vērīgi. Protams, arī lai sveiktu ar šo būtisko dienu. Bērni paveica uzticētos darbiņus, jo bija rūpīgi mācījušies. Reizēm valsts deputāti saka, ka esot par maz laika, lai 100 dienās paveiktu būtiskas lietas, bet bērniem tas nu gan nebija šķērslis. Tie zināja gan audzinātājas acu krāsu, gan mīļāko mājdzīvnieku, gan cik ir klasesbiedru. 1.a,b. klasēm bija arī brīnišķīgas Sveču izstādes.

D.v. audzināšanas darbā S.Ratiņa

Aktīva neformālās izglītības jauniešu grupa „Solis”, kuras līderis ir A. P. Kuzņecova un koordinators skolotāja S. Ratiņa ar domes plānošanas daļas speciālistes  A. Kalniņas atbalstu izstrādāja projektu „Soļo vesels”. Projekts ir apstiprināts un tā realizācijai iegūts finansējums EUR 5450.00. Projekta aktivitāšu realizācija tiks uzsākta martā.

Viesītes publiskā slidotava/hokeja laukums.

Šī gada 6.februāri tika atklāta Viesītes āra publiskā slidotava. Šo svinīgo pasākumu atklāja Viesītes vidusskolas direktors A.Baldunčiks un skolniece Anna Paula Kuzņecova, kuri kopā pārgrieza atklāšanas lenti. Pēc svinīgā pasākuma laukumā norisinājās dažādas stafetes un aktivitātes jauniešiem. Pasākuma laikā ikviens varēja cienāties ar siltu tēju un cepumiem. Liels paldies visiem, kas piedalījās laukuma izveidē un tā atklāšanā.

/Amanda Kļaviņa/

Mārtiņa Līča un Annas Paulas Kuzņecovas foto

     

Rudenī Latvijas Televīzijas (LTV) ''Tautas Sports'' un A/S "Aldaris" rīkoja kampaņu "Iekārto savu hokeja laukumu", kurā pieteicāmies arī mēs - Viesītes vidusskolas jaunieši, lai iegūtu finansējumu hokeja laukuma apgaismes stabu un vārtu iegādei. Mums paveicās - mūsu projektu pieņēma un ieguvām finansējumu. Pateicoties Viesītes novada pašvaldībai tikām arī pie laukuma bortiem un soliņiem. Visu saliekot kopā un uzlejot ledu - 6. februārī varējām atklāt Viesītes publisko slidotavu / hokeja laukumu.

Jāsaka liels paldies sponsoriem un atbalstītājiem, bez kuriem noteikti nebūtu šīs slidotavas - Paldies LTV "Tautas Sports", AS "Aldaris", Viesītes novada pašvaldībai, A/S "Latvijas finieris", SIA "Brēķu studenti", Pēterim Līcim, Valdim Broničam, skolas tehniskajiem darbiniekiem un Viesītes Domes tehniskajiem darbiniekiem un visiem, kuri piedalījās laukuma tapšanas procesā un piedalās laukuma uzturēšanā.

Nesēdi mājās - ņem slidas un dodies uz laukumu !

/Anna Paula Kuzņecova/

1.februārī Viesītes KP notika Žetonu vakars.

Mēs novēlam Jums LAIKU!

Ne tādu, kurā esam nebeidzamā skrējienā, bet gan tādu, ko veltām sev   tuvajiem.

Mēs novēlam Jums VĀRDUS!

Ne tukšus un ne tādus, kas sāpina otru, bet gan īstus un vērtus.

Mēs novēlam Jums MIERU!

Ne tādu, kas ārēji miermīlīgs, bet gan tādu, kas ir patiess un īsts jūsos pašos.

Mēs novēlam Jums PRIEKU!

Ne tādu, kas uzlikts sejā, kā izcila maska, bet tādu, kas laužas ārā no Jūsu sirdīm un vaigā nevar palikt nepamanīts!

Mēs novēlam Jums LAIMI!

Ne tādu „lielo”, uz kuru mēs gaidām visu mūžu, dažbrīd pat it kā „nīkuļojot”, tā arī nekad to nepamanot, bet gan tādu, kas mums katram tiek dota, kā dāvana katrā mūsu dzīves mirklī.

Mēs novēlam Jums MĪLESTĪBU!

Ne tādu, kas skan kā „vispār pieņemta norma”, bet vairāk – vairāk par to, ko spējam, vairāk par to, ko iedomājamies, vairāk par to, ko no mums „prasa” un vairāk par to, ko, šķiet, spējam dot.

Fotoalbums.

 

SĀKUMS

23.janvārī skolā norisinājās 18. Stradiņa  skolēnu ZPD lasījumi, kuri šogad bija veltīti akadēmiķa Jāņa Stradiņa 80 gadu jubilejai.  Tos izstrādāja un aizstāvēja 11.klases jaunieši. Tēmas bija ļoti dažādas un interesantas. Bija arī darbi, kuros tika aplūkoti novadam aktuāli fakti, rādītāji un tendences, piemēram, A.Gailītes darbs „Viesītes novada dzimtsarakstu nodaļas civilstāvokļa aktu reģistru (CAR) un iedzīvotāju dabiskās kustības izpēte un analīze pašreizējā Viesītes novadā laika periodā no 1999.gada līdz 2013.gadam”. Skolēnu ZPD izstrādi vadīja skolotāji S. Stumbiņa, R.Orups, I. Daņiļeviča, S.Ratiņa, J. Skutelis, L. Blumbeka un M. Kivleniece.  Fotoalbums.

20.decembrī Viesītes KP notika skolēnu Ziemassvētku koncerts (bildes fotoalbūmā). Pēc koncerta tika pasniegti apbalvojumi konkursa "Labākā liecība" uzvarētājiem (skolēni, kuru mācību sasniegumu vidējais vērtējums ir 8,00 balles un vairāk) un tiem skolēniem, kuru mācību sasniegumu vidējais vērtējums ir no 7,00 ballēm līdz 7,99 ballēm.

Apbalvoto skolēnu saraksti:

1. - 3.klases;

4. - 9.klases;

10. - 12.klases.

17.decembrī Viesītes KP Kino un konferenču zālē notika skolas jauniešu tikšanās ar karsto punktu reportāžu veidotāju un žurnālistu Sandiju Semjonovu. Žurnālists iepazīstināja ar sava darba interesantiem faktiem un izklāstīja žurnālista dzīves dažādus notikumus. Jauniešiem radās daudz jautājumu, jo ikdienā ne vienmēr var izprast nianses un iedziļināties žurnālista darba atmosfērā, tās specifikā.

SĀKUMS

Laikā no 11. novembra līdz 15. novembrim norisinājās skolas akreditācijas process. 13.decembrī tika saņemts  Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) pieņemtais lēmums: akreditēt izglītības iestādi uz sešiem gadiem.

Saites uz kareditācijas dokumentiem:

1. Lēmums.

2. Skolas akreditācijas lēmums.

3. Izglītības programmu akreditācijas lēmums.

Kuries
slīpā lietū, mana uguns,
kuries.

Buries
pāri senču kauliem,
mana sirdsapziņa,
buries.

Kur ies
mana tauta,
mana dūša
tur ies.

Turies
debesīs un zemē,
mana nolemtība,
turies.

                          /O.Vācietis/

 Mūsu Latvijas Republikai - 95!

 Mēs, Viesītes viduskolas skolēni un pedagogi, savus mīļos, gaišos un pozitīvos  sveicienus  savai valstīj ietērpām lielā ziedu pušķī  “Tev, mana  Latvija - 95”.

 

   

15. novembrī skolā notika Latvijas Republikas 95.gadskārtai veltīts svinīgs pasākums.

Daudz labu un radošu darbu ir paveikts, tāpēc svētku reizē ir daudz apbalvojumu:

  • Par “ Zelta sietiņa” laureāta  titula iegūšanu (1.-4.kl.grupā)  diplomu saņēma: Gustavs Šēnbergs(4.b).

  • Ar IZM Valsts izglītības satura centra Atzinības rakstiem par aktīvu dalību patriotiskajos pasākumos ciklā “Mana Latvija -95” tika apbalvoti: Laura Jaškova (12.a.), Pēteris Striks (12.a.), Eiva Krista Dronka (8.b.), par ieguldīto darbu un dalību  skolotājas Rita Sirmoviča un Sarmīte Ratiņa.

