Publicēto ziņu arhīvs

Šajā sadaļā skolas WWW lapā ievietotā informācija ir sagrupēta pa mācību gadiem un to mēnešiem.

 

 

 

 

 

Jūs atrodaties sadaļā "Ziņu arhīvs"

2015./2016. mācību gada notikumu hronika.

 

 

Viesītes vidusskola uzņem skolēnus 2016./2017.m.g. šādās izglītības programmās:

- Pamatizglītības programmā – 2101 1111;

- Vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programmā – 3101 1011;

- Speciālās pamatizglītības programmā izglītojamajiem ar mācīšanās traucējumiem – 2101 5611;

- Speciālās pamatizglītības programmā izglītojamajiem ar garīgās attīstības traucējumiem – 2101 5811

Uzņemšanas notiekumi atrodami šeit!

IZM materiāls par drošību vasarā skolēniem, vecākiem un skolotājiem!

Skolotāji un vecāki aicināti pirms vasaras brīvlaika ar bērniem īpaši pārrunāt drošības jautājumus!

Rit pēdējās mācību gada dienas, tuvojas vasaras brīvlaiks, kad bērni daudz laika pavadīs dažādās aktivitātēs pie dabas, ūdens tilpnēm, nometnēs, aktīvi sportojot un citādi atpūšoties. Lai vasaras brīvdienas neaizēnotu nepatīkami starpgadījumi, Izglītības un zinātnes ministrija un Valsts izglītības satura centrs aicina skolotājus un skolu vadību, kā arī vecākus mācību gada noslēgumā īpaši aktualizēt drošības jautājumus.

Lasi visu dokumentu.

    

         

Mēs visi esam dzirdējuši vārdu savienojumu “Sibirijas bērni”, taču vai aizdomājamies par šo vārdu skanējumu vēsturē. Šogad “Sibirijas bērniem” aprit 75 gadi. Tādēļ fonds “Sibirijas bērni” kā katru gadu 14.jūnijā organizē “sibiriešiem” konferenci.

Šogad radošo darbu konkursā skolēniem bija jāraksta sacerējums “Sibirijas bērni 1941 / Trimdas bērni 1944”. Konkursā piedalījās 4.a klases skolnieki Alise Maisaka un Rainers Daibe. Rainers 1.vecuma grupā (7. – 11.gadi) ieguva 1.vietu (bija trīs vecuma grupas, kopā tika iesūtīts 101 darbs). Rainers saņēma naudas balvu un speciālbalvu no Pasaules Apvienoto Latviešu biedrības publikāciju laikrakstā “Brīvā Latvija” un grāmatas. Skolotājai bija pateicības raksts un grāmatas. Pasākums notika Melngalvju namā, prezidenta darba rezidencē. Mūs uzrunāja daudz prominentu  personu – prezidents Raimonds Vējonis, Saeimas priekšsēdētāja I.Mūrniece, ekspremjere L.Straujuma un daudzi citi. Rainers fragmentu no sava sacerējuma lasīja tūlīt aiz L.Straujumas uzrunas.

Paldies vecākiem par atbalstu.

Skolotāja Baiba Masuleviča

Mācos nenēsāt līdzi rūgtumā pateiktus vārdus

Un debesis smagas – bez krāsas.

Mācos nenēsāt līdzi vērmeļu buntītes,

Vai ežu adatas asas.

Vienkārši eju, eju un kļūdos,

Un savām kļūdām klusītēm,

Klusītēm, klusītēm padomu prasu.

 

11.jūnijā ņotika mūsu 9-to klašu izlaidums. Lai veiksmīgi nākošie soļi ejot pa dzīves ceļu!

4. jūnijā no skolas atvadījās mūsu divpadsmitie.

Sirds rāda ceļu,

skatiens nerimst sēt zvaigznes.

Dzīve ir brīnums.

                       M.Laukmane

 

LU Jauno fiziķu Skolu kauss

Ar panākumiem noslēdzies Skolu kauss, ko rīko LU Jauno fiziķu skola. Mūsu skolas komanda, kuras sastāvā bija Egils Arvīds Skrūzmanis, Ance Kalniņa, Juris Skutelis un Andris Līcis, izcīnījuši 2. vietu (1. un 3.  vietā – Rīgas 1. ģimnāzijas komandas). Šis panākums gūts, gada garumā krājot punktus testos un pildot mājas darbus. Kā balvu komandas dalībnieki ieguva “Lux Express” biļetes ceļojumam uz kādu no Eiropas valstīm. Katram balvā ir arī džemperis, kuru rotā Einšteina portrets. Testu individuālajā vērtējumā 8. - 9. klašu  dalībnieku grupā 3. vietu ieguva Sandis Aldiņš,  balvā iegūstot arī ceļojuma biļeti.

Bet tagad pavisam īsi par JFS. Jauno Fiziķu skola ir bezmaksas nodarbības vidusskolēniem, kas norisinās reizi mēnesī Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē. Šajā mācību gadā ir notikušas nodarbības par šādām aizraujošām tēmām:

  • Tiesu ekspertīzes fizika “CSI: Cītīga slepkavības izmeklēšana“

  • Enerģijas pārvērtības “Enerģisks sestdienas rīts fizmatos“

  • Biofizika “Kustoņu fizika“

  • Optika “Fāzi grīdā“

  • Centrtiece “Pa pieskari“

  • Elektronika “Bitiem matos“

  • Statistika “Normāla nodarbība“

  • Šķidrumu fizika “Šķidrais stiepiens“

  • Elementārdaļiņu fizika “Elementārnodarbība”

  

Lai arī kādreiz ir grūti sestdienās piecelties, lai dotos uz nodarbībām, ieguvums ir neatsverams. Tās ir jaunas zināšanas un iespēja rast draugus no citām skolām.

Beidzot mācību gadu, pateicība jāsaka Viesītes vidusskolas direktoram un Viesītes pašvaldībai par sniegto finansiālo atbalstu, daļēji atmaksājot ceļa izdevumus.

Lai vasarā krājam enerģiju jauniem startiem JFS un JFS Skolu kausam!

Fizikas skolotāja Līga Blumbeka

 

   

Tautas deju festivāls „Latvju bērni danci veda”           

Kā katru gadu starpsvētku periodos, arī šogad Latvijas skolu jaunatnes dejotāji pulcējās VISC organizētajā tautas deju festivālā „Latvju bērni danci veda”. Šogad festivāla organizēšana tika uzticēta Ludzas un Valmieras pilsētām. 28. maijā 4769 dejotājus no 32 novadiem un 6 mūsu valsts lielākajām pilsētām uzņēma vissenākā Latvijas pilsēta Ludza. Pierobežas pilsētiņa, kas nākamgad atzīmēs savu 840. gadskārtu, mūs iepriecināja ar savu krāšņumu, sakoptību, viesmīlību un kvalitatīvo festivāla organizētību. Dejotāji piedalījās festivāla atklāšanas pasākumā Ludzas seno pilsdrupu teritorijā, svētku dalībnieku gājienā un lielkoncertā „Eža kažociņš”. Šajā koncertā deju programmu „Sanāciet lieli, mazi” izdejoja 17 skolu jaunatnes deju kolektīvi no Jēkabpils, Salas, Aknīstes, Jaunjelgavas un Viesītes novadiem. Starp tiem arī Rites pamatskolas deju kolektīvs (vadītāja Lilita Bārdule), Viesītes Mūzikas un mākslas skolas deju kolektīvs „Danceri” (vadītāja Līga Beinaroviča) un Viesītes vidusskolas deju kolektīva „Augšzemīte” dejotāji (vadītājs Andris Kivlenieks).

 Kolektīvu vadītāji pateicas audzēkņu vecākiem, mūsu izglītības iestādēm un pašvaldībai par atbalstu un kolektīvu nodrošinājumu, kā arī dejotājiem par mēģinājumos ieguldītajām pūlēm, par raito dejas soli, par draudzīgo un labsirdīgo atmosfēru pasākumos.

Lai aktīvs mums arī nākamā gada darbs, gatavojoties jaunam festivāla pasākumam Kuldīgā vai Cēsīs!

Sadarbības novadu skolu jaunatnes tautas deju kolektīvu virsvadītājs Andris Kivlenieks

 

Bagātā diena

Šodien, kad degviela ir dārga, ne visi var atļauties braukt ekskursijās kopā ar ģimeni. Lielākā daļa bērnu kaut kur aizbrauc tikai kopā ar klasi, mācoties skolā. Lielākoties tās ir mācību ekskursijas, kurās būtiski ir paredzēt izklaidi, jo transporta izdevumus apmaksā bērnu vecāki un jāņem vērā skolēnu vēlmes. Skolotājs saplānot mācību ekskursiju var tikai tad, ja transportu apmaksā pašvaldība.

Šoreiz par ļoti īstu mācību ekskursiju, kurā devāmies mēs, Viesītes vidusskolas 6.b un 7.a klase. SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra” aktivitāte „Lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares popularizēšana vispārizglītojošajās skolās” skāra arī Viesītes vidusskolu. Skolā notika Jēkabpils nodaļas rīkots informatīvi izglītojošs seminārs, pēc kura 6.b un 7.a klašu skolēni aktivizējās tuvāk iepazīt, kas šobrīd notiek laukos. 6.b klase jau rudenī piedalījās konkursā „Laiks laukiem”, bet 7.a klase sasparojās konkursam „Šodien laukos”.

24.maijā lauku attīstības konsultantes Ligitas Kadžules vadībā devāmies īstā ceļojumā pa laukiem. Aknīstes novada „Domānos”, daiļrunīgās Laimas Eihmanes vadīti, iepazinām aitucūkas, pērļuvistiņas, zirgus, govis. Bijām sajūsmā, kā saimnieces vadībā viss govju ganāmpulks rātni aiziet ganībās, kā cēli uzvedas gaiļi, zosis. Ļoti vēlējāmies redzēt, kā vakarā ap 40 pērļuvistas ieņem vietas pagalma kokos, bet tad jau būtu jāsagaida vakars... Vislielāko interesi izraisīja aitucūkas, kuras redzējām pirmoreiz. Līdzpaņemtais cienasts, smiekliem skanot, nedaudz baidoties, bet atraktīvi tika brālīgi izdalīts gan lielajiem, gan mazajiem novietnes iemītniekiem. Ilgāku laiku pavadījām pie zirgiem. Bijām dāsni un bagāti ciemiņi – visu līdzpaņemto cienastu zirdziņi pat nenotiesāja.

Lasi visu tekstu!

26. maijā Viesītes novada dome rīkoja novada labāko skolēnu un viņu skolotāju godināšanas pasākumu. Arī šogad tas notika Paula Stradiņa skolā. Albūms

13.maijā skolā izskanēja pēdējais zvans 9. un 12. klašu skolēniem.

Sudraba gaisma

                   izskrien rītam caur pirkstiem -

                                               mazliet tiek i man...

M.Laukmane

   

Ir apkopoti mūsu skolas audzēkņu sasniegumi dažāda līmeņa olimpiādēs un konkursos. Detalizēta informācija ir redzama pdf dokumentā. Lasi to šeit!

 
  

Viesītes vidusskolas skolēni mācās pie partneriem Grieķijā

Erasmus+  programmas stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “WORDS UNITE US” Nr.2015-1-RO01-KA219-015167_7 ietvaros četri Viesītes vidusskolas skolēni – Marta Kristiāna Kāršeniece, Artūrs Kovrigo, Rainers Kravčenko, Grundmane Endija un divi pavadošie skolotāji – Līga Blumbeka un Sarmīte Ratiņa piedalījās starptautiskajā skolēnu kopīgās mācīšanās sesijā, kura notika Heraklionā (Grieķijā) laikā no 17. līdz 24.aprīlim.Mācību sesijas mērķis ir kopīgās e - grāmatas nodaļu veidošana  par tēmu blokiem.

Sākumā tradicionāli notika iepazīšanās, bet šoreiz interesentā vietā -  pludmalē un atraktīvā veidā  caur  sporta spēlēm. Dalībnieki labprāt piedalījās piedāvātajās sporta aktivitātēs un prezentēja savas tautas sportiskās rotaļas un spēles. Pēc aktīvām nodarbībām skolēni izmēģināja savas prasmes sienas apgleznošanā. Uz iepriekš iesūtītu skiču variantiem tika izveidota pamata zīmēju bāze – interjera priekšmeti, aksesuāri u.c. Skolēnu uzdevums bija krāsošana un šo procesu arī bērni izbaudīja. Grupās strādājot, tika sacerētā projekta himna un mūzika. Himnu mācīsies visu partnervalstu bērni. Ļoti aizraujošs un atraktīvs pasākums bija dārgumu medības. Patiesībā tas izpaudās kā orientēšanās spēle, kuras mērķis bija atrast un iepazīt slavenākās celtnes un svarīgākos objektus Heriklionā. Labs komunikācijas veids, jo startējām jauktās komandās. Vienotība un savstarpējā sapratnē palīdzēja visus punktus sameklēt un panāk labus rezultātus finišā.

         

Īpaši aizraujoši bija apmeklēt Knosos arheoloģiskos izrakumus, kur saglabājušas vēstures liecības par Minoanas civilizācijas pirmsākumiem. Arheoloģijas  un mākslas muzejā tika padziļināti iepazīta Grieķijas kultūra un vēstures attīstības gaita. Iepazītas mitoloģiskas būtnes, dievības un leģendas. Noslēguma darbnīcā bērni pagatavoja katrs sev  suvenīru ar nozīmīgu  nospiedumu no  Grieķu kultūras simboliem. Sesijas laikā skolēni rādīja mūsdienīgas lugas par savas tautas kultūru, ticējumiem un ieražām. Tika organizēta ekskursija uz kalniem, kā arī iepakojumu ražotni lauksaimniecības produkcijai. Pēdējā dienā dalībnieki piedalījās radošajā darbnīcā Dabas muzejā. Jauktās komandās darbojoties tika izveidoti stāsti  ar ilustrācijām. Meklēti un atpazīti muzeja eksponāti. Noslēguma nodarbībā dalībnieki aizpildīja izvērtēšanas anketas, piedalījās deju maratonā, cienājās ar sarūpēto svētku mielastu un dalījās ar jaunajiem draugiem ar saviem e-pastiem, lai saglabātu iespēju sazināties arī turpmāk.

Ko par mācību sesiju Grieķijā saka dalībnieki? Marta Kristiāna Kāršeniece “Man ļoti, ļoti patika visi projekta  skolotāji un bērni, jo bija jautri un draudzīgi. Protams arī daba. Laika apstākļi bija burvīgi. Ģimene, kura mūs uzņēma bija sirsnīga.  Man patika mācību sesija un iespēja pilnveidot savas angļu valodas zināšanas.” Endija Grundmane ”Man patika siltais laiks, palmas un apelsīnkoki ielu malās. Ļoti skaista pludmale  ar krāsainiem akmentiņiem un gliemežvākiem. Vēl man patika spēles un dejas. Es dzīvoju ļoti jaukā latviešu ģimenē, kura jau četrus gadus dzīvo Grieķijā.

    

Artūrs Kovrigo “Pieredze, ko ieguvu Grieķijā ir neaizstājama. Kopumā mācību sesija Grieķijā ļoti patika.”  Rainers Kravčenko ”Laba iespēja saprast, cik daudz varu un iemācīties ko jaunu.  Man patika daba un cilvēki.”

Nākamā mācību sesija notiks Lietuvā no 6.-11. jūnijam. Dalībnieki ir uzsākuši mājas darbu izpildi, lai visu paveiktu  laikā un spētu sekmīgi piedalīties mācību sesijā.

Materiālu sagatavoja skolotāja  S.Ratiņa

 

        

15. aprīlī skolas komanda GOLF BOYS Zemgales reģiona pusfinālā iegūst 3. vietu! Apsveicam ar sekmīgu startu. Uzvarēja Jelgavas Valsts ģimnāzijas komanda "Magnētiskais fokuss", otrie - Aizkraukles novada ģimnāzijas "Re kā". Mūsu komandā startēja: Sandis Aldiņš (kapteinis), Artūrs Kovrigo, Aiva Ļahtiņina, Artūrs Maculevičs un Vīgants Endijs Elpers. Komandu startam sagatavoja skolotāja Līga Blumbeka.

  

Viesītes vidusskolas skolēni turpina aktivitātes starptautiska projekta

“Words Unite Us” īstenošanā

ES Erasmus+ programmas stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “WORDS UNITE US” Nr.2015-1-RO01-KA219-015167_7 ietvaros Viesītes vidusskolas skolēni un iesaistītie skolotāji turpina gatavoties starptautiskajai skolēnu kopīgās mācīšanās sesijai, kura notiks Hiraklio pilsētā Grieķijā laikā no 17. līdz 23.aprīlim.   Kopīgās mācīšanās sesiju mērķis ir kopīgās e - grāmatas nodaļu veidošana. Šis interaktīvais materiāls par dalībvalstu reģioniem, personībām, jauniešiem, kultūru, vēsturi u.c. svarīgiem faktiem ir plānots kā galvenais gala rezultāts. Tas bagātinās skolēnu zināšanas, prasmes un iemaņas.

Lasīt visu rakstu!

Materiālu sagatavoja skolotāja S.Ratiņa

Pavasari sagaidot!

Pūpola maigumā izplaucēt dienu, aizņemt no saulītes gaismiņu vienu,
Ielikt to sirdī un izbaudīt dienu, kurā nav sāpju, kurā nav naida,
Izbaudīt dienu kā pūpolam maigam, izbaudīt dienu, lai atplauksti priekā,
Pūpola maigumā, pūpola laimē, saulīte balta, kad skatās tev vaigā!

24.martā uz Lieldienu aktivitātēm  pulcējās 1.-6.klašu skolēni. Varēja piedalīties radošajās darbnīcās un jautrās aktivitātēs.

Rīta darbošanos uzsāka 3.-4.klases. Pina putnu ligzdas, piedalījās erudītu konkursā un Riču Raču spēlē, kā arī izgāja orientēšanās trasi pēc īpašas kartes, lai sameklētu Lieldienu zaķa namu. Noslēgumā visi varēja noskatīties 4.a.klases iestudēto izrādi par Lieldienām.

     

Pusdienlaikā saulītē skolas iekšpagalmā pulcējās 5.-6.klašu skolēni. Sākumā klase kopīgiem spēkiem atbildēja uz viktorīnas jautājumiem, bet radošajā darbnīcā veidoja zaķus un ligzdas no zariem. Jāatzīst, ka uzdevums nebija viegls, jo tomēr nepieciešami speciāli rīki un iemaņas kvalitatīva darba veikšanai. Pirmajai reizei kompozīcijas neizdevās kā iecerēts, bet lielas pūles pielika 5.b. un 6.b. klase. Viktorīnas jautājumi tiks izvērtēti.

Pēc pusdienām aktivitātēs iesaistījās 1.-2.klases bērni. Bērni noklausījās skolas bibliotekāres  stāstījumu par Lieldienu tradīcijām un ticējumiem, kā arī atbildēja uz jautājumiem. Mazie bērni ļoti aktīvi iesaistījās radošajās darbnīcās. Tika pagatavoti ziedi, Lieldienu zaķu trauki, dekorēti groziņi un veidota kompozīcija uz papīra Lieldienu olām. Noslēgumā mazie izgāja orientēšanās trasi “Ceļā uz Lieldienām”, kuras noslēgumā tika pie saldumiem un atzinībām.

Paldies visiem bērniem  un audzinātājām par aktīvu darbošanos un jauku noskaņojumu, kas tik nepieciešams mums visiem ikdienā.

Direktora vietniece audzināšana darbā: Ratiņa S.

23. marts

Zemgales reģionālā skolēnu zinātniski pētniecisko darbu 7. konference Jelgavā

Jau septīto gadu pēc kārtas Jelgavā pulcējās labāko zinātniski pētniecisko darbu autori no visa Zemgales reģiona. 158 skolēni aizstāvēja 133 zinātniski pētnieciskos darbus 23 zinātņu sekcijās.

Humanitāro zinātņu psiholoģijas sekcijā uzstājās 12. klases skolniece Amanda Pastare ar darbu: “Miega ietekme uz uzmanības pārslēgšanas kvalitāti pusaudžiem Viesītes vidusskolā” (darba vadītāja S. Berģe, konsultante J. Grunte).  Kā uzslavēja viens no recenzentiem, Amanda bija ieguldījusi ļoti lielu darbu, apstrādājusi un analizējusi lielu datu apjomu un paveiktais tika novērtēts ar 3. vietas diplomu.

Dabaszinātņu cikla sekcijās tika aizstāvēti 66 skolēnu zinātniski pētnieciskie darbi. Vides zinātņu sekcijā uzstājās un žūrijas atzinību guva Kristiāna Lisecka ar savu pētījumu  “Gaisa temperatūras izmaiņu izpēte un analīze Viesītes teritorijā laika posmā no 1990. gada līdz 2015. gadam” (darba vadītāja S. Berģe). Kristiānas darbs tika novērtēts ar 1. vietas diplomu.

    

Labāko zinātniski pētniecisko darbu autori ieguva apliecinājumu iestāties LLU ārpus konkursa. Kristiāna ieguva tiesības ārpus konkursa iestāties Vides un būvzinātņu fakultātē studiju programmā "Vide un ūdenssaimniecība" un studēt par budžeta līdzekļiem.

Gan Amandas, gan Kristiānas darbi ir izvirzīti uz Latvijas 40. skolēnu zinātnisko konferenci. Gaidām uzaicinājumu un paldies meitenēm par ieguldīto darbu un skolas vārda popularizēšanu Zemgales reģionā!

Skolotāja S.Berģe

Uzņēmējdarbības veidi laukos

11. martā 6.-8.klašu skolēni tikās ar Viesītes novada lauku attīstības konsultanti L. Kadžuli. Skolēni iepazinās ar prezentācijā piedāvāto materiālu par uzņēmējdarbības veidiem laukos un citām aktivitātēm akcijas laikā.  Pārdomājot tālāko rīcību, tiks plānotas vairākas tikšanās un dažādas aktivitātes. Noslēguma pasākums maijā  - ekskursija pa uzņēmējdarbības vietām laukos.

Profesija – karavīrs

 4. martā 10.-12.klašu jaunieši tikās ar Jēkabpils Zemessardzes 56. Kājnieku bataljona 1.Kājnieku rotas komandieri G.Rožlapu profesionālās orientācijas ietvaros.  Tāpat tika izskaidroti vēsturiskie fakti, ka 23. augustā Zemessardze atzīmē divdesmit piekto dibināšanas gadadienu. Pārliecība par tautas pašaizsardzības organizācijas nepieciešamību radās 1991. gada barikāžu dienās. Atjaunojot valstisko neatkarību, Latvijas tauta par savas valsts drošības garantu izvēlējās LR Zemessardzi.

   Šodien Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Zemessardze dod iespēju Latvijas Republikas pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību. Tautas patriotisms un valsts mīlestība ir ļāvusi saglabāt Zemessardzes pastāvēšanu un organizācijas spēku divdesmit piecu gadu garumā.

TV sižeti par skolas dalību projektos - klikšķini uz atbilstošā projekta logo un skaties!

                   

Šī gada 22. februārī 10. - 11.klašu skolēni viesojās Aknīstes vidusskolā un kopīgi ar Neretas un Aknīstes vidusskolu skolēniem darbojās projekta „Zaļā misija: klimats” tehniski radošās darbnīcās. Nodarbības vadīja Ventspils Augsto tehnoloģiju parka SIA Aspired speciālisti.

1.darbnīcā - „Gudrais mērs” - skolēni darbojās grupās un imitēja pašvaldību darbību, centās samazināt ogļskābās gāzes piesārņojumu. Katrs varēja iejusties lēmējvaras lomā un censties pieņemt pareizos lēmumus videi, plānot finanšu līdzekļus un izprast riskus.

2.darbnīcā skolēni eksperimentēja un novēroja kas ir klimata pārmaiņas, kā tās norisinās un kādas ir to sekas.

3.darbnīcā - „Zaļā pilsēta” - varēja praktiski realizēt vairākas idejas, kas samazina CO2 daudzumu - konstruēja efektīvāko vēja ģeneratoru, pētīja kur efektīvāk uz jumta novietot saules baterijas un kā efektīvāk plānot transportu un ražošanu.

Citādāka, praktiskāka darbošanās kā ikdienas mācību stundās, aizrautīgi nodarbību vadītāji un iespēja modelēt un domāt pašam - tie ir mūsu galvenie ieguvumi šajā pasākumā.

     

Evelīna - "Brauciens patika, bija interesanti. Patika, ka ne tikai runāja, bet arī bija praktiska darbošanās."

Dāvis - "Kaut kas neikdienišķs. Ik pēc 1 vai diviem mēnešiem būtu labi, ja kas tāds notiktu."

Aigars - "Ļoti patika spēlēt spēli. Bija darbība nevis plika klausīšanās."

Erlends - "Vajag vēl tādu pasākumu!"

Daiga - "Bija interesanti, uzzināju par klimata pārmaiņām."

Anonīms - "Bija laba iespēja tikt prom no stundām, bet tomēr kaut ko iemācīties"

Izsakām pateicību Aknīstes vidusskolas kolektīvam par uzaicinājumu un piedāvāto iespēju kopīgi mācīties un bagātināt mūsu skolēnu pieredzi!

Kopā ar skolēniem darbojās Sanita Berģe un Daiga Malce

 

17. februārī Mārupes vidusskolā norisinājās Ekselences balvas fināls progresīviem skolotājiem. „Ekselences balvu” organizē LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un LU Fondu.  

Finālā piedalījās 19 Latvijas dabaszinātņu un matemātikas skolotāji. Finālistu vidū iekļuva arī mūsu skolas fizikas skolotāja Līga Blumbeka. Skolotājai bija jāvada fizikas stunda un jāpiedalās diskusijās.

Vakarā LU Mazajā aulā notika svinīgā apbalvošanas ceremonija, kurā piedalījās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Izglītības un zinātnes minitrs Kārlis Šadurskis. Laureātiem 1400 eiro dāvināja balvas mecenāti - Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija, Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociācija sadarbībā ar sterilo zāļu formu ražotni SIA „PharmIdea", mērniecības un teritorijas plānošanas uzņēmums SIA "Metrum" un AS „Latvijas valsts meži". Dāvanas, profesionālās pilnveides nodarbības “Stundu plāni ClassFlow vidē”, visiem finālistiem bija sarūpējis izglītības uzņēmums „Lielvārds”.

   

  Foto - Renārs Derrings

Kaut gan  fizikas skolotāju „Ekselences balva” šoreiz aizceļoja uz Aizkraukles novada ģimnāziju, esam gandarīti par mūsu skolotājas sasniegumiem. Iekļūšana Ekselences balvas finālā  ir augsts novērtējums skolotāja profesionalitātei. Pateicamies mūsu skolēniem un viņu vecākiem par skolotājas izvirzīšanu Ekselences balvai!

 

Šis gads ir īpašs - 17. janvārī profesoram Paulam Stradiņam -120. Kā katru gadu, arī šogad janvāra beigās mūsu skolas 11.klases skolēni aizstāv savus zinātniski pētnieciskos darbus. Un tā jau pēc gadiem ilgas tradīcijas pulcējamies 28.janvārī uz tradicionālajiem P.Stradiņa lasījumiem Viesītes Kultūras pils konferenču zālē. 11.klases skolēni satraukuma pilni, kā vērotāji 10. un 9.-to klašu skolēni mierīgāki. Lasījumus atklāj Viesītes muzeja P.Stradiņa skola vadītāja Ilma Svilāne, kura visus klātesošos ieved Paula Stradiņa pasaulē. Paldies, viņai par to! Tad raiti seko darbu aizstāvēšana... Šogada darbi atšķīrās no citu gadu darbiem ar to, ka tie pietuvināti praktiskajai dzīvei un ar skolēnu īpašo skatījumu uz pētāmo jautājumu - par to paldies arī visiem darbu vadītājiem! Jāatzīmē arī referentu pārdomātās prezentācijas, saturīgā, pārliecinošā uzstāšanās. 

Skolēnu zinātne turpinājās arī 19. februārī, kad Viesītē pulcējās Sēlijas novadu apvienības vidusskolu skolēni uz SZPD prezentāciju. Bija ieradušies viesi no Neretas, Aknīstes, Salas un Jaunjelgavas vidusskolām. Viesīti šajā konferencē pārstāvēja 11. klases skolniece Ņina Capa un 12. klases skolniece Kristiāna Lisecka. Jāuzteic meitenes par darbu kvalitāti un pārliecinošo uzstāšanos konferencē. Darbu vadītāji Sarmīte Stumbiņa un Sanita Berģe. Šī konference tika organizēta ar skatienu uz Sēlijas kongresu, kurš notiks maija beigās Jaunjelgavā, kad starp Latvijas zinātnes korifejiem varētu uzstāties arī jauni novada pētnieki.

Vēl pavasarī, martā otrajā pusē, uz Zemgales reģiona Skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferenci -konkursu Jelgavā dosies divas mūsu skolas 12.klases skolnieces Kristiāna Lisecka un Amanda Pastare, darbu vadītāja Sanita Berģe. Vēlēsim skolniecēm un skolotājai veiksmi Jelgavā un godam pārstāvēt Viesītes vidusskolu un novadu reģionālajā konferencē - konkursā!

Viesītes vidusskolas SZP darbības koordinatore Sarmīte Stumbiņa

 

17.februārī Zasā pulcējās Jēkabpils apriņķa 5.-9.klašu deju kolektīvi uz starpnovadu tautas deju sadanci „Pie mazā pērtiķēna”.

     

Šādi deju pasākumi notiek visām vecuma grupām. Šoreiz sabraucām Zasā, lai kopīgi pasportotu, sadancotu koncertā un paballētos. Dejotāja Zanda  saka: „Visi kolektīvi bija labi sagatavojuši savas dejas. Pēc koncerta paziņoja sporta stafešu rezultātus un, kā izrādās, bijām uzvarējuši mēs, atstājot aiz muguras veselus septiņus (!) kolektīvus! Pēc koncerta bija diskotēka, kurā varēja padejot un iepazīties ar citu kolektīvu dejotājiem.” Uzskatām, ka šādi pasākumi lieliem kolektīviem ir ļoti nepieciešami. Tie ļauj iepazīt vienam otru, apskatīt, ko paveikuši citi un sasparoties pirms deju skates, kura notiks 10.martā Viesītes KP. Paldies visas grupas vecākiem, kuri bija saposuši bērnus, sagatavojuši visu nepieciešamo sportam, mēģinājumam un koncertam.

Deju kolektīva vadītāji Mārīte un Andris Kivlenieki.

 

Ceļam spageti  torņus!

Spageti  tornis – tas bija vārdu salikums, kas 8. un 9. klašu skolēnu prātus nodarbināja jau nedēļu pirms  8. februāra.  Tika pirkti makaroni, līme un lauzīta galva kā labāk būvēt savas komandas torni.

8. februārī tas tika realizēts. Komandā startēja trīs skolēni. Šoreiz sacensībās piedalījās ne tikai mūsu skolas audzēkņi, bet arī Rites pamatskolas devīto klašu audzēkņi. Kopskaitā piedalījās 14 komandas.

     

Darbs pie torņu būvēšanas bija aizraujošs. Skolēnu acīs dzirkstīja sacensību gars un aizrautība. Izvērtējot padarīto, labākie rezultāti ir :

1. vieta un augstākais tornis - Jurim, Sandim un Artūram;

2. vieta un mākslinieciski interesants risinājums - Paulai, Tīnai un Dagnijai;

2. vieta un visskaistākais tornis meitenēm no Rites pamatskolas – Egijai, Elīnai   un Veronikai;

2. vieta  slepeni tapušam tornim, kuru autori bija Vīgants un Rodrigo;

3. vieta  Rites pamatskolas komandai, kurai tapa tornis ”Lakta” - autori – Mairis, Jānis un Rolands;

3. vieta “Senlatviešu tornim” - autores Inese, Sindija un Betija;

3.vieta  tornim „Jolka “ - autores – Kate, Anita,  Delfija.

Paldies visiem skolēniem, kas piedalījās konkursā un vecākiem, kas finansiāli atbalstīja.

Pagājušajā gadā būvējām spageti tiltus, šogad torņus. Ko būvēsim nākošajā mācību gadā?  Līdz nākošajam konkursam laiks domāt!

Fizikas skolotāja – Līga Blumbeka

100 dienas skolā

      

5.februārī  1.klases svinēja savas 100 dienas skolā. Ieviests jauks pasākums pirmo klašu audzēkņiem, kas notiek nu jau vairākus gadus. Mazajiem bērniem 100 dienas  šķiet ļoti daudz. Bērni aizpilda īpašas darba lapas, atbild uz dažādiem jautājumiem par skolas dzīvi, saņem apsveikumus un savus pirmos svarīgos sertifikātus, ko sarūpē Skolēnu saeimas pārstāvji un skolas administrācija. Viņus apciemo arī 2.klašu audzēkņi, kuri sagatavo priekšnesumus un apsveikumus.

 

Sveču dienas izstāde

     

2.februārī skolā bija apskatāma Sveču dienas izstāde, kurā savu dalību pieteica 42 skolēni ar savām sveču kompozīcijām. Sveču kompozīcijas  bija interesantas un radošas. Arī nosaukumus savām kompozīcijām skolēni bija izdomājuši radoši – Kristālkodols, Paradīze, Ledus sveces, Meža lukturis, Labrīt!, Pērles sniegā, Eņģelis pavasarī u.c.. Turklāt īpašu darbu pie sveču kompozīciju veidošanas ieguldīja 1.-3.klašu kolektīvi. Savas prasmes sveču liešanā varēja izmēģināt arī 6.-7.klašu skolēni sveču liešanas darbnīcā. Paldies!

 

  

Sekmīgi aizvadīta skolotāju sesija un vadības grupas sanāksme Madridē

 

Erasmus+ programmas līdzfinansēta skolu stratēģisko partnerību projekta inovācijām un labas prakses apmaiņai „RECOGNIZE, REMEDY AND RE-ENGAGE” /Apzināt, Labot un Atsākt/ ietvaros trīs skolotājas – Aija Vanaģele, Aija Bērziņa un Mārīte Kivleniece papildināja savas profesionālās, un vispārējās prasmes piedaloties apmācību sesijā Madridē, no 2016.gada 25. – 29.janvārim. Kopā Spānijā mācīties bija ieradušies skolotāji no visām partneru organizācijām - Maria Regina College Mosta Boys Secondary (Malta), St Benedict College Secondary School (Malta), Institut Sainte Marie (Beļģija), Lycée Technique Ecole Privée Marie-Consolatrice (Luksemburga). Apmācības organizēja partneris no Spānijas DIRECCIÓN GENERAL DE INMIGRACIÓN, COMUNIDAD DE MADRID, savukārt apmācības vadīja partneru pārstāvji no ADEFIS ONG para el Desarrollo, Institut Sainte Marie, Lukxemburg Institute of Science and technology.  Mūsu projekta galvenais mērķis ir nodrošināt skolas un skolotājus ar jaunām metodēm, lai efektīvi un profesionāli organizētu darbu skolēnu agrīnas skolas pamešanas novēršanai, izplatītu labas prakses piemērus. Projekta vadošais partneris Luksemburgas zinātnes un tehnoloģiju institūts, projektā esam dažādi partneri – skolas, pētniecības un inovāciju institūcijas, valsts iestādes, nevalstiskās organizācijas. ...

    

... Atbilstoši projekta aktivitāšu plānam, no 28. – 29. janvārim Madridē arī notika projekta vadības grupas 2.starptautiskā darba sanāksme, kurā satiekoties partneru iestāžu vadītājiem tika risināti projekta operatīvās un finanšu vadības jautājumi. Samērā daudz laika patērējām, apzinot projekta riskus, un veidojot risku novēršanas plānu, kā arī ierosinot nepieciešamās izmaiņas un noskaidrotu jautājumus, kuri saistīti ar projekta īstenošanu. Sanāksmē apstiprinājām projekta logo.

Projekta īstenošana ir plānota no 2015.gada 1.septembra līdz 2017.gada 31.augustam.  Kopējais projekta plānotais budžets ir EUR 231528.00, Viesītes vidusskolai paredzētais finansējums 19850.00 EUR.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības ERASMUS+ programma.

 (Lasi visu rakstu - PDF dokuments)

Informāciju apkopoja Viesītes vidusskolas direktors Andris Baldunčiks

 

2016.gada 6.februāris - Žetonu vakars.

Rīt jau žetonvakars, bet vai tas maina ikdienu skolā? Vai emocijas un sajūtas kļūst spēcīgākas? Itkā jau nekas īpašs - kārtējā disene, tikai uzvalkos un šlipsēs.

Maijas dzīvē notiek lielas pārmaiņas, tomēr apsmiešana un ņirgāšanās turpinās. Vai kāds spēs viņai palīdzēt kļūt laimīgai? Varbūt visā šajā jūklī dzimst jaunas jūtas un varbūt pat mīlestība...

     

Vai Maija dosies uz balli, vai tomēr liks viņam gaidīt mūžīgi...

To visu mēs redzējām divpadsmito izpildījumā lugā "Briesmonīc"

 

Barikāžu atceres ugunskurs

Janvāra naktī, kad nevaru aizmigt,

Kūp atmiņu ugunskuri.

Tu, dvēsele, tūkstoš valgiem

Vēl laikmeta griežos turi…..

/Autors: Jānis Ūdris/

     

22.janvāra rītā 3.-12. klašu skolēni  un skolotāji pulcējās pie Barikāžu atceres ugunskura skolas iekšpagalmā. Skolas direktors A. Baldunčiks dalījās atmiņu mirkļos un izjūtās par to dienu notikumiem.

Savukārt, Kultūras pils koncertzālē bija iespēja noskatīties dokumentālo filmu “Īvāns”.

1.-2.klašu skolēni skatījās  Valsts kancelejas piedāvāto video materiālu - filmu “Barikāžu laiks”, kā arī notika tematiskā tikšanās ar skolas bibliotekāri G. Plēsumu.

 

Skolas skatuves runas konkurss  1.-3.klasēm

21.janvārī  norisinājās skatuves runas konkurss "mazajiem". Konkursā piedalījās  21 dalībnieks (Emīls, Amanda, Nadīna, Artūrs un Miks /1.a/; Edgars, Kristiāns, Linards un Evelīna/1.b/; Baiba, Paulīne, un Tīna /2.a/; Niks un Elīza /2.b/; Zane, Adrija un Sintija/3.a/; Kristofers, Rendijs, Alens un Alīna /3.b/. Skolēni bija gatavojušies ļoti atbildīgi un parādīja labus rezultātus.

Starpnovadu skatuves runas konkursam, kas norisināsies Salas kultūras namā 15.februārī, turpinās gatavoties Amanda un Linards no 1.klasēm, Alīna, Kristofers un Elīza no 2. - 3.klašu grupas. Paldies skolēniem par sniegumu!

Sniega diena 2016

“Sniega bumbas rullē!”

Pasaules Sniega diena ir Starptautiskās Slēpošanas federācijas ikgadējais sniega festivāls, kas tradicionāli norisinās nu jau piekto gadu janvāra vidū.

Mūsu skola sportiskās aktivitātēs piedalās otro gadu. Skolēni devās svaigā gaisā, lai vizinātos ar ragavām, piedalītos stafetēs, hokeja mačos u.c. aktivitātēs. 

Ziemas sportiskās aktivitātes klases veica gan sporta stundās, gan ar klašu audzinātājiem pēc stundām.  Pasākuma pamatdoma - izvedīsim bērnus svaigā gaisā un dot bērniem iespēju iepazīt un izmēģināt visdažādākās aktivitātes uz sniega.

     

Direktora vietniece audzināšanas darbā: S.Ratiņa

 

Viesītes vidusskolas skolēni piedalās pirmajā Erasmus+ projekta “Vārdi mūs vieno”

starptautiskajā skolēnu kopīgās mācīšanās sesijā Rumānijā

 

ERASMUS+ K2 aktivitātes projekta “WORDS UNITE US” dalībvalstu skolu pārstāvji no Latvijas, Lietuvas un Grieķijas, Bulgārijas, kā arī paši sanāksmes organizatori no Rumānijas 10. janvārī ieradās Vulcuana – Bai skolā “Ion Mareš”. No Viesītes starptautiskajā skolēnu kopīgās mācīšanās sesijā, kas ilga no 11.-15. janvārim piedalījās 5. – 8. klašu skolēnu grupa - Aiva Lahtiņina, Zanda Zaļakmene, Vendija Roze un Beāte Dārziņa, kā arī skolotājas Līga Blumbeka un Sarmīte Ratiņa. Sākumā skolēni piedalījās iepazīšanās nodarbībās “Esi mans draugs!” Katrs dalībnieks sevi prezentēja ar pašu sagatavotiem PowertPoint slaidiem vai video klipu. Sesijas laikā notika komunikācijas spēles, citas aktivitātes, lai skolēni sarunātos, apmainītos ar informāciju, bagātinātu valodu zināšanas, iepazītos, sadraudzētos un izzinātu partneru valstis. Kopīgās mācīšanās sesijas mērķis bija sagatavot kopīgās e - grāmatas pirmo nodaļu – “Mana skola, mans reģions, mana valsts”, ko arī kopā strādājot paveicām.  Mums notika apmācība par tēmu kā lietot interneta vidi informācijas apkopošanai un efektīvai nodošanai, ideju apmaiņai “e-Twinning!”. Visa informācija un arī materiāli tiek ievietoti šajā vietnē un par to atbildīgi ir partneri no Lietuvas. ...

     

Aiva: “Man patika sesija un nodarbības. Cilvēki ir ļoti atvērti un draudzīgi. Ieguvu daudz jaunu draugu. Bija labs treniņš un izaicinājums manām angļu valodas zināšanām. Centīšos projektā aktīvi darboties arī turpmāk, jo tas ir interesanti.”

Beāte:Rumānija ir interesanta valsts. Ir daudz dažādu piļu, muzeju un arī pilsētu. Viena no tām ir Vulcana-Bai, kurā dzīvo, manuprāt, visjaukākie un visdraudzīgākie cilvēki Rumānijā.”

Vendija: “Rumānijā ir ļoti skaista. Man patika pilis, muzeji, skola, kalni. Bērni bija ļoti draudzīgi un droši. Ģimenes bija jaukas un foršas. Bērni aktīvi darbojās, izpalīdzēja, runājās un dejoja. Iemācīja skaitļus rumāņu valodā. Es tiešām iemācījos Forši!”

Zanda: Mācību brauciens bija ļoti interesants. Daudz patīkamu emociju. Apguvu daudz ko jaunu un darīju dažādas interesantas lietas, ko iepriekš nebiju darījusi. Forši! Mēs ar Aivu dzīvojām ģimenē, kurā bija divi bērni – Betija (14 gadi) un Mariuss (10gadi).Ģimene bija ļoti jauka. Man ļoti patika Drakulas pils un tās leģenda. Es iemācījos rumāņu valodā aizskaitīt līdz 10, vēl arī dažus citus vārdus, tautas dejas, jo tās bija jautras un vieglas. Skolas direktore bija ļoti jauka un labi zināja angļu valodu. Skola pati bija maza, bet jauka ar vēsturi.”  (Lasi visu rakstu)     (Skaties fotoalbūmu)

 Materiālu apkopoja skolotājas S.Ratiņa un L.Blumbeka

 

Viesītes vidusskolas skolēnu labākie mācību sasniegumi

2015./2016.mācību gada I semestrī

Pie tevis atkal ir atnākuši eņģeļi. Pienākuši tik tuvu, ka seja izplūst un starp jums tikai zeme – tāda savādi latviska, kur dzimst, kur sēj, kur meklē un atrod, kur dāvina un iepriecina, apmīļo un pažēlo. Tevi un mani, mūs visus. Klusi un nemanāmi, tu to nemaz nejūti – eņģeļi ir pie tevis. Skatās pār tavu plecu un tavās acīs, meklējot labos darbus un cēlās domas, labās apņemšanās un prieka vēstis, žēlsirdību un piedošanu.

Pieņemot eņģeļu valstību un to, kā tā ļauj pasaulei gremdēties mīlestībā un gaismā, mums labāk vajadzētu izprast savu patieso būtību. Mēs taču varam pa gaismas ceļu iet ne tikai svētkos, bet arī ikdienā. Ieklausies sevī un atver savu sirsniņu labajam.

Mūsu dzīvē ir bijuši un arī šobrīd blakus ir eņģeļi jeb cilvēki, kas palīdz, atbalsta, samīļo, palutina, iepriecina, dod spēku, uzmundrina neizlēmības brīdī. Eņģelis ir draugs, kolēģis, mamma, tētis, skolotājs... Jebkurš cilvēks, kuram tu tici, uz kuru tu paļaujies.

Visaugstākā laimes sajūta ir apziņa, ka tu kādam esi eņģelis un ka uz tevi tieši tā skatās. Tā skatās bērns uz vecākiem, tā skatās mīlestības pārņemtais. Tā ir paļaušanās. Un, ja tas ir patiesi, tieši tādā brīdī tu sajūti eņģeļa spārna pieskārienu...

Ar tādu vēstījumu un patiesu eņģeļa spārna pieskārienu izskanēja Ziemassvētku ieskaņas koncerts, ko piepildīja tautiskās dejas, zēnu ansambļa dziedājums un kora emocionālais sniegums.

Pa spriksnītim, pa dzirkstītei, pa mēness stariņam,

Pa zvaigznes sidrabiņam vākts, uzlasīts, taupīts un krāts

Visu gadu –

Nu sirds gaiši nopūšas:

Labvakar svētvakarā!

Lai eņģeļa spārns pieskaras jums visiem mājās un ģimenē!

1. - 4. klašu Ziemassvētku eglīte. (FOTOALBŪMS)

5. - 12. klašu Ziemassvētku eglīte. (FOTOALBŪMS)

 

  Video sveicieni no GRIEKIJAS   

 

25.novembrī skolā ciemojās Jēkabpils Romas katoļu draudzes mācītājs  Viktors Siļčonoks. 1.-6.klašu skolēni  noklausījās  tematisku stāstījumu ”Adventes laiks…”.  Mācītājs bija patīkami pārsteigts, ka bērni zināja daudzas atbildes uz jautājumiem. Ziemassvētku laiks ir darbīgs laiks, kas piepildīts ar labdarības akcijām, pasākumiem, dāvanām, prieku, siltumu,  svētumu, klusumu un gaišumu.

Direktora vietniece audzināšanas darbā: S.Ratiņa

  

“Words Unite Us” /Vārdi mūs vieno/ projekta aktivitātes

ES Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “Words Unite Us” Nr.2015-1-RO01-KA219-015167_7 īstenošanu Viesītes vidusskolā esam uzsākuši kopš 2015.gada 1.septembra. Šis projekts ir raksturīgs ar to, ka tajā tiek iesaistīti skolēni vecumā no 10 – 15 gadiem (5. – 8. klases) ne tikai vietējās, bet arī starptautiskās aktivitātēs. Projekta mērķis ir, iesaistot izglītības personālu, attīstīt skolēnu interesi un izpratni par Eiropas valstu kultūru dažādību, uzlabot prasmes saskarsmē ar vienaudžiem no citām valstīm un kultūrām, uzlabot izpratni par vispārpieņemtām uzvedības normām dažādās situācijās, uzlabot skolēnu svešvalodu pielietošanas prasmes.

     

Projekta īstenošanas laiks ir divi gadi - līdz 2017.gada 31.augustam. Piešķirtais finansējums 27 715,00 EUR. Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.

Lasi visu publicitātes rakstu.

Angļu valodas skolotāja G. Dimitrijeva 

 

Ķīmija un fizika eksperimentos

Jau ceturto gