Publicēto ziņu arhīvs

Šajā sadaļā skolas WWW lapā ievietotā informācija ir sagrupēta pa mācību gadiem un to mēnešiem.

 

 

 

 

 

Jūs atrodaties sadaļā "Ziņu arhīvs"

2014./2015. mācību gada notikumu hronika.

13.jūnijā Viesītes KP notika mūsu skolas 9-to klašu izlaiduma svinīgais pasākums. Šogad 9-to klasi pabeidza un saņēma apliecību par vispārējās pamatizglītības iegūšanu 31 skolēns. Lai veicas !

     

6.a klase - Mācekļu sarakstā

Mācību gadam tuvojoties beigām, noslēdzās arī Mammadaba radošās aktivitātes, kuras organizē AS „ Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Valsts Izglītības satura centru vides izglītības programmas „Izzini mežu” ietvaros. Šis bija arī jubilejas gads - Mammadaba meistarklasei 10 gadi un iegūts augsts novērtējums starptautiskā līmenī.

Starp Mammadaba meistarklases 133 Latvijas skolu 549 klasēm esam arī mēs- 6.a klase, kura šogad pabeidza mācības dabā. Esam priecīgi, jo kopā ar Mammadaba meistarklases Mācekļu diplomu saņēmām arī Starptautiskās vides izglītības fonda (Foundation For Enviromental Education - FEE) programmas Learning About Forests (Izzini mežu) diplomu.

   

Vasarā jāatpūšas un jāuzkrāj spēki, lai nākamajā mācību gadā ar jaunu sparu startētu meža olimpiādes aktivitātēs.

Kopā ar Mācekļiem startēja 6.a klases audzinātāja Mārīte Kivleniece

 

Skolas „Zaļās klases” komanda.

Visa mācību gada garumā 7.klases skolēni A.Ļahtiņina, A.Heislere, R.Lūsis, A.Kovrigo, A.Maculevičs un V.E. Elpers aktīvi darbojās dažādās vides izzināšanas mācībās un aktivitātēs. Komandas kapteinis Rodrigo Lūsis sagatavoja un iesniedza Zaļās klases konkursa „Bebrs un bērzs” darbu. Tās bija vizualizētas atbildes uz jautājumiem par bebru dažādi vērtējamo nozīmi ekosistēmā atkarībā no vietas un laika, kā arī šīs populācijas saprātīgas apsaimniekošanas lomu, novēršot pāri darījumus dabai un pašam bebram. Tas bija filmēts videomateriāls par bebru veidotiem aizsprostiem uz upes, vietas un koku sugu raksturojums un aizsprostu nojaukšana. Šoreiz pašu bebru gan neizdevās ieraudzīt.

   

Mācību gada noslēgumā skolēni saņēma Pateicības rakstu un balvas par veikto darbu.

Cerot uz turpmāku sadarbību,

Bioloģijas skolotāja M.Kivleniece

 

Ir apkopota  informācija par mūsu skolas audzēkņu dalību un gūtajiem rezultātiem plašsaziņas līdzekļu un dažādu institūciju organizētajos konkursos, atklātajās un reģionālajās olimpiādēs, u.c. aktivitātēs 2014./2015.m.g. Rezultātu kopsavilkums.

 

30.maijā mūsu 12-tie atvadījās no skolas.  Šis pasākums notika Viesītes KP. Bildes var aplūkot šeit!

   

 

29.maijā arī mūsu skolā izskanēja zvans uz šī mācību gada pēdējo stundu. Priecīgas, saulainas un piedzīvojumiem bagātas vasaras brīvdienas! Bildes skaties šeit!

 

Ir apkopoti Viesītes vidusskolas skolēnu labākie mācību sasniegumi 2014./2015.mācību gada noslēgumā. Tie ir sagrupēti pa skolēnu vecuma grupām.

1. - 3. klašu skolēnu labākie mācību sasniegumi

4. - 9. klašu skolēnu labākie mācību sasniegumi

10. - 12. klašu skolēnu labākie mācību sasniegumi

Rezultātus apkopoja direktora vietniece mācību darbā Aija Vanaģele.

28.maijā Viesītes novada dome rīkoja novada labāko skolēnu un viņu skolotāju godināšanas pasākumu. Šogad tas notika Paula Stradiņa skolā.

  Skaties bildes šeit!

 

Atziņas pēc konkursa  „Experiments”

Ir noslēdzies konkurss „Experiments”. Tie bija četri saspringti fizikas izzināšanas mēneši, kuros tika:

=> pildīti testa uzdevumi,

=> sastādīts un iesniegts uzdevums vērtēšanai,

=> risināti uzdevumi un iesniegtas atbildes,

=> iekļūts Zemgales novada pusfinālā un turpināta gatavošanās šim pasākumam,

=> pusfinālā iegūta pirmā vieta, kas uzlika jaunus pienākumus - gatavoties finālam, lai šoreiz

     pārstāvētu  Zemgales reģionu,

=> turpināts strādāt, lai labi startētu finālā.

Piedalīšanās konkursā  no Ances, Jura, Mārtiņa, Egīla, Artūra un Andra prasīja papildus darbu brīvajā laikā. Šajos četros mēnešos viņiem īsti nebija brīvdienu un brīvlaika. Es varu izteikt šiem skolēniem milzīgu pateicību  par ieguldīto darbu un lielo uzņēmību visu novest līdz galam. Neskatoties uz grūtībām, viņi ir ieguvēji, jo zināt taču ir stilīgi!

Konkursam „Experiments” ir daudzi atbalstītāji. Tieši tāpat bija ar komandu „GOLF BOYS”.  Mēs vislielāko atbalstu saņēmām no:

=> skolotāja Roberta Orupa. Viņš bija tas, kas mums ļoti palīdzēja ar padomiem un zināšanām;

=> skolotājas Sanitas Berģes. Mēs pārliecinājāmies, ka viņa  labi māk šūt izpletņus , organizēt līdzjutējus

     un vēl  pīrādziņus cept, lai tos ieliktu mums visiem ceļa somā;

=> visu komandas dalībnieku vecākiem. Viņi nevien juta līdzi, bet darīja visu, lai viss izdotos. Paldies Jura

      vecākiem, kas palīdzēja finansiāli, Andra tētim par skolēnu aizvizināšanu uz RTU;

=> zinātnes centra  „Lielvārds”, kas organizēja praktisku nodarbību;

=> RTU pasniedzēja Mārča Priedīša, kas atrada laiku  zināšanu sniegšanai Artūram un Andrim;

=> skolas vadības, kas nodrošināja ar transportu, stundu maiņu un visu pārējo;

=> Viesītes novada domes, kas sagādāja prezentācijas dāvaniņas;

 => visiem līdzjutējiem (gan tiem, kas juta līdzi klātienē, gan tiem, kas sūtīja uzmundrinājumus un laba

      vēlējumus).

Ir iegūta 1. vieta  konkursā!

Tāpēc galvenā atziņa ir tā,ka tikai darbs komandā, kas vērsts uz kopīga mērķa sasniegšanu, var nest labus panākumus.

Fizikas skolotāja Līga Blumbeka.

 

Zināmi erudīcijas konkursa "eXperiments" 2015 rezultāti!

Latvenergo koncerna 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursa ”eXperiments” 20. gadadienas uzvarētāji ir Viesītes vidusskolas komanda „GOLF BOYS” no Zemgales reģiona. Fināla spēlē televīzijā jaunieši sacentās fizikas zināšanās, risinot praktiskus uzdevumus – sverot bez svariem, izveidojot signalizāciju un pat nosēdinot kosmiskos lidaparātus. Jau vasarā ”eXperiments” uzvarētāji dosies godam nopelnītā ceļojumā uz Rodas salu Grieķijā. (Lasi visu rakstu!)

Skaties finālsacensību norises bildes!

   

 

Ir apkopoti 2014./2015. mācību gada laikā skolēnu sasniegtie rezultāti olimpiādēs, konkursos, skatēs un sporta sacensībās. Paldies skolotājiem un skolēniem par ieguldīto darbu!

Rezultātu kopsavilkuma tabula.

Rezultātus apkopoja direktora vietniece mācību darbā Aija Vanaģele.

 

Deju koncerts „Ceļā uz varavīksni”

Salas novada svētku ietvaros 23.maijā uz lielā laukuma pretī Salas kultūras namam notika Aknīstes, Jēkabpils, Krustpils, Salas un Viesītes novadu skolu jaunatnes deju kolektīvu lielkoncerts „CEĻĀ UZ VARAVĪKSNI”. Koncerta režisores Anitas Gerasimovas un deju virsvadītāju Mārītes un Andra Kivlenieku vadībā 22 bērnu un jauniešu kolektīvi izdejoja visas XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sava repertuāra dejas. Šis deju koncerts bija kā ieskaņu pasākums lielajiem deju svētkiem Rīgā, uz kuriem dosies 10 mūsu sadarbības novadu skolēnu deju kolektīvi. Starp svētku dalībniekiem Rīgā 6.-12.jūlijā būs arī Viesītes deju kolektīvu „Danceri” un „Augšzemīte” dejotāji. Lai arī mācību gads noslēdzas, Rīgas svētku dalībniekiem vēl priekšā nopietns darbs gatavojoties svētkiem, apgūstot lielkoncerta deju rakstus.

        

Saulainu vasaru, iespaidiem bagātus un jaukus svētkus visiem to dalībniekiem!

Starpnovadu skolu jaunatnes deju kolektīvu virsvadītājs Andris Kivlenieks

 

Paldies par atbalstu!

5.b klase šajā mācību gadā piedalījās elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu vākšanas konkursā „Tīrai Latvijai”.

Kopā ar 3.a klasi savācām 2430 kilogramus nolietoto elektropreču. No 129 skolām bijām 21. Uzvarētājskola savāca 5284 kilogramus. Mēs arī to būtu varējuši, ja visi vecāki būtu atbalstījuši ne tikai vārdos, bet arī darbos.

Visvairāk nolietoto elektropreču savāca Dina Laizāne – Šēnberga. Patiesu ieinteresētību un aktivitāti saņēmu no Aiņa Kāršenieka, Viļņa Zaļakmens un Aigara Ružello. Īpašs paldies šoferītim Jānim Strumskim un Aigaram Ružello, kuri preces savāca un divreiz pārkrāva pusotru tonnu elektropreču. Paldies par atsaucību maniem kolēģiem: Līgai, Aijai V., abām Ivetām, Sanitai, Vitai, Ligitai, Robertam.

Nodotie kilogrami ir pārvērtušies balvās: Latvijas Dabas muzeja apmeklējums 30 personām un interaktīva nodarbība par dabu, piecas dāvanu kartes Zvaigzne ABC.

     

Svētdien, 24.maijā, bijām Siguldā uz Zaļās jostas festivālu. Izklaidējāmies uz nebēdu un nopelnījām vēl balvas: atlaižu kartes Līgatnes dabas takās, Rīgas nacionālajā zooloģiskajā dārzā, Vienkoču parkā, Padomju Slepenajā bunkurā, Spieķu gatavošanas darbnīcā, Papīrmākslas darbnīcā.

Cerībā, ka turpmāk vecāku atbalsts būs lielāks,

  

 

   

5.b klases audzinātāja – Rita Sirmoviča

 

15.maijā skolā izskanēja pēdējais zvans 9-to un 12-to klašu audzēkņiem. Skaties fotoalbūmu!

Projektu konkurss

 „Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi”

14. maijā četrdesmit Viesītes vidusskolas skolēni devās mācību ekskursijā, lai izzinātu Latvijas vēsturi. Pateicoties Monreālas Latviešu sabiedriskā centra finansējumam Latvijas skolām tika piedāvāts projektu konkurss „Pētīsim un izzināsim Latvijas vēsturi”. Vītolu fonds organizēja iesniegto projektu izvērtēšanu un finansējuma sadali. Arī  Viesītes vidusskola, piedaloties šajā konkursā, saņēma finansējumu sava projekta īstenošanai - mācību ekskursijai uz Rundāles pili un Bausku.

Latvijas vēstures dažādos laika posmus ļoti labi ataino Rundāles pils gan greznības, gan posta gadi. Šeit mēs veidojām izpratni par vēstures objektu restaurāciju kā vēsturnieku, arhitektu, mākslinieku u.c. profesiju kopīgas sadarbības rezultātu.

Bauskas 15. gadsimta Livonijas ordeņpils drupās un 16.-17. gadsimta Ketleru rezidencē pētījām viduslaiku aizsardzības būvju izveidi. Turpat aplūkojām interesantu viduslaiku tērpu un apavu ekspozīciju, mēģinājām izprast cilvēku ikdienu tik senos laikos.

Interesanta vēstures stunda mūs sagaidīja Bauskas muzejā. Ekspozīcija „Bauska laikā un cilvēki Bauskā 20. gadsimtā” sniedza izpratni par cilvēku dzīvi, saimniecību un uzplaukumu pirms okupācijas Latvijā. Viesojāmies „veikalā”, „frizētavā”, iepazināmies ar senajiem mērtraukiem, mūzikas atskaņotājiem un neskaitāmām lietām, kas palīdzēja iejusties pagājušā gadsimta gaisotnē. Priekšstatu  par padomju laika posmu sniedza čekista kabinets un tipisku padomju cilvēku dzīvoklis.

Viesītes vidusskolas skolotāji un skolēni izsaka pateicību Monreālas Latviešu sabiedriskajam centram un Vītolu fondam par lielisko iespēju skolēniem interesantā un saistošā veidā iepazīt Latvijas vēsturi. Vēlam visiem veselību un ceram uz turpmāku sadarbību.

Projektu konkursā piedalījās un Latvijas vēsturi mācījās: skolotāja Sanita Berģe

Skolēnu atsauksmes:

-- Man patika restaurētā Rundāles pils. Bija daudz kas savādāks nekā iepriekš. /Artūrs/

-- Ekskursijā pa Rundāles pili varēju uzzināt daudz interesantas lietas par Latvijas vēsturi. Vislabāk   patika Rundāles pils. /Andris/

-- Man ekskursijā patika kā stāstīja par pilīm. Varēju uzzināt daudz ko jaunu. /Evelīna/

-- Man patika kā stāstīja Rundāles pilī un arī Bauskas muzejā. /Daiga/

-- Man patika Bauskas muzejs. Tur bija daudz senu, interesantu lietu. /Egīls/

-- Fotoalbūms

 

Biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija (JAL) sadarbībā ar Latvijas Banku visa mācību gada garumā 1.- 4. klašu skolēniem organizēja finanšu pratības konkursu „Mana vārdnīciņa”, kura ietvaros šogad tika iesniegts rekordliels darbu skaits – 281 terminu vārdnīciņa no 25 Latvijas skolām. Tas ir divreiz vairāk nekā pagājušajā mācību gadā.

Ļoti sīva konkurence bija 1. - 2. klašu grupā  - pirmās vietas šķīra tikai daži punkti. Šo klašu grupā 2.vietu ieguva  Madara Ribakova (sagatavoja skolotāja Sarmīte Ratiņa).

Savukārt, 3.-4. klašu grupā, 1.vieta Raineram Daibem  un balvā izcīnīts kruīza brauciens ar Tallink uz Stokholmu (sagatavoja skolotāja Baiba Masuleviča).

Par šo konkursu vairāk var lasīt JAL elektroniskajā izdevumā. Vairāk informācijas var gūt izlasot rakstu par konkursu "Mana vārdnīciņa". Šī konkursa noslēguma pasākuma norises FOTOGALERIJA

Apsveicam un paldies par ieguldīto darbu!

 

  1950. gada 9. maijā Parīzē Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans, apzinoties trešā pasaules kara draudus, kas varētu aptvert visu Eiropu, starptautiskajai presei nolasīja deklarāciju, kurā Francija, Vācija un citas Eiropas valstis tika aicinātas apvienot savu ogļu un tērauda ražošanu, tādējādi ieliekot "pirmo pamatakmeni Eiropas Savienības izveidē".

Viņš piedāvāja izveidot pārvalstisku Eiropas iestādi, kuras pārraudzībā būtu ogļu un tērauda nozare, kas tolaik veidoja visas militārās varas pamatu. Valstis, ko viņš uzrunāja, bija gandrīz iznīcinājušas sevi briesmīgā konfliktā, kurš bija radījis materiālas un morālas postažas sajūtu.

Šajā dienā sākās Eiropas projekts. Tāpēc arī ES valstu un valdību vadītāju augstākā līmeņa sanāksmē Milānā 1985.gadā tika pieņemts lēmums svinēt 9. maiju kā "Eiropas dienu".

Katru gadu maijā visā Eiropā, tajā skaitā Latvijā norisinās dažādi informatīvi pasākumi, kuros valsts iestādes, nevalstiskās organizācijas, ES institūcijas, kā arī ES valstu vēstniecības informē par ES un Latvijas dalību tajās, iepazīstina ar aktuālajiem jautājumiem, prezentē kultūru un valodas dažādību ES, Latvijas iedzīvotāju iespējas ES.                (Avots - http://www.es.gov.lv/eiropa-isuma/eiropas-diena-latvija?print )

Mūsu skolā tika organizēti ES dienai veltītie pasākumi.

 

Šodien Tev plaucēju

puķi viskošāko –

tādu, kas maigumu dod.

Šodien Tev veltīšu

vārdus vismīļākos –

tādus, kas sasildīt prot.

Šodien Tev dāvāšu

zvaigzni visspožāko –

mūžam lai dzīvē tā spīd.

Šodien Tev noplūkšu

ziedu visbaltāko,

mīļotā māmulīt.

                         /V.Kokle-Līviņa/

Mātes dienai veltīts koncerts

8.maijā skolas zālē norisinājās pavasara mīļākais pasākums – Mātes dienas koncerts. To sagatavoja mazie dzejoļu lasītāji, zēnu ansamblis,  4.-11.klašu koris, 1.-4.klašu tautas deju kolektīvs, 7.- 9.klašu tautas deju kolektīvs.

Ļoti liels prieks bija par vecāku lielo skaitu koncertā. Bērnu actiņas zālē meklēja  savus vecākus un mirdzēja lepnumā, ja zināja, ka vecāki dzirdēja viņa iemācīto dziesmu, dzeju vai deju. Paldies skolēniem un skolotājiem par priekšnesumu sagatavošanu!

Mātes dienai veltītā koncerta norisi var aplūkot fotoalbūmā!

 

7.maijā Jēkabpilī norisinājusies Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koru konkursa 2.kārta, kurā piedalījās 10 kori no Jēkabpils pilsētas, kā arī Aknīstes, Salas un Viesītes novadiem. Iepriekšējā konkursa kārtā visi 10 kori pierādīja, ka ir pietiekami augstā līmenī apguvuši Dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta repertuāru, lai tiktu 2.kārtā. Repertuārs nav viegls – tajā ir 26 dziesmas, kuru vidū ir gan latviešu tautasdziesmas dažādu komponistu apdarē, gan Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Ulda Marhilēviča, Kārļa Lāča, Valta Pūces un citu autoru oriģināldziesmas. Jēkabpils apkārtnes kori, ieguldot lielu darbu, sasnieguši augstus rezultātus. Konkursa žūrija, kurā bija Romāns Vanags, Jānis Erenštreits, Gints Ceplenieks, Mārtiņš Klišāns un Rita Platpere, skates 2.kārtā nevienam korim nav piešķīrusi zemāku pakāpi par II. Seši kolektīvi ieguvuši I pakāpi. Augstie rezultāti gan vēl nenozīmē, ka visi 10 kori piedalīsies Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā. To uzzināsim tikai pēc 20.maija, kad būs norisinājušās visas koru skates un kad būs apkopoti konkursa rezultāti. Ar skates 2.kārtas rezultātiem var iepazīties pielikumā esošajā dokumentā. Sandra Paegļkalne

Raksts izdrukāts no: www.jekabpilslaiks.lv
Adrese: http://www.jekabpilslaiks.lv/?mod=1&op=out&id=20443

Skates rezultātus aplūko šeit!

Apsveicam kori un skolotāju Z.Pomjalovu ar lielisko panākumu!!!

 

Turi Latviju dziļi ieslēgtu savā sirdī.

Turi to kā lielāko dārgumu, ko nedrīkst pazaudēt.

Jo, zaudējis Latviju, tu zudīsi pats.

/J.Jaunsudrabiņš/

 

     

17.aprīlī Jēkabpilī norisinājās Jēkabpils pilsētas un Krustpils, Salas, Aknīstes un Viesītes novadu izglītības iestāžu koru konkursa pirmā kārta, kurā piedalījās 11 kolektīvi. Gan skolēniem, gan koru vadītājiem tas bija ļoti atbildīgs brīdis. Lai tiktu uz Dziesmu un deju svētkiem, vispirms jāpierāda žūrijai, ka svētku noslēguma koncerta repertuārs ir apgūts augstā līmenī, un jātiek uz konkursa 2.kārtu. Jēkabpilī konkursa dalībniekus vērtēja mūziķis un komponists Aigars Godiņš un mūzikas pedagoģe un kordiriģente Emīlija Balode, savukārt novadu korus vērtēja arī Jēkabpils Bērnu un jauniešu centra direktors Oskars Elksnis.

Koru repertuāra 26 dziesmas nav viegli apgūt pat pieredzējušiem kolektīviem, jo dziesmas ir sarežģītas, bet Jēkabpils apkārtnes izglītības iestāžu kori ir ieguldījuši lielu darbu un lieliski tikuši galā. To pierāda skates rezultāti – uz konkursa otro kārtu izvirzīti gandrīz visi pirmās kārtas dalībnieki, izņemot Krustpils pamatskolas 5.-9.klašu kori, kurš arī cītīgi strādāja, tomēr nespēja apgūt repertuāru tik labā līmenī, jo korim rit tikai pirmais darbības gads. Pārējie kolektīvi parādījuši ļoti augstu sniegumu – gandrīz visiem koriem ir piešķirta I pakāpe. Vislielāko punktu skaitu ieguva diriģentes Skaidrītes Pugačas vadītais Jēkabpils Valsts ģimnāzijas 7.-9.klašu koris „Skanda” – 46 punktus no iespējamajiem 50 punktiem.

Konkursa 2.kārta norisināsies 7.maijā Jēkabpilī, tajā korus vērtēs Valsts Izglītības satura centra izveidota žūrijas komisija. Koru konkursa fināla dalībnieki un Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta dalībnieki tiks paziņoti pēc 20.maija, kad būs apkopoti konkursa rezultāti.

Koru konkursa rezultāti!

Vidusdaugavas TV video: - https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=L1IpkIDqlp8 

Sandra Paegļkalne, Vidusdaugavas TV, www.jekabpilslaiks.lv

 

„Arkādija Kasinska balva -2015”

RADOŠO DARBU KONKURSS

Konkursa nolikums

Arkādija Kasinska balva dibināta 2008.gadā pēc biedrības ”Sēlijas palete” valdes priekšsēdētājas mākslinieces Ligitas Caunes ierosmes ar mērķi veicināt skolēnu radošo darbību tēlotājā mākslā, ar to saistītās kultūras jomās, godināt Viesītes vidusskolas skolotāja un mākslas zinātnieka Arkādija Kasinska piemiņu.

Viens no biedrības mērķiem ir mākslas popularizēšana sabiedrībā, radošu, talantīgu un mērķtiecīgu skolēnu apzināšana un atbalstīšana.

Konkursu rīko biedrība „Sēlijas palete” un Viesītes muzejs „Sēlija”.

Biedrība „Sēlijas palete” apvieno ar Sēliju saistītus māksliniekus, pedagogus un kultūras darbiniekus. Viņu vidū ir gleznotāja Džemma Skulme, akadēmiķis Jānis Stradiņš, dzejnieks, tulkotājs Guntars Godiņš un citi.

Vēlam veiksmi!

Viesītes vidusskolas jaunieši piedalās Latvijas prezidentūras nodarbībā

Skola ir pieteikta Latvijas prezidentūras skolu nodarbību ciklam. 15.aprīlī Jaunatnes organizācijas „Klubs ”Māja” -  jaunatne vienotai Eiropai” lektore Annija Bergmane novadīja teorētisko - praktisko nodarbību mūsu jauniešiem. 

9.a,b un 10. - 11.klašu jaunieši vēroja lektores prezentāciju un, praktiski darbojoties, vairāk uzzināja par Prezidentūras jautājumiem. Nodarbības noslēgumā jaunieši uzdeva jautājumus un izstrādāja novēlējumu plakātus.

Paldies par saistošo nodarbību! Sk. S.Ratiņa

 

24. Bībeles svētki - olimpiāde 2015

Organizatori - Latvijas Kristīgo skolotāju asociācija

Mēs ticam un ceram, ka Dieva žēlastībā veiksmīgi tika sagatavoti un novadīti kārtējie 24. Bībeles svētki, kas notika 2015. gada 11. aprīlī plkst. 10:00 Rīgas Kristīgajā vidusskolā.

Mūsu skolu olimpiādē pārstāvēja:

S.Bantauska, D.Beļavska, I.Milakne, E. Bantauska, E.K. Dronka, D.Buceniece un M. Ribakova.

Sagatavoja un atbalstīja sk. S.Ratiņa.

Visi olimpiādes dalībnieki dalījās vecumgrupās: 3kl.; 4.-5.kl.; 6.-7.kl.; 8.-9.kl.; 10.-12.kl.

Pirmais posms - teorētiskā daļa.

Olimpiādes testa jautājumi tiek sastādīti no speciālo uzdevumu dotajām Rakstvietām. 3.vietu savā grupā ieguva Eiva Krista Dronka (9.b).

Otrais posms - mākslinieciskās izpausmes.

Skolēni  piedalījās zīmēšanas konkursā par tēmu ”Glābšana Kristū”. Darba ilgums 1 stunda, to  jāveic ar saviem materiāliem un savā izvēlētā tehnikā. 2.vietu ieguva Eiva Krista Dronka (9.b). Atzinību ieguva Madara Ribakova (2.b).

Trešais posms - piedalīšanās radošajā konkursā (uzvedumi, dzeja, dziesmas, dejas u.c.).

Labākie radošā konkursa priekšnesumi tika iekļauti kopīgajā svētku koncertā. Mūsu meiteņu ansamblis – Sindija, Diāna, Ieva, Daiga, Eiva Krista un Evelīna (kura arī izpildīja klavierpavadījumu) izpildīja trīs dziesmas, kuras visus priecēja. Viena no dziesmām, kuras svētku koncertā izpildīja mūsu skolēni,  ieguva specbalvu par muzikālo izpildījumu.

Paldies meitenēm par sniegumu un panākumiem, bet vecākiem un skolai - par  atbalstu!

Informāciju apkopoja sk. S.Ratiņa

 

Spageti tilti tika būvēti arī Viesītes vidusskolā...

Jau sesto gadu pēc kārtas marta mēnesī Rīgas Tehniskās universitātes  Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē norisinājās spageti tiltu konstruēšanas sacensības. Šogad šajā pasākumā piedalījās aptuveni  100 dalībnieku no 18 mācību iestādēm.Viņu vidū bija ne tikai studenti, bet arī skolēni. Tas rosināja pamēģināt šādus tiltus būvēt arī mūsu skolā.

     

Un tā 7. aprīlī devīto klašu skolēnu komandas trīs stundu garumā  no makaroniem un karstās līmes veidoja  mākslinieciski skaistākas un pēc iespējas izturīgākas tiltu konstrukcijas.  Vadoties pēc savām tiltu skicēm, plānota, rūpīga un cītīga darba rezultātā tapa deviņi  dažādas konstrukcijas spageti tilti. Jāuzteic visu komandu dalībnieki, jo darbs patiešām tika ieguldīts liels. Skolēniem balsojot, tika noteikts vizuāli skaistākais tilts. Par uzvarētāju kļuva tilts, kuru gatavoja Evelīna, Kristiāna un Eiva

Priekšā vēl notikums, kad  kopīgi pārbaudīsim slodzes izturību. Cik lielu slodzi šāds tilts varētu izturēt?Atbilde var arī pārsteigt:   gandrīz 600 kilogramu slodzi. Pasaules rekords ir 578,20 kilogrami, savukārt Latvijas rekords ir 484,44 kilogrami.    Mūsu tilti šogad vēl nevarēs konkurēt slodžu izturībā, jo mums vēl daudz jāmācās, lai tiltus uzbūvētu vadoties pēc precīziem rasējumiem un aprēķiniem.

Fizikas skolotāja – Līga Blumbeka

 

Aizvadīta skolēnu deju kolektīvu skate

Gatavojoties XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, 1. aprīlī Viesītes kultūras pilī notika Viesītes, Aknīstes, Salas, Jēkabpils un Krustpils novadu skolēnu tautu deju kolektīvu deju lielkoncerta dalībnieku atlases skate.

Žūrijā bija tautas deju speciālistes, horeogrāfes, gaidāmo Deju svētku virsvadītājas: Inga Pulmane- žūrijas priekšsēdētāja, Renāte Linde, Zigrīda Teivāne, Madlēna Bratkus un Iluta Mistre.

Skatē piedalījās 22 deju kolektīvi no mūsu sadarbības novadiem, kā arī Krustpils kultūras nama „Pastalnieku” 7. - 9.klašu dejotāji un Sunākstes pamatskolas deju kolektīvs, dejojot divas sava svētku repertuāra dejas - izlozes deju un izvēles deju. Kā parasti deju kolektīvu sniegums tika vērtēts pēc 50 punktu sistēmas, kas sevī ietver vērtējumus par dejas tehniku un horeogrāfiskā teksta precizitāti; dejas māksliniecisko izpildījumu un rakstura atklāsmi; izpildījuma muzikalitāti; tautas tērpu valkāšanas kultūru un pareizību; skatuves kultūru un kolektīva kopiespaidu.

     

Foto - L.Liepiņa

 

Viesītes novadu skatē pārstāvēja četri deju kolektīvi. Skolotājas Lilitas Bārdules vadītais Rites pamatskolas 1. - 4. klašu deju kolektīvs ieguva 37,7 punktus, saņemot II pakāpes diplomu. Viesītes Mūzikas un mākslas skolas deju kolektīvs „Danceri” Lanas Ķirses vadībā 1. - 4. klašu grupā ieguva 41,8 punktus un 5.-6. klašu grupā- 40,3 punktus. Viesītes vidusskolas 10. - 12. klašu deju kolektīvs „Augšzemīte” (skolotāji Andris un Mārīte Kivlenieki) par savu sniegumu saņēma 40,5 punktus. Lai arī visu Viesītes kolektīvu sniegums atbilst I kvalitātes pakāpei, arī tas vēl negarantē dejotāju nokļūšanu svētku dalībnieku pulkā. Dejotājiem atliek cerēt brīnumam, gaidīt visu rezultātu apkopojumu, pašiem izvērtēt savu attieksmi un sniegumu. Kolektīviem jāturpina gatavošanos novadu deju svētkiem Salā 23. maijā un citiem šīsvasaras pasākumiem.

Paldies par ieguldīto darbu gatavojoties deju skatei gan dejotājiem un skolotājiem, gan kultūras pils darbiniekiem un vecākiem. Paldies pašvaldībai par finansiālo atbalstu un visiem interesentiem par „īkšķa turēšanu”.

Novada skolu jaunatnes tautas deju kolektīvu virsvadītājs A. Kivlenieks

 

27. martā noskaidroti Zemgales reǧiona uzvarētāji!

Tie ir mūsējie - „Golf boys” !!!

Apsveicam:

Skolotājs - konsultants Līga Blumbeka;

kapteinis - Egīls Arvīds Skrūzmanis;

dalībnieki - Andris Līcis, Mārtiņš Rencis, Artūrs Mucenieks, Ance Kalniņa, Juris Skutelis.

Jura Kāļa foto no notikuma vietas skaties šeit!

 

Zemgales reģionālā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu 6.konference.

26.marts - Jelgavā  Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā pulcējas liels skaits skolēnu un skolotāju no visiem Zemgales novadiem. Kā svinīgajā konferences atklāšanas pasākumā atzīmēja tās organizatori, tad šis 2015. gads atšķiras ar to, ka ir rekordliels dalībnieku skaits. Starp šiem dalībniekiem ir arī divi Viesītes vidusskolas 12.klases skolēni - Amanda Kļaviņa un Ritvars Tīrumnieks. Koncentrējušies un uztraukti abi uzsāk savu uzstāšanos - prezentē savus darbus, atbild uz jautājumiem - vides zinību un zemes zinātņu sekcijās.

Kad uzstāšanās ir aiz muguras, ir jāgaida rezultāti, kuri tiek pasludināti LLU aulā. Lai iepriecinātu dalībniekus uzstājas TDK "Kalve" un Jelgavas ģimnāzijas folkgrupa. Vispirms ir LLU profesores Anitas Aizsilas kopsavilkuma ziņojums, kurā tiek pieminēts arī Ritvara darbs. Tad seko pats lielākais prieks - Amandai Kļaviņai Vides zinību sekcijā 1.vieta un arī "Apliecinājums" par iespēju iestāties budžeta grupā apliecinājumā norādītajās fakultātēs (darba vadītāja skolotāja Mārīte Kivleniece), Ritvaram Tīrumniekam Zemes zinātņu sekcijā - Atzinība (darba vadītāja skolotāja Sarmīte Stumbiņa).

Īpašs gandarījums, ka šajā lielajā konkurencē abi - Amanda un Ritvars ir izvirzīti uz valsts konferenci, lai savās sekcijās pārstāvētu ne tikai mūsu skolu, bet arī visu Zemgales reģionu. Gatavosimies valsts konferencei 25.aprīlī Rīgā un LAI MUMS VEICĀS!!! (Rezultātu tabula)

       

25. marts – Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

1949. gada 25. martā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem. Deportēja aptuveni 44 000 cilvēku – ģimenes ar bērniem un sirmgalvjiem.

Mūsu skolas audzēkņi un pedagogi piedalījās sēru dienas piemiņas pasākumā, kurā notika atskats dokumentālos faktos un atmiņā atsauktās represēto cilvēku liecības un stāsti.

Jauniešiem un ikvienam, kurš vēlējās Viesītes KP bija iespēja noskatīties režisores Dz. Gekas filmu „Kur palika Tēvi?”. Skolēni atzina, ka filma ir emocionāli smaga, bet savas tautas vēstures lappuses nedrīkst aizmirst.

        

Latvenergo koncerna 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursā ”eXperiments”
noskaidrotas piecas fizikā spēcīgākās Zemgales reģiona komandas. Tās tiksies pusfinālā 27. martā Jelgavā, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā.
Komanda, kas izvirzīsies vadībā pusfināla kārtā, pārstāvēs reģionu fināla spēlē televīzijas kanālā LNT.

Izšķirošajā atlases kārtā piedalīsies tikai piecas no visām 25 Zemgales reģiona
komandām:

1. Aizkraukles novada ģimnāzijas komanda „Omi un Omes”.  Neklātienē iegūti 152 punkti.
2. Auces vidusskolas komanda „Septima”. Neklātienē iegūti 150 punkti.
3. Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda „Seši pioni”.  Neklātienē iegūti 147 punkti.
4. Viesītes vidusskolas komanda „Golf boys”. Skolotājs - konsultants Līga Blumbeka, kapteinis Egīls Arvīds Skrūzmanis, dalībnieki Andris Līcis, Mārtiņš Rencis, Artūrs Mucenieks, Ance Kalniņa, Juris Skutelis. Neklātienē iegūti 143 punkti.
5. Dobeles Valsts ģimnāzijas komanda „Aligatori”.  Neklātienē iegūti 134 punkti.

Turam īkšķus par mūsējiem!!!
 

12.martā Skolas vecāku kopsapulcē tika ievēlēts jauns skolas padomes sastāvs. Skolas padomē turpmāk vecākus pārstāvēs:

1. Zariņa - Roze Ingrīda

2. Revizore Kristīne

3. Kāršeniece Inga

4. Mola Jurgita

5. Līcis Pēteris

6. Bantauska Sanita

7. Zaļakmens Vilnis
 

12.martā plkst.17.00 Viesītes vidusskolā notiks

Skolas vecāku kopsapulce

(Darba kārtība - klikšķini uz afišas attēla!)

Kopsapulcē notiks Skolas vecāku padomes vēlēšanas - izvirzīto kandidātu saraksts

 

Palīgā spārnotajiem draugiem

Latvijas ornitologu biedrība februāra mēnesī izsludināja konkursu – putnu barotavu gatavošana, kura galvenais nosacījums bija izmantot darbam otrreizējās izejvielas.

     

3.a klase audzinātājai ar folkloras kopas dalībniekiem radās ideja. Bērni sanesa tukšas „Cido” sulu 1l pakas, kastīti no augļiem, atradās arī putuplasta gabals un kopā tapa putnu barotava. Sulu pakas kalpo kā barības tvertnes, kuras piepildījām ar rīsiem, graudiem, putraimiem. Kad putni noēd izbirušo, graudi un putraimi piebirst klāt.

Kopīgā darba foto nosūtījām  līdz 27. februārim konkursa rīkotājiem. Tagad gaidīsim atbildi. Darbiņu veica: Rainers, Jānis, Edgars, Egija, Ērika un Artis. Paldies sk. S.Milaknei un S. Ratiņai par sniegto palīdzību darbošanās procesā.

3.a klases audz. B. Masuleviča

 

Meteņi P.Stradiņa skoliņā

Vizu, vizu metenīti

No ciemiņa ciemiņā.

Cūkas kāja kulītē,

Saules cepti plācenīši.

        

20.februārī 3.un 4.klašu skolēni devās uz muzeja telpām, lai kopīgi atzīmētu Meteņdienu. Cits vilka ragavas, cits kādu šļūcamo no kalna nesa padusē, cerībā, ka saulīte nebūs visus sniega kalnus izkausējusi. Visi apsēdāmies ap gariem galdiem un skolotāja Gunta Plēsuma stāstīja metenīša vēsturi. Sendienās šie svētki iezīmēja ziemas beigas un pavasara darbu sākšanu, tādēļ kamēr vēl brīvāks brauca ciemos pēc iespējas tālāk.

Ļoti svarīga šajos svētkos bija ēšana, tādēļ arī mēs nobaudījām biezputru, dzērām pienu, kakao un ēdām bulciņu, kas tiešām atgādināja mazu saulīti – dzelteni brūna maliņa un vidū biezpiens. Paldies mūsu skolas saimniecēm.

Kad punči pilni varēja ķerties pie īstām zemnieku rotaļām – pupu, zirņu  sašķirošanas, olas nešanas karotē, mīklu minēšanas.

Protams, izmēģināta tika arī šļūkšana no kalniņa ar lielīšanos: „Manam tēvam  gari lini, manam vēl garāki, manam – garas ūsas, manam – vēl garākas, u.c.”

Starp klasēm notika spraiga, draudzīga sacensība, kurā uzvarēja 3.b klase (sk. A.Prokofjeva), 2.vieta ierindojās 3.a klase (sk. B. Masuleviča), savukārt 3.vietu sadalīja 4.a un 4.b klases (sk. I.Krivko un sk. S.Milakne).

Rotaļās gāju un putru saldināju  - es skolotāja B. Masuleviča.

 

Viesītes vidusskolas jaunieši piedalās „Ēnu dienā 2015”

11.02.  9.-12.kl. jaunieši piedalījās Latvijas” Ēnu dienā 2015”.

9.kl.jaunieši ēnoja Viesītes novada  organizācijās un iestādēs: Viesītes transportā, komunālajā pārvaldē, novada domē, sporta skolā un trenažieru zāle, aptiekā „Mana aptieka”, skolas ēdnīcā, ātrajā palīdzībā, privātuzņēmumos, firmās  u.c.

Savukārt, 10.-12.kl.jaunieši savas ēnas izvēlējās piesakoties portālā www.enudiena.lv  vai vienojoties individuāli. Jaunieši apmeklēja sev interesējošās organizācijas un ēnoja visdažādāko profesiju pārstāvjus.   Anete, Gaļina un Helmuts izmantoja piedāvājumu un ēnoja Valsts Saeimā.  Uldis ēnoja mūsu novada  deputātu un Elkšņu pagasta pārvaldnieku D. Čerņauski.  Karjeras jomu amplitūda bija izvēlēta plaša un  jaunieši izvēles bija daudzpusīgas: Pļavnieku ģimnāzijas fitnesa trenerus H.Janovski un R. Dribu,  pārdevējas veikalā „Vesco” Aknīstē, MB Domeniks (Driba), Viesītes KP skaņu un gaismu operatoru E. Malnaču, klientu konsultanti Swedbank filiālē Rīgā u.c.

Kā gan iespēju ēnot vērtē jaunieši? Ja tas tevi interesē - lasi rakstu!

    

 

Informāciju apkopoja dir.v.audz.d.: S. Ratiņa

7.februārī Viesītes KP notika skolas ŽETONU VAKARS.

        

Tā norisi vari aplūkot fotoalbūmā. Paldies Annai Paulai Kuzņecovai par fotogrāfijām!

 

Pirmo klašu skolēni jau nomācījās 100 dienas skolā

6.02.  Mazajā skolā norisinājās nu jau par tradīciju kļuvušais 1.klašu pasākums „100 dienas skolā”. Līdzīgi kā valdībai - jāizvērtē 100 dienu veikums. Ko iemācījos? Cik biju vērīgs? Vai pazīstu cilvēkus sev apkārt?Mazie skolēni izpilda dažādus uzdevumus, atbild uz āķīgiem jautājumiem  par skolas dzīvi un saņem sertifikātus, kā arī  salduma balvas. Bez sk. S. Ratiņas un Skolēnu Saeimas pārstāvja šajā dienā pirmklasniekus sveic arī 2.klašu bērni, kuri ļoti rūpīgi gatavojās šim pasākumam.

(dažas bildes no pasākuma)

 

Lai pieminētu 1991.gada janvāra skarbo barikāžu laiku 8.a, 8.b un 7 klases skolēni 22.janvārī pulcējās kopā un pie viņiem viesojās barikāžu dalībnieki - skolotāji Roberts Orups un Guntars Grieķeris.

Klusumā skolēni uz ekrāna vēroja dokumentālos kadrus par šo vēstures laika posmu. Taču īpašu gaisotni šim pasākumam piedeva barikāžu laika dalībnieku stāstījums par to, kādas ir bijušas viņu izjūtas un kāds ir bijis visas tautas noskaņojums. Skolotāju stāstījums bija sirsnīgs, skolēniem saprotams, jo šī stāstījuma laikā viņi sēdēja skolēnu vidū un dalījās ar tām izjūtām un stāstīja par to, ko paši bija pārdzīvojuši un pieredzējuši pirms 24 gadiem. No viņu stāstījuma bija skaidrs, ka tas viss vēl ir dzīvs viņu sirdīs. No rokas rokā ceļoja skolotāja Guntara Grieķera atnestā barikāžu dalībnieka goda zīme.

Šajā tikšanās reizē bieži izskanēja doma par to, ka lielas un nopietnas lietas tauta var paveikt tikai esot vienota, nevis iegrimstot sīkos kašķos. Tā bija laba pārdomu stunda, kas lika padomāt, izvērtēt un arī uzzināt ko jaunu par  būtiskiem  notikumiem valstī, kuri izmainīja vēstures gaitu. 

Klašu audzinātāju vārdā "paldies" skolotājiem Robertam Orupam un Guntaram Grieķerim saka 8.a klases audzinātāja Sarmite Stumbiņa

Pasaules Sniega diena mūsu skolā.
1. - 2. klašu Sniega dienas fotoalbūms (Skolotājas E.Kalniešas foto)

3. - 4. klašu Sneiga diena (Skolotājas S.Milaknes foto)

   

Tik kaila un bezpalīdzīga izskatās zeme bez sniega. Liekas, ka tā atvērtām acīm tevī raugās un vēro tavas gaitas. Arī mēs šo laiku janvārī vērojam ar lielām bažām – snigs vai nesnigs. Bet ziema par mums apžēlojās un 23.janvārī devīgi atvēra savus sniega maisus. Nu tiešām varēja baudīt ziemas priekus!

Gaidot Sniega dienu bērni zīmēja un krāsoja – sniegotos ziemas priekus – pikošanos, slidošanu, sniegavīru velšanu, vizināšanos no kalna, slēpošanu. Zīmējumi bija izdevušies koši.

Piektdienā 3. un 4. klašu skolēni bez skolas lietām līdzi ņēma arī liekus dūraiņus, siltāku apģērbu un ragavas, plēvi vai maisu šļūkāšanai no kalna. Sniega diena sākās ar kopīgu līniju, kurā saņēmām uzdevumus: izveidot sniega figūru, piedalīties komandu stafetēs (uz slēpēm, ar bluķīšiem, koka kājām), nobraucieni no Valeskalniņa.  Nobraucieni bija ļoti oriģināli un izpelnījās skaļas gaviles. Izmēģinot slēpot trijatā atklājās, ka tas ir grūti, bet vienam pašam laisties uz slēpes no kalniņa aizraujoši. Sniega skulptūras izdevās baltas un staltas – 4.a klasei cietoksnis, 4.b klasei sniega figūriņas, 3.a klasei sniega pils princesei Elzai un sniegavīram Olafam, 3.b klasei viduslaiku pils. Pēc jauki pavadītā laika tēja ar cepumiem garšoja īpaši labi.

Drusku žēl, ka mūsu priekos neņēma dalību vecāki, kas arī tika aicināti pievienoties. Taču mēs ceram, ka ģimenes vēl paspēs sev sarīkot jauku Sniega dienu, sārtiem vaigiem un sniegu matos, jo mums vēl ir tāds gadalaiks – ZIEMA!

Skolotāja B.Masuleviča

 

...un atkal klāt janvāris! Tas ir laiks, kad janvāra trešajā nedēļā 11. klases skolēni aizstāv savus zinātniski pētnieciskos darbus tradicionālajos P. Stradiņa lasījumos. Arī šogad 22.janvārī ar muzeja "Sēlija" filiāles "P.Stradiņa skola" vadītājas Ilmas Svilānes ievadstāstījumu par Stradiņu dzimtas personībām un to devumu sabiedrībai, sākās SZPD aizstāvēšana. Tēmas bija visdažādākās, arī darbu kvalitāte dažāda... Tas tikai parādīja katra darba autora godprātību un darbā ieguldīto !Iepriecināja Kristiānas, Amandas, Lindas, Sanijas, Santas, Sindijas un arī citi darbi, bet bija arī tādas uzstāšanās, kuras lika vilties! Jāsaka "paldies" visiem darbu vadītājiem, klases audzinātājai, kura morāli atbalstīja savus audzēkņus! Paņemsim no šī gada visu to labo ...un uz tikšanos 2016.gada Viesītes vidusskolas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu aizstāvēšanā!... un atkal janvārī!

     

Skolas SZPD koordinatore Sarmīte Stumbiņa

 

Izteiksmīgās runas konkurss 2. klasēm

2015. gadam ir īpaša nozīme kultūrā – 16. martā apritēs 150. gadskārta kopš Aspazijas dzimšanas dienas, bet 11. septembrī svinēsim Raiņa 150. jubileju. UNESCO iekļāvis dzejnieku dzimšanas dienas starptautiskajā svinamo dienu sarakstā, un Latvijā 2015. gads pasludināts par Raiņa un Aspazijas gadu.

Abu dzejnieku jubilejai iecerēts festivāls „Pastāvēs, kas pārvērtīsies!”, tā programmā iekļautas ap 60 dzejnieku jubilejai veltītas kultūras norises. Tie būs tradicionāli literatūras pasākumi, koncertu programmas un uzvedumi, teātra izrādes, muzeju pasākumu cikli, izstādes un konferences gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā.

     

Arī Viesītes vidusskolā Izteiksmīgās runas konkurss šogad veltīts Raiņa un Aspazijas jubilejas gadam.

Piektdien, 16. janvārī, Viesītes sākumskolā norisinājās Izteiksmīgās runas konkurss 2. a un 2. b klasēm. Bērnu sniegumu vērtēja kompetenta žūrija – skolotājas Nellija un Iluta, bibliotekāres Gunta un Irēna.

(Lasi vairāk!)

ĒNU DIENĀS 2015

piedalīsies 9.-12.klašu skolēni.

9.a,b. klases "ēnos" dažādu profesiju pārstāvjus Viesītes novada ietvaros.

Savukārt, 10.-12.klases jaunieši "ēnos" Latvijas uzņēmumos, iestādēs un organizācijās, kuri atbalstīs šo pasākumu.

 

Pasaules Sniega Dienas 2015

preses relīze no Latvijas Slēpošanas Savienības

Šā gada 18.janvārī ļoti daudzās vietās Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas būs veltīti Pasaules sniega dienai.  Bērniem un viņu vecākiem tiek dota iespēja iepazīt un arī izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega. Sakarā ar Pasaules sniega dienas aktivitātēm un pasākumiem Latvijas Slēpošanas savienība (LSS) nākošo pirmdien, 12.janvārī, plkst. 12.00 Olimpiskajā Sporta centrā Rīgā, Grostonas ielā 6, 4.stāvā, rīko preses konferenci, uz kuru ir laipni aicināti mediju pārstāvji, kā arī pašvaldību un skolu  pārstāvji.

Janvāra trešajā svētdienā atkal tiks rīkota nu jau iecienītā Pasaules sniega diena, kurai veltītie pasākumi notiks daudzās vietās Latvijā. Pasaules sniega dienas organizēšana jau kļuvusi par labu tradīciju gan visā pasaulē, gan arī mūsu valstī, jo šogad tā notiks jau ceturto gadu pēc kārtas. Šī pasākuma mērķis ir rast bērniem iespēju iepazīt dažādas aktivitātes uz sniega un dažādus ziemas sporta veidus. Šo ideju ir radījusi Starptautiskā Slēpošanas Federācija (FIS) ar moto “Vediet bērnus uz sniega”.

Arī šogad kopā ar Latvijas Slēpošanas savienību, veikalu tīklu „FANS” un Latvijas Olimpisko komiteju Pasaules Sniega dienas pasākumus organizēs pašvaldības, līdz ar to uz Sniega dienas pasākumiem savus pieteikumus ir atsūtījuši vairāk nekā 130 pasākumu organizatori, iesaistot šajās ziemas aktivitātes vairāk kā 23 000 dalībnieku. Pagājušajā gadā Latvija parūpējās par lielisku sasniegumu, jo ieņēma otro vietu no ļoti daudzām valstīm. Starptautiskā Slēpošanas Federācija novērtēja mūsu valstī notikušās plašās un interesantās aktivitātes un pateicībā dāvāja vairākas ar ziemas sportu saistītas lietas (speciālas teltis, kalnu slēpošanas vārtus, dalībnieku starta numurus, finiša vārtus u.c.), kas tika nogādātas aktīvākajām skolām un pašvaldībām.

Sekojiet līdzi savas pašvaldības sporta notikumiem, kā arī apmeklējiet www.infoski.lv  un piedalieties “Pasaules Sniega Dienas 2015” pasākumos, lai kopīgi atzīmētu šos sniega svētkus!

Sīkāka informācija:

http://www.infoski.lv/kalnusleposana/sacensibu-kalendars/2014-2015-gada-sezona/janvaris/pasaules-sniega-diena/

Ieskatam par Pasaules Sniega Dienas 2015 norisi skaties šeit - pdf dokuments.

 

ES SASILSTU NO PIESKĀRIENIEM UN NO SILTIEM SKATIENIEM...

/M. Laukmane./

     

Katru gadu, tuvojoties Ziemassvētkiem, Viesītes vidusskolas 1., 2. klašu audzinātājas rosina savus audzēkņus un viņu vecākus piedalīties labdarības akcijā, kuras laikā tiek sarūpētas dāvanas un sagatavots koncerts Viesītes sociālās aprūpes centra iemītniekiem.

Kad īsti aizsākās šī tradīcija, nav saglabājušās precīzas ziņas, bet, tinot atmiņu kamolu, var droši apgalvot, ka vismaz ...padsmit gadu tālā pagātnē – reizē ar kristīgās ētikas (vēlāk – mācības) ieviešanu skolā.

Arī šogad 16. decembra rītā otro klašu skolēni un audzinātājas Nellija Ribicka, Elita Kalnieša un mūzikas skolotāja Maruta Zariņa devās ciemos uz VSAC.     (Lasi vairāk!)

 

„Mazas mūsu rokas, visu darīt rosās…”

Decembra nogalē 1. b klases skolēni ar klases audzinātāju uzsāka čakli darboties pašu nodibinātajā „Rūķu darbnīcā”.

Jau vairākus gadus mazie skolēni dodas ciemos ar pašu sarūpētajām saldumu paciņām, apsveikumiem un kādu muzikālu sveicienu uz VSAC pie vecajiem ļaudīm, lai tos sveiktu, iepriecinātu Ziemassvētkos.

Arī šogad 1. b klases skolēni, ar savu vecāku gādīgu atbalstu sarūpēja saldumus, mandarīnus, lai piepildītu Ziemassvētku paciņas. Labais darbiņš izdevās, un paši 1. b klases rūķīši jutās gandarīti par paveikto.

Vai tas nav skaisti - sniegt prieku citiem Ziemassvētku priekšvakarā?

1. b klases audzinātāja A. Bērziņa

 ***

Atsaucoties akcijai „Zvaigzne austrumos”, 1. a un 3. a klašu skolēni un audzinātājas kopā ar vecākiem nolēma sagatavot dāvaniņas sīriešu un irākiešu bēgļu bērniem.

Nepieciešama bija vien kurpju kaste, ar mīļumu izraudzītas un sagatavotas dažādas ikdienā nepieciešamas lietas zēnam vai meitenei vecumā no 2 – 14 gadiem. Protams, tika padomāts par to, lai šie bērni saņemtu arī kādu mīksto rotaļlietu, spēli, siltas zeķītes, cimdiņus, kādu kārumiņu. Dāvaniņas, kā paredzēts, galamērķi sasniedza Zvaigznes dienā. Lai kaut ko saņemtu, vispirms ir jāmācās dot. No sirds uz sirdi.

Paldies vecākiem: Asaru, Vecumnieku, Bravacku, Ašaku, Cīruļu, Banderu, Tomu, Maisaku, Rusiņu, un Zvaigžņu ģim., D. Prikašai, S. Matukai, I. Kļeščevskai, audz. Baibai M., I. Bružai, S. Jancukovičai, J. Kovnackai, kā arī īpašs paldies Intai Malceniecei!

Audzinātāja D. Vanaga

r noslēdzies 2014./2015.mācību gada pirmais semestris. Direktora vietniece mācību darbā A.Vanaģele ir apkopojusi šī laika pasma skolēnu mācību saasniegumus. Detalizēti ar tiem var iepazīties atverot atbilstošo saiti uz PDF dokumentu:

  1.-3. klašu skolēnu labākie mācību sasniegumi;

  4.-9. klašu skolēnu labākie mācību sasniegumi;

10.-12. klašu skolēnu labākie mācību sasniegumi.

19.decembrī Viesītes Kultūras pilī norisinājās mūsu skolas Ziemassvētku koncerts. Pēc koncerta tika apbalvoti tie skolēni, kuri I semestrī uzrādīja atzīstamus mācību sasniegumus. Bildes FOTOALBŪMĀ.

19.decembrī  plkst.9.30

Viesītes KP

ZIEMASSVĒTKU KONCERTS

Skolēnu dalība un sasniegumi starpnovadu olimpiādēs, konkursos

(2014./2015.m.g. pirmais semstris)

N.p.k.

Skolēna vārds, uzvārds

Klase

Priekšmets

Iegūtā vieta

Skolotājs

1.

Dāvis Kalējs

9.a

bioloģija

I

Aija Vanaģele

2.

Evelīna Bantauska

9.b

bioloģija

 

Sanita Berģe

3.

Erlends Bērziņš

9.a

bioloģija

 

Aija Vanaģele

4.

Ņina Capa

10.

bioloģija

 

Mārīte Kivleniece

5.

Dāvis Oļševskis

10.

angļu val.

II

Gunta Dimitrijeva

6.

Vjačeslavs Grods

11.

angļu val.

 

Vineta Tutāne

7.

Jānis Čerņauskis

11.

angļu val.

 

Vineta Tutāne

Kā mēs mācījāmies sestdienā

Reizēm gadās mācīties arī sestdienās.  Un tad tas ir tik ļoti grūti ...  Lai  20. novembra sestdiena izvērstos par interesantu piedzīvojumu, kurā tiek gūtas arī daudz jaunas zināšanas, jau trešo reizi Viesītes vidusskolā tika rīkots gadskārtējais  pasākums „Fizikas un ķīmijas likumu izpausmes dzīvē un eksperimentos”. Pasākumā jaunieši demonstrēja savu spēju saskatīt dabaszinātņu likumsakarības dzīvē, radošo pieeju  eksperimenta plānošanā un filmēšanā, prasmes izmantot tehnoloģijas videomateriāla samontēšanā un visbeidzot drosmi lielas auditorijas priekšā demonstrēt savu veikumu un atbildēt uz kompetentas žūrijas jautājumiem.

Ar ko šī gada pasākums atšķīrās no iepriekšējo gadu pasākumiem? Šajā mācību gadā izveidotos video demonstrēja ne vien vidusskolēni, bet arī devīto klašu skolēni. Video šogad tika veidoti ne tikai fizikā, bet arī ķīmijā.  Tas pasākumu vērsa vēl interesantāku un ļāva visdažādākajos eksperimentos novērtēt fizikas un ķīmijas teorijas izpausmi dzīvē. Demonstrēto video skaits tuvojās trijiem desmitiem.

Šogad skolēnu veidotie video stāstīja par tādiem fizikāliem jēdzieniem kā spiediens, šķidruma spraigums, magnētisms, vielas blīvums, elektrība , vienkāršie mehānismi, savukārt ķīmijas eksperimenti atklāja dažādas saistošas ķīmijas likumsakarības un reakcijas.

     

Pasākumu apmeklēja 5. -12. klašu skolēni, kuri varēja izvērtēt vienaudžu veikumu, uzdot jautājumus un apspriest redzēto. Tādējādi šo pasākumu var uzskatīt par mācību darba formu, kurā ieguvēji ir gan video veidotāji, gan skatītāji. Kā vēlāk atzina citu priekšmetu pedagogi, arī viņiem bija interesanti skatīties un uzzināt ko jaunu. Tā kā viens no video veidošanas nosacījumiem ir: izskaidrot parādīto saprotamā veidā pārējiem, tad skolēni varēja sajusties kā skolotāji. Interesanti, ka daudzi skolēni, kas varbūt ne vienmēr izcili raksta pārbaudes darbus, izveidoja ļoti saistošus un radošus zinātnes videomateriālus.

Paldies par darbu vērtēšanas komisijai, kuras sastāvā bija skolotāji Roberts Orups, Aija Vanaģele, Ausma Brūvere un Maija Gabuža. Bet vislielākais paldies skolēniem, kuri, ieguldot savu darbu, ir šī pasākuma veidotāji! Mums, pasākuma organizētājām, atliek analizēt un izdarīt secinājumus par pasākumu norisi, lai nākošajā mācību gadā to varētu  veidot vēl interesantāku, bet varbūt nedauz citādāku.

                       Viesītes vidusskolas fizikas skolotāja Līga Blumbeka un  ķīmijas skolotāja Sanita Berģe

 

Patriotisma nedēļa sākumskolā.

Pirmais un dziļākais iespaids par Dzimteni bērnam rodas jau mazotnē savās mājās, tādēļ mūsu nedēļu, no 11.novembra līdz 19.novembrim, tā arī nosaucām – „Manas mājas”.

Šajā nedēļā tika gatavoti rotājumi klasei (1. – 2.klasēs), līmēts, griezts un zīmēts – Latvijai un par Latviju (1. – 4.klasēs). Tematiskās sarunās izrunāta Latvijas dzimšanas vēsture, kāpēc svinam Lāčplēša dienu, sagatavota dzejas montāža „Mana Dzimtene” (1. – 2.klases), ar kuru papildinājām svinīgā pasākuma koncertu. 14.novembrī 1. - 2.klašu skolēni tikās ar Saukas bibliotēkas vadītāju, Baltijas ceļa dalībnieci Veltu Lāci. Tikšanās izvērtās ļoti sirsnīga un izglītojoša. Savukārt 3. – 4.klašu skolēni skatījās videofilmu „Kā radās Baltijas ceļš”. Pēc filmas noskatīšanās skolotājas atbildēja uz bērnu jautājumiem un paskaidroja nesaprotamās lietas. Taču visus kopā mūs vienoja konkurss „Manas mājas”. 1. – 2.klašu skolēni glīti – glīti norakstīja tekstu par mājām un ilustrēja to. Ar glītiem rokrakstiem un precizitāti izcēlās un tencinājumus ieguva:

1.a klasē: Baiba Cīrule, Adrians Maisaks, Paulīne Ratniece;

1.b klasē: Elīza Līce, Kristaps Mežaraups, Nauris Skadiņš;

2.a klasē: Sintija Dzikoviča, Jūlija Gatmane, Kristers Naudiņš;

2.b klasē: Kristofers Pauls Pātaga, Mārcis Prodnieks, Jānis Justs Čičinskis.

     

3. – 4.klašu skolēniem konkursa uzdevums bija grūtāks – viņi rakstīja domrakstu un tad to glīti pārrakstīja un ilustrēja. Ģimene un mājas ir valsts pamatšūniņa, no tās nāks mūsu Dzimtenes patrioti. Lūk, ko bērni raksta:

„Es nevēlos sev citu māju, vietu, draugus un radus, jo vienīgais, ko es gribu, ir savas tagadējās mājas.” (Alise, 3.a klase)

„Mājas ir tā vieta, kur var paslēpties no tumsas, lietus, citu skatieniem, vieta, kur var atpūsties, rotaļāties, iemācīties mīlēt, strādāt un cienīt to.” (Tomass, 3.b klase)

„Tā, gadiem ejot, ģimenei dzīvojot un pieaugot, māja piepildās ar mājīgumu un siltumu. Arī māja ir daļa no ģimenes.” (Beāte, 4.b klase)

„Gar lauka malu aizlokas ceļš pa kuru es eju uz skolu. Tālumā redzu pilsētas sārtās ugunis. Mana māja man ir skaistākā un labākā. Šeit dzīvo mana mazā sirsniņa. Šeit mani mīl un gaida.” (Edgars, 3.a klase)

Tās ir tikai dažas no skaistajām domām par mājām, Dzimteni. Darbi bija tiešām skaisti un glīti. Paldies visiem par paveikto! Tencinājumus un pildspalvas, jauniem darbiem, saņēma:

3.a klase: Alise Maisaka, Edgars Popkovs, Ērika Čerņenoka, Viktorija Bruzgule;

3.b klase: Sanija Betkere, Tomass Stumbiņš, Daniela Geroimova;

4.a klase: Krista Dzikoviča, Sintija Caune;

4.b klase: Beāte Dārziņa, Armands Mikušāns, Sanita Bindemane.

Informāciju sagatavoja skolotāja Baiba Masuleviča

Kas ir projekts “Esi Līderis!”?

Vislatvijas skolu projekts, kas dod iespēju skolēniem iegūt daudzpusīgas zināšanas uzņēmējdarbībā un personības attīstībā.

Konkursi, zināšanu olimpiādes, ideju sanāksmes, attīstības un biznesu spēles, ideju un uzņēmējdarbības inkubātori, prakses zināmos Latvijas uzņēmumos, izzinošie ceļojumi pa Eiropu un vēl daudzi citi personības un profesionālo prasmju attīstoši pasākumi 3 gadu garumā.

Projektu dalībnieki ir drosmīgi un mērķtiecīgi kā arī, protams, uz veiksmi tendēti jaunieši visā Latvijā!

Apgūstamie priekšmeti:

   - Lietišķā etiķete

   - Mārketings

   - Uzņēmējdarbības

   - Lietvedība

   - Grāmatvedība

   - Likumdošana

   - Menedžments

Ja gribi uzzināt vairāk par projektu - lasi: informācija, prezentācija, līgums.

Apmeklē projekta mājas lapu: http://esilideris.lv

 

10.novembrī skolā notika Mārtiņdienas tirdziņš. 1. - 4.klašu skolēni bija sagatavojuši dažādus mājās gatavotus našķus, kuriem bija liela piekrišana no pircēju puses. Andelēšanās turpinājās visu stundu, kuru noslēdza folkloras pulciņa sagatavots Mārtiņdienas uzvedums un rotaļa "Gaiļu cīņas"

     

Materiālu sagatavoja skolotāja S.Milakne

„Putrai dzimšanas diena”

Putra kājas apāvusi,

Pie bērniem ciemos iet.

Paga putra, paga putra

Bērni tevi apēdīs.

L.t.dz.

Šoruden, tāpat kā citos rudeņos, sākumskolas skolēni darbojas putras programmā kurai ir trīs daļas:

1. Putras stundas un mājas darbi.

2. Putras recepšu izdomāšana un degustācijas.

3. Prezentācijas.

     

Projektā iesaistījās 2.a klase (audzinātāja E.Kalnieša), 3.a un 3.b klases (audzinātājas B.Masuleviča un A.Prokofjeva, 4.b klase (audzinātāja S.Milakne). Putras gatavošanā un vārīšanā savu padomu un ieteikumus sniedza mājturības skolotāja L.Liepiņa. 24.oktobrī skolēni prezentēja savu veikumu – izstādi, kurā bija mīklas, receptes, tautas dziesmas un sakāmvārdi, laba vēlējumi, apsveikumi – „Putrai dzimšanas dienā”. Katra klase sagatavoja savu putru degustācijai, atnesuši no mājām vismaz 14 dažādu ievārījumu. 3.a klase uzstājās ar tautas dziesmu montāžu  „Putra kājas apāvusi”. Gājām rotaļās un dziedājām. Putras goda titulu izpelnījās – tradicionālā ātri pagatavojamā auzu pārslu putra ar banāniem un ievārījumu, arī pārējās ātri vien nozuda. Bērni atzina, ka putras, izrādās, ir garšīgas. Noslēgumā klases saņēma godarakstus un pateicības balviņas.

Profesora Grauda asistente – skolotāja B.Masuleviča

 

Pirmo gadu piešķirtas Pētera Avena labdarības fonda „Paaudze” izcilības stipendijas, tā paredzēta LU Ekonomikas un vadības fakultātes (EVF) bakalaura un maģistrantūras studentiem. Stipendiju ieguvējus nosaka pēc uzrādītās vidēji svērtās atzīmes studijās. Stipendiju 2 000 eiro apmērā ieguvis LU EVF maģistrantūras students, Viesītes vidusskolas absolvents Juris Baldunčiks.

Laine Dobulāne, sabiedrisko attiecību speciāliste / PR manager

Latvijas Universitātes Fonds

www.fonds.lv

No kreisās: Pētera Avena labdarības fonda „Paaudze” izpilddirektors Igors Bass un Pētera Avena labdarības fonda „Paaudze” izcilības stipendijas ieguvēji: Sindija Veilande, Juris Baldunčiks, Jānis Skrīveris.

Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitāte.

 

7. un 6.a klase Dimantu meklējumos.

Lai gan laika prognozes nesolīja lietu, apbruņojušies ar gumijas zābakiem un siltu apģērbu, 16.oktobra rītā 7. un 6.a klases devās ceļojumā. Pielijušas pļavas, dubļains lauku ceļš, tad kalnā skatam pavērās koka būves, nojumes, staļļi, aplokiem ieskauti lauki un pirātu kuģis. Šeit gida pavadībā devāmies Dzīvnieku parka ekskursijā. Dambrieži, Hailanderi, zirgi, aitas āži, kazas, truši, tītari pīles, strausi- visa šī dzīvnieku pasaule mūs sagaidīja, ļāva apmīļot, pabarot, nofotografēties, padižoties, izrādīties un mēroties spēkiem skriešanā. Vēlāk uzzinājām, ka šī ir bioloģiska, vaislas briežu saimniecība, kuras galvenais uzdevums ir darba, veselīga dzīvesveida un lauksaimniecības popularizēšana. Pēc darbarīku kolekcijas apskates secinājām, ka mūsu senči laukus uzturēja kārtībā, izmantojot vien dažus metāla rīkus. Kūrām ugunskuru, gatavojām maltīti, runājām par dzīves vērtībām un nākotnes nodomiem, dzērām zāļu tēju. Jautrību sagādāja izpriecas uz Pirātu kuģa. Nemanot pagāja četras stunda. Mēs, tāpat kā dimantu kalna leģendā, atradām visu- mīlestību pret cilvēkiem, darbu un dabu, draugus, tikai ne dimantus. Leģenda ļauj atklāt, ka dārgakmeņi ir tikai spīguļi, bet mīlestība, aroda mācība un jaunās ģimenes ir paliekoša vērtības.

Tālāk ceļš mūs aizveda uz izziņas un eksperimentu centru „Lielvārdi”. 1,5 stundu skolēni darbojās, eksperimentēja un pārbaudīja likumsakarības praktiskajā nodarbībā par elektrību. Mums, skolotājām Vinetai un Mārītei, bija patiess prieks par audzēkņu prasmi sadarboties grupā, strādāt pēc noteikta plāna, atbildēt uz jautājumiem. Interaktīvajā ekspozīcijā skolēni paši varēja izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus: savām rokām pacelt automašīnu un saprast katapultas darbības principus. Skolēni bija ieinteresēti arī citās nodarbēs saistībā ar tehnoloģijām.

     

                  Ierašanās Dimantu kalnos.          Hailanderu medībās.             Cīņa ar aukstumu.

   

           7. un 6.a klases komandu spēlēs.   6.a klase uz Pirātu kuģa.       Matīss paceļ automašīnu

Nodarbībā par elektrību izziņas un eksperimentu centrā „Lielvārdi”.

Vairāk bilžu ALBUMĀ!

Vērojumus pierakstīja skolotāja Mārīte K.

Jauniešu neformālā grupa „Solis” organizē sporta dienu „Solis rudenī”

Jauniešu neformālā grupa „Solis” projekta nr. LV-12-E227-2013-R3 „Soļo vesels!” ietvaros šī gada 16. oktobrī organizē sporta dienu „Solis rudenī”. Paredzēta velo-foto orientēšanās un nūjošana. Sacensību starta punkts pie Viesītes vidusskolas sporta stadiona, kur notiks arī sākotnējā reģistrēšanās vecuma grupās no 16 līdz 18 gadiem un no 10 līdz 16 gadiem.

Dienas kārtība:

11:00 reģistrēšanās

12:00 Starts pie Viesītes vidusskolas sporta stadiona

15:30 Rezultātu apkopošana un apbalvošana

Sacensību dalībniekiem līdzi ņemt velosipēdus un nūjas nūjošanai.

Jauniešu neformālā grupa „Solis”

 

Atvērto durvju diena Viesītes neatliekamās palīdzības punktā.

10.oktobrī Viesītes vidusskola atsaucās aicinājumam- Nāc un klātienē iepazīsti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbu!

Viesīte bija to 22 neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu punktu un brigāžu atbalsta centru sastāvā, kuri šajā dienā pieņēma interesentus.

Jau no agra rīta skolēnu rindas virzījās uz Kārļa ielu 5/7, kur galapunktu nevarēja nepamanīt- īpaša marķējuma mašīna un rosīgi cilvēki ap to. 9.a, 9.b, 6.a un 10.klašu skolēni klātienē vēroja, kā brigāde saņem izsaukumu, kāda ir turpmākā rīcība, līdz nokļūst pie pacienta. Bija iespēja iekāpt operatīvajā transportlīdzeklī un aplūkot tā specifisko aprīkojumu, ar kādu mediķi glābj cilvēku dzīvības. Ikviens varēja iemācīties uz speciāla manekena veikt atdzīvināšanas pasākumus.

Lielākie jautātāji bija 6.a klases skolēni. Desmitie gan klusībā nodomāja, vai pietiktu drosmes un uzņēmības šādu darbu veikt? Mūsu skolas absolvente Lāsma Linīte šodien bija mūsu galvenais gids un pavadonis. Viņas skolas laika sapnis par mediķa darbu ir īstenojies dzīvē, ik dienu kādam ir nepieciešama viņas palīdzība. Šodien viņa ir enerģijas pilna un gatava pastāstīt, atbildēt uz jautājumiem un iedrošināt izvēlēties mediķa profesiju. Paldies  Lāsmai Linītei un visai brigādei par šo dienu!

1.att.   2.att.   3.att.

1.att. - Kā veikt atdzīvināšanas pasākumus?

2.att. - Lāsma Linīte aizrautīgi stāsta par Viesītes neatliekamās palīdzības punkta darbu.

3.att. - Tiek izrādīts operatīvā transportlīdzekļa aprīkojums.

4.att.   5.att.

4.att. - 6.a klases skolēni ieklausās un vēro.

5.att. - Jānis izmēģina 113 operatīvo transportlīdzekli.

Vairāk bilžu ALBUMĀ!

Apmeklētāju vārdā skolotāja Mārīte K.
 

Fotoalbūmi:

Skolēnu sagatavotais pasākums skolā.

Novada pašvaldības apsveikums skolotājiem.

Projekts „Putnubiedēklis”

Abrakadabra – arbadakarba – ar šiem buramvārdiem sākās viena no literatūras stundām, mācoties latviešu un cittautu pasakas. 5.b klases skolēni tika noburti par putnubiedēkļiem un aprakstīja to vasaras piedzīvojumus un pārdzīvojumus. Putnubiedēkļu darba lauks bija visai plašs: zemeņu dobe, ķiršu koki, kartupeļu un kukurūzas lauki, bet viens nodarbojās ar cilvēku biedēšanu.

Nākamai solis bija putnubiedēkļu salidojuma fotogrāfiju skatīšanās un ideju vētra, lai varētu radošāk īstenot iecerēto projektu. Trešajā posmā klase sadalījās grupās. Katrā no grupiņām bija tehniskais darbinieks, stilists un vizāžists. Visi saņēma mājas uzdevumu: saplānot darba procesu, vienoties par detaļām, pagatavot putnubiedēkļa galvu.

Ceturtajā projekta posmā notika putnubiedēkļu pagatavošana. Tikko bija „demontēts” Ormaņkalna skatu tornis, vieta bija tukša un skumja. Lai to atdzīvinātu, putnubiedēkļu pagaidu apmešanās vieta tika izvēlēta Ormaņkalnā.

1.oktobrī tapa projekta praktiskā daļa. Neliels ieskats mūsu darbā ir fotoattēlos. Pabijām arī Tālivalža gravā: izbaudījām visas aktivitātes, cepām pankūkas, vārījām tēju un lieliski atpūtāmies.

5.b klases audzinātāja Rita Sirmoviča

     

26.septembris 

Jau otro gadu skolotājas Līga Blumbeka un Sanita Berģe organizē skolēnu braucienus uz Zinātnieku nakts pasākumiem. Šogad Zinātnieku nakts tēma  „Kristāli”. Tās programmā bija pieteikušies vairāk uzņēmumu nekā iepriekšējos gados. Mūsu skolēnu grupa (45 skolēni no 8.-12.kl.)  apmeklēja RTU Enerģētikas un elektronikas fakultāti, kur noskatījās zinātnes šovu „Nākotnes zinātne. Gaisma un elektrība” , apskatīja Latvenergo koncerna Enerģētikas muzeju, noskatījās fizikas portāla FIZMIX komandas demonstrētos eksperimentus, kā arī paši izmēģināja roku šo eksperimentu veikšanā. Jāpiebilst, ka mūsu skola tika paslavēta par to, ka esam aktīvākie portāla FIZMIX lietotāji. Braucienā pa Daugavu ar kuģīti „Vecrīga” bija iespējams relaksēties skatīt rudenīgo Rīgas panorāmu. Vakarpusē visi pabija Rīgas Stradiņa universitātē, kur varēja gan vērot, gan  praktiski piedalīties dažādās darbnīcās, tanī skaitā arī zobārstniecības laboratorijā. Zinātnieku nakti mūsu skolas grupa beidza, apmeklējot Va/s „Latvijas Valsts ceļi” kompetences centru, kur  iepazina jaunāko ceļu apsekošanas tehniku un dažādas ceļu kvalitātes testēšanas metodes.

Jāatzīmē, ka šāda veida aktivitātes cieši sasaucas ar prioritātēm, ko šim mācību gadam skolu darbam ir izvirzījis VISC, jo rosina skolēnos interesi par dabas un inženierzinātnēm (izzinot, eksperimentējot, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas) un realizē skolēnu karjeras izglītošanas mērķus.

Ko par šo braucienu domā paši skolēni?

Skolēnu vidū viennozīmīgi favorīts it RTU  Elektronikas un enerģētikas fakultāte, kas tikko ir ievākusies jaunajā celtnē. Skolēniem patika modernās auditorijas un tur redzētie eksperimenti. Tāpat visiem patika arī brauciens ar kuģīti. Lielu nožēlu skolēni izteica par to, ka nebija iespējams apskatīt Latvijas Nacionālo bibliotēku, jo tā strādāja tikai līdz pl.20.00 . Gandrīz visi skolēni nākamgad vēlas piedalīties Zinātnieku nakts pasākumos.

Skaties fotoalbūmu!

   Nodarbība putnu vērošanā    

Biedrības Sub Coeli izstrādātā projekta „ Vietējo ornitoloģisko vērtību apzināšana Viesītes novadā” ietvaros 24.septembrī  8.a,b klašu skolēni devās putnu izzināšanas ekspedīcijā. Ekspedīcijas virziens atpūtas bāze „Pērlīte” un tās apkaime. To vadīja  profesionāls ornitologs Arnis Zacmanis un šī projekta vadītāja Laura Žukovska. Skolēni tika apmācīti vērot putnus, ieklausīties to balsīs. Apbrīnas un sajūsmas vērts bija ekipējums: katram skolēnam binoklis,  grupai divi teleskopi, kas lieliski palīdzēja putnus ieraudzīt un apskatīt tos tuvplānā. Kopumā tika redzētas 15 putnu sugas un dzirdētas 6 putnu balsis. Ornitologs daudz stāstīja par īpašiem putniem Latvijā un pasaulē. Tāpat atzīmēja, ka putnu vērošana aizvien lielāku popularitāti iegūst Latvijas un citu valstu iedzīvotāju vidū  kā viens no brīvā laika pavadīšanas un relaksēšanās veidiem.

Lai veiksmīgi varētu vērot putnus, kopīgi nonācām pie šādām atziņām: 1. ir jāapbruņojas ar pacietību; 2. jāiemācās klausīties; 3. jāapģērbjas gadalaikam atbilstošā apģērbā, līdzi ņemot vēl vienu siltu apģērbu; 4. putnu vērošana ir interesanta nodarbe, kas sniedz iespēju būt tuvāk dabai un iedziļināties tās norisēs.

Skaties fotoalbūmu!

22.septembris.

Ne kalendārā atzīmētā pēdējā vasaras diena, ne prognozes par lietavām nebija šķērslis mūsu skolas 7. un 6.a klasēm 22.septembrī doties pārgājienā uz Kūliņu pilskalnu.

Kad pēc stundas gara ceļa skatam pavērās kokiem un rudenīgas, garas zāles apaudzis paugurs, daudzi klusībā nodomāja, kā gan nokļūt pilskalna virsotnē. Atradās pirmie drosminieki un viņu sekotāji. Drīz vien pāri koku lapotnei atskanēja tautasdziesmas vārdi cerot, ka tie atbalsosies gan Ritē, gan Aknīstē un Neretā.

Kāds tad ir Kūliņu pilskalns? Lai to ieraudzītu visā krāšņumā, mums jāizsapņo vēl viens sapnis- sarīkot talku un sakopt.

 Kūliņu pilskalna virsotnē.                                 Uz lielā akmens pļavā pie pilskalna.

Kūliņu pilskalna virsotnē.     Uz lielā akmens pļavā pie pilskalna.

No čaklajiem ceļotājiem neatpalika audzinātājas Vineta T. un Mārīte K.

15.septembris.

Mežs ienāk skolā.

Septembra trešajā nedēļā skolā mazas meža ainiņas uzbūra 6.a un 6.b klases skolēni, veidojot kompozīcijas no mežā atrastiem materiāliem. Netrūka ne sūnu, ne ķērpju, ne ogu un sēņu. Darbs bija visiem, arī 11.klasei, kura ar sēņu noteicējiem skolotājas Sanitas vadībā mēģināja piemeklēt nosaukumus atrastajiem brīnumiem.

Paldies par sagādātajiem pārsteigumiem!

    

Skolotāja Mārīte K.

11.septembrī, Raiņa dzimšanas dienā, Berķenelē notika skatuves runas konkurss „Zelta sietiņš”. Tajā piedalījās trīs mūsu skolas skolnieces, runājot Aspazijas un Raiņa dzeju, kā arī fragmentus no S.Vieses un R.Dobrovenska darbiem par Raiņa bērnību.

 

Sagatavošanās laiks šim konkursam  īpaši atbildīgs, jo ir ļoti maz laika. Paldies 5.b klases skolniecei Zandai Zaļakmenei un 11.klases skolniecei Ilvai Mašinskai par atbildīgu attieksmi, gatavojoties „Zelta sietiņam”. Viņu sniegums Berķenelē bija pārliecinošs, emocionāls un uzrunāja klausītājus. Abas meitenes  (katra savā klašu grupā) kļuva par laureātēm. Tā šogad uz Viesīti atceļoja divas „Zelta sietiņa” balvas.

Skolotāja Rita Sirmoviča

 

1.septembris - ZINĪBU DIENA

Ābolu sēkliņas sāk jau nogatavoties
un ar mums tāpat
ar katru gada gredzenu ciešāk
paši sev pieejam klāt
uzticoties savai dvēselei
kā mātei
ābolu sēkliņas sāk jau nogatavoties
asteres zvaigžņotām acīm
ar katru gadu gredzenu vārdi
skrien pasauli
siltāku sacīt

Lai šis gadu gredzens, kas kaļams mums kopā, būtu tāds, kas katru no jums veidotu par personību, kas mācību gada beigās zinātu, ko vēlētos savā dzīvē turpmāk piepildīt un sasniegt, un lai ar saviem vārdiem un rīcību pasauli darītu tikai labāku!

FOTOALBŪMS

VĒL AUGUSTA PĒDĒJĀ DIENA.

VĒL ZVAIGZNES UN ĀBOLI KRĪT.

SIRDS VASARAI ARDIEVAS PAMĀJ -

UZ SKOLU MAN JĀIET RĪT.

                                      /M.Svīķe/

 

Mīļi gaidīti skolā!

Lai mums visiem veiksmīgs 2014./2015. mācību gads!

 

Aicinām uz Viesītes vidusskolu!

  

Maijā Viesītes vidusskola nosvinēja savu 70 gadu jubileju un noorganizēja 65. absolventu salidojumu. Skola atrodas skaistā vietā Vales kalna pakājē. Tiek labiekārtots sporta stadions. Mums ir savs hokeja laukums. Bagāta vēsture un tradīcijas.

Jaunajā 2014./2015. mācību gadā gaidām audzēkņus šādās izglītības programmās:

         Pamatizglītības programmā;

         Vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programmā;

         Speciālās pamatizglītības programmā izglītojamiem ar mācīšanās traucējumiem;

         Speciālās pamatizglītības programmā izglītojamiem ar garīgās attīstības traucējumiem;

         Vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programmā (neklātiene).

Skola piedāvā:

         dienesta viesnīcu (audzēkņiem bez maksas);

         brīvpusdienas līdz 6.klasei;

         stipendiju vidusskolēniem (pēc izstrādāta nolikuma);

         saprotošu un radošu skolotāju kolektīvu;

         iespēju piedalīties daudzveidīgās interešu izglītības programmās;

         aktīvu dalību dažāda mēroga aktivitātēs un skolēnu saeimā;

         olimpiāžu, sporta sacensību un konkursu uzvarētāju apbalvošana Viesītes novada pašvaldībā.

Sīkāka informācija pa tālruni 65245214.

Dokumentu iesniegšana Viesītes vidusskolas kancelejā Vaļņu ielā 7.

2014.gada 13.jūnijā notika 9-to klašu izlaidums.

Laimīgu ceļu, mūsu devītie!

Mēs no sirds to vēlam, jo ceļā visādi var gadīties. Mēs dodam savu svētību līdzi, lai piepildītos cerības un ilgas. Mēs domās esam ar jums un sakām vislabākos ceļa vārdus – labie vārdi spēj sasildīt pasaules vējos, spēj izgaismot tumsu un arī pasargāt. Ceļš būs kā pati dzīve – gan aizrautīgi un taisni tieksies, gan piespiedīs līkumus mest. Ceļš pavērs nebijušus apvāršņus un allaž mainīgās ainavas, sagādās pārsteigumus un dāvās ceļa biedrus. Sākums jūsu gaitai ir skolas ceļš, kas jūs aizvedīs turp, kur esat nolēmuši nokļūt.

Tiem, kas mācīsies vidusskolā, novēlam motivāciju nopietnām mācībām. Tiem, kas aiziet apgūt profesiju, vēlam interesantas turpmākās mācības un ar lepnumu teikt: es mācījos Viesītes vidusskolā. Lai jums visiem turpmākajā ceļā aiz katra līkuma stāv veiksme!

Jūsu audzinātājas Maruta un Rita

(FOTOALBŪMS - paldies A.P.Kuzņecovai par fotogrāfijām!)

 

2014.gada 7.jūnijā 12-to klašu audzēkņi atvadās no skolas...

Durvis ir atvērtas. Tu stāvi uz sliekšņa. Nē, - Tu esi gatavs iet pāri slieksnim: vismaz sirds jau ir ceļā, un sirds vienmēr sāk ceļu ātrāk, nekā plauksta uz durvju roktura vai kāja solim. Jo sirds zina mērķi.

Tātad: durvis ir atvērtas, un Tu esi ceļā.

Katru dienu atkal no jauna sajust,

katru dienu atkal no jauna

ļaut uzliesmot sevī

visām gaismām vienlaicīgi,

visām krāsām vienlaicīgi

un visām debespusēm

atļaut vienlaicīgi ziedēt.

No visas sirds Jums vēlam paskatīties uz pasauli savādākām acīm, ieraudzīt ap sevi vairāk labo, novērtēt katru dienu un iespējas, ko tā piedāvā, un, protams, sasniegt katram to mērķi dzīvē, ko esat iecerējuši!

Audzinātājas Ausma un Ilze

 (FOTOALBŪMS)

 

 

Lasi vairāk par 2014./2015.mācību gada notikumiem!