  • Ar Viesītes novada pašvaldības Goda rakstiem tiks apbalvoti: sk. Guntars Grieķeris un Aija Bērziņa.

  • Par radošu darbu Aizsardzības ministrijas, Latvijas Kara muzeja un Nacionālo bruņoto spēku stāstu konkursā  “Kas ir dzimtenes mīlestība?” pateicības saņēma: Marta Krista Kāršeniece (4.b.) un Zanda Zaļakmene (4.b.)

  • Par radošu kompozīciju Latvijas izglītības iestāžu vizuālās mākslas konkursā “Latvija – mūsu drošās mājas” pateicības saņēma: Elizabeta Indāne (12.b.), Evelīna Bantauska (8.b), Līga Bārbale (7.a) un Madara Ribakova (1.b).

  • Par labāko radošo darbu konkursā  “Iededzies par savu Latviju!” diplomus saņēma10 skolēni.

5.-8.klašu grupā:

9.-12.klašu grupā:

Pateicības saņēma:

1.   Zane Zeltiņa (5.a.)

2.   Krista Marta Pura (7.a.)

3.   Aiva Ļahtiņina (6.kl.)

4.   Ina Lodziņa (5.b.)

5.   Juris Skutelis (7.a.)

1.   Melānija Jaksteviča (9.b.)

2.   Anete Gailīte (11.kl.)

3.   Zane Pļavinska (12.b.)

4.   Signe Ašuka (10.kl.).

5.   Santa Ivanova (12.a.)

1.   Agita Viese (9.a)

2.   Imanda Čelnova (5.b.)

3.   Sandis Aldiņš (7.b.)

4.   Silvestrs Jānis Rudzāts (8.a.).

Ar sk. Valentīnas  Korsietes atbalstu  tika izdota Viesītes vidusskolas avīze ”Redzoklis”, kurā tika publicēti uzvarētāju darbi. Avīze tiks veidota un izdota arī turpmāk. Paldies!

Lāčplēša dienai veltītajās spēka vingrojumu sacensībās godalgotās vietas izcīnīja:

6.-7.klašu grupā

8.-9.klašu grupā

10.-12.klašu grupā

1.v. Arturs Maculevičs (6.kl.)
2.v. Didzis Gerstenbergs (7.a.)

3.v.  Elpers Endijs Vīgants (6.kl.)

1.v. Dāvis Oļševskis (9.b.)
2.v. Rihards Kivlenieks (8.a.)
3.v. Jānis Širokovs (9.a.)

1.v. Māris Zvaigzne (10.kl.)

2.v. Ritvars Tīrumniek (11.kl.)
3.v. Aivars Ņikitins (10.kl.)

Šaušanas sacensībās dažādās vecuma grupās godalgas ieguva:

- I vieta – Pēterim Strikam(49.p.), Jānim Širokovam (44.p.),  Jurim Skutelim(27.p.), Santai Ivanovai (44.p.), Evijai   Kovrigo (28.p.), Aivai Ļahtiņinai (33.p.).

- II vieta -   Edijam ČIibulim (39.p.), Jānim Berģim (35.p.), Didzim Gerstenbergam (22.p.),   Anetei Gailītei (33.p.), Ievai Milaknei (27.p.), Kristai Martai Purai (24.p.).

- III vieta – Edgaram Līcim (37.p.), Imanta Petjuķevičam (31.p.), Artūram Kovrigo (20.p.), Ilva Mašinska (31.p.), Melānija Jaksteviča (12.p.), Jana Dubrovina (2.p.).

  Komandu kopvērtējums  šaušanas sacensībās: 1.v. - 7.a., 9a., 12.a. klases (savās  vecuma grupās).

                                                                      2.v. - 6., 8.a., 11.klases.

                                                                      3.v. - 7.b., 9.b., 10.klases.

  Notikusi skolas bioloģijas olimpiāde.

  Godalgotās vietas 12.klašu grupā:       1.v. – Diānai Platgalvei; 2.v. – Uģim Pučinskim.

                            10.-11.klašu grupā: 2.v. – Ritvaram Tīrumniekam, Baibai Ažušelei;
                                                               3.v. – Lindai Mazurei,  Helmutam Zālītim;
                                                               atzinības – Sanijai Petraitei, Sindijai Vecumniecei.

                             9.klašu grupā:       1.v. – Evijai Kovrigo, Henrijam Zālītim;
                                                               2.v. – Beātei Balodei;
                                                               3.v.- Ņinai Capai.

 Paldies visiem skolēniem, skolotājiem un skolas darbiniekiem par ieguldīto darbu un atbalstu svētku sajūtas veidošanā! Pozitīvām emocijām bagātus LR 95.gadskārtas svētkus!

Svētku norisi skolā var skatīt fotoalbūmā.

Informāciju sagatavoja  direktora vietniece audzināšanas darbā - S.Ratiņa

 

SĀKUMS

 

Skolas pašnovērtējuma ziņojums

sagatavots iesniegšanai Izglītības kvalitātes valsts dienestam (IKVD)

(laika posms  2010./2011.m.g. - 2012./2013.m.g.)

Saite uz dokumentu Viesites_vsk.pdf

Pa Koka ceļu

„Mēs izlasījām informāciju - mums patika! Aiziet!” Tā varētu teikt tie 5., 6., 7.klašu audzēkņi, kuri 3.oktobrī devās ekskursijā uz Līgatni. Viesītes novada domes finansiāls atbalsts, vecāku aprūpēti un ceļojumam sagatavoti bērni (kopā 46), skolotāju Innas, Vinetas un Mārītes veiktie organizatoriskie priekšdarbi, liels autobuss ar smaidīgu un laipnu šoferīti Ilmāru pie stūres un laika apstākļi, kuri ar katru mirkli uzlabojās - tie bija visi priekšnosacījumi, lai brauciens izdotos.

Vai iespējams vienas dienas garumā - sešās līdz septiņās stundās īstenot 7 uzdevumus? Izrādās, ka var gan.

 Mūs nenogurdināja 1,5 stundas garā izglītojošā ekskursija par kokiem, pagrabalām, varenajām klintīm un Līgatnes upītes ieteku Gaujā.

       

Mēs drosmīgi devāmies pārbraucienā ar vienīgo Baltijā esošo pārceltuvi pār Gauju.

Garā zosu gājienā, mašīnu rūkoņas troksnī izgājām cauri Līgatnes papīrfabrikai, lai redzētu, kā no makulatūras top baltais un arī melnais papīrs, pēc kā tik ļoti kāro ārzemēs. Tas, iespējams, bija pirmais ražošanas process, kuru vēroja audzēkņi. Gaisā virmoja vārds „grūti”.

Kārtīga, prasīga un saprotoša gida Oskara pavadībā pētījām dabas bojājumus kokiem, skaitījām kokiem gadus, smaržojām tos un pēc zīmīgām pazīmēm noteicām koku sugas.

Mūsu skatam tika atvērtas karošu darbnīcas durvis, atklāti darba noslēpumi, izcilātas milzīgās un apbrīnotas mazās karotītes, kuras gatavotas no 17 Latvijā sastopamām koku sugām. Darbiņš tika arī katra pirkstiņiem, jo no sagatavēm katrs pagatavoja mazu amuletiņu, to izrotāja un aizveda sev līdzi uz mājām.

Pārsteidzoši garšīgas likās plānās pankūkas ar aveņu un zemeņu ievārījumu un vissmaržīgākā tēja pasaulē- lāceņu tēja. To visu mums sarūpēja un pasniedza čaklie „rūķi” pēkšņi uzburtā „sapņu namiņā”.

Kad izsalkums remdēts, var izveidot komandas un laukumā uzspēlēt bumbu un spēli „ Malkas vīrs”.

Vai tas bija viss? Jā! Viena diena mirkļa garumā. Ir viegli un labi, ja valda saskaņa, nav jāuztraucas un brīvi un apņēmīgi var nodoties ceļojumam dabas mācībā- Koka ceļš. Jau krēsloja un ceļš mūs veda atpakaļ uz mājām. Mums- audzinātājām Innai, Vinetai un Mārītei bija patīkami dzirdēt: „Kad vēl brauksim Tādā ekskursijā”? Viņu vārdi ir skopi, bet tajos ir tik daudz...

Ceļu pierakstīja 5.a klases audzinātāja Mārīte.

Ekskursija uz Līgatni

No mūsu mazās, mīļās Viesītes mēs aizceļojām uz pilnīgu pretstatu tai – Līgatni.

Lai arī braukšana uz turieni bija ilga un nogurdinoša, tas bija tā vērts. Redzēt neatkārtojamos dabas skatus, augstās alas un čaklos darbiniekus papīra fabrikā. Pēc mazās pastaigas pa alām un pagrabiem mums katram bija iespēja iegādāties suvenīrus. Daudzi no tiem tiek darināti fabrikā, ar kuru Līgatnes iedzīvotāji tik ļoti lepojas.

Braucot ar pārceltuvi, bija satriecošas sajūtas, bet vēl labākas tās kļuva, kad mums stāstīja par koku izaugsmi, attīstību un to apstrādi. Protams, ļāva arī pašiem darboties, un tikām cienāti ar ļoti garšīgām pankūkām. Gribu teikt lielu paldies ekskursijas vadītājam.    

Jana Dubrovina, 7.b

Izsakām pateicību skolotājām Vinetai Tutānei un Mārītei Kivleniecei par lielisku ekskursiju un jauki pavadītu laiku.

5.b klase un skolotāja Inna Eiduka

Sporta mači.

Pirms rudens brīvdienām skolā notika sacensības stafetēs jaunākajām klasēm. Labākās bija 1.b, 2.b un 3.b klases.

4.-7. klasēm florbolā uzvarēja komanda, kurā spēlēja Viesturs Zaļakmens, Raivis Stumbiņš un Dāvis Ašaks.

8.-12. klašu grupā uzvarēja Jānis Berģis, Mārtiņš Kamišovs un Jānis Širokovs.

Ļoti apzinīgi tiešneša pienākumus veica Edijs Čibulis.

sk. J. Kudiņš

6.oktobris - SKOLOTĀJU DIENA

Viesītes novada pašvaldības apsveikums.

Saules puķe dzīves vidū -

Mana skolotāja.

Mēs kā mazi zvirbulēni

Sēklas uzknābājam.

M.Briede.

Mīļie skolotāji, jūs bērniem līdzi dzīves ceļā dodat ne tika zināšanas, bet arī sirds siltumu, mīlestību, savas dvēseles bagātību, tāpēc jūsu profesionālajos svētkos novēlam darba prieku un gandarījumu par paveikto, radošumu, miera sajūtu sirdī un optimismu! Lai pietiek izturības, darot jūsu tik nozīmīgo darbu.

Paldies novada pašvaldībai par Skolotāju dienai veltītā pasākuma sarīkošanu Kultūras pilī. Jaukos Skolotāju dienas mirkļus var skatīt fotoalbūmā.

Klikšķini uz saiti, ja gribi redzēt skolēnu izveidoto apsveikumu!

https://www.youtube.com/watch?v=Il6DMUwY2xY&feature=youtube_gdata_player

 

Mīļš paldies divpadsmito klašu skolēniem par Skolotāju dienas pasākuma organizēšanu, kā arī pārējiem skolēniem par sagatavotajiem apsveikumiem. Šīs dienas norisi skatiet fotoalbūmā.

 

SĀKUMS

Mācību ekskursija ir uzskatāma par izglītības procesa neatņemamu sastāvdaļu. Tas ir veids, kā dažādot mācību procesu un zināšanas iegūt neikdienišķos apstākļos – muzejos, ekspozīcijās, augstskolu organizētos eksperimentos un paraugdemonstrējumos.

Arī Viesītes vidusskolas 8.b un 11. klases skolēniem 27. septembris bija iespaidiem bagāts. Mācību ekskursijas ietvaros bijām Rīgā, lai apmeklētu VID muitas laboratoriju un Zinātnieku nakts dažādās aktivitātes.

     

VID muitas laboratorijā mums atraktīvā veidā skaidroja zinātnes sasniegumus dažadu vielu noteikšanā  un ļāva  ielūkoties muitas  laboratorijas darba noslēpumos. Papildus iegūtajām zināšanām mēs tikām arī dāsni apdāvināti.

Rīgas Stradiņa universitātes  Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā , kas ir modernākais klīnisko prasmju apmācības centrs Baltijā, Zinātnieku naktī mums bija iespēja apskatīt foto izstādi, kā arī klausīties un skatīties lekcijas, un demonstrējumus par to, cik svarīgs ir ūdens cilvēka organismam, kā tas palīdz tikt galā ar stresu, aptaukošanos, uzlabo vielmaiņu, cīnās pret infekcijām, ļauj neaizsērēt asinsvadiem u. c. Ikvienam bija iespēja iejusties ārsta vietā, izmantojot dažādus manekenus jeb mācību lelles.  Mums bija arī iespēja uzzināt savas sejas ādas mitruma līmeni un iepazīties ar  faktoriem, kas ietekmē mūsu ādas veselību

Savukārt, Atomfizikas un spektroskopijas institūtā apbrīnojām eksperimentus, kurā redzama gaismas atstarošanās un izkliede, kā ūdens tek no apakšas uz augšu un daudzus citus eksperimentus.

Arī farmācijas muzejs bija padomājis par saviem apmeklētājiem. Apmeklējuma laikā varējām vērot dažādus interaktīvus demonstrējumus, kas atklāja ūdens fizikālās un ķīmiskās īpašības, kā arī  uzzināt par ūdens lomu un tā nozīmi cilvēka organisma funkcionēšanā. Mums bija iespēja izbaudīt dažādas zāļu tējas ,  uzzināt par ūdens lomu labsajūtas un veselības atgūšanā pirts procedūrās un par pirtsslotu sagatavošanu pēršanas rituāliem. Meitenes izmantoja iespēju iejusties homeopāta lomā un izveidot pašām sev zāles imunitātei.

Savukārt, LU Botāniskajā dārzā mēs  uzklausījām stāstījumu un iepazināmies ar Augu mājas augu kolekciju.

Tā bija diena, kurā daudz guvām zināšanas un iespaidus. Par šo iespēju sakām paldies skolas direktoram un Viesītes novada pašvaldībai.

 

 

11. un 8.b klašu audzinātājas Līga Blumbeka un Sanita Berģe

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) jaunumi SEPTEMBRIS 2013

Piedalies video reklāmu konkursā un parādi, ko “Jaunieši var!” darīt brīvajā laikā.
Ja Tev un Taviem draugiem patīk filmēt, ja esi aktīvs, uzņēmīgs, iesaisties brīvprātīgo darbā, jaunatnes organizācijā vai skolas/augstskolas pašpārvaldē, tad nepalaid garām izdevību un piesakies video reklāmu konkursā – “Jaunieši var!”, aizraujot arī citus jauniešus ar iespējām lietderīgi pavadīt brīvo laiku! Darbu iesniegšana: līdz 28. oktobrim! 

http://jaunatne.gov.lv/lv/raksti/piedalies-video-reklamu-konkursa-un-paradi-ko-jauniesi-var-darit-brivaja-laika

 

Video konkurss – kā tu cīnītos ar nabadzību?
Sagaidot 2013. gada Eiropas Attīstības dienas, jaunieši visā pasaulē vecumā no 13 – 24 gadiem var paust savu viedokli, izveidojot īsu video (ne vairāk kā 120 sekundes), atbildot uz jautājumu – ja tev būtu vara, kā tu cīnītos ar nabadzību? Par darbiem notiks balsošana. Uzvarētājiem balvā: ceļojums uz Briseli, lai apmeklētu Eiropas Attīstības dienas (26.11. - 27.11.), kur video tiks demonstrēts uz ekrāna. Darbu iesniegšana: līdz 01. novembrim!

Konkursa noteikumi un sīkāka informācija: 

http://eudevdays.eu/doc/EDD13_Video_Contest_Rules_FINAL.pdf

http://eudevdays.eu/stakeholders/video-contest

Projekta „Vietējo produktu attīstība Vidusbaltijā” ietvaros Pļaviņu, Viesītes, Rundāles, Šauļu, Kurtuvēnu, Šauļu un Žagares pašvaldību teritorijās esošo vispārējās izglītības iestāžu 7.-12.klašu audzēkņi 2013.gada rudenī tiek aicināti piedalīties konkursā „Mana novada dārgumi”. (Nolikums)
 
16. - 20. septembrī norisinājās 10.klases skolēnu "uzņemšana" vidusskolas skolēnu saimē. 20. septembra notikumu gaitu var apskatīt fotoalbūmā.

Jaunais mācību gads ir klāt!

Zinību dienas norisi vari skatīt fotoalbūmā.

SĀKUMS

Lasi vairāk par 2012./2013.mācību gada notikumiem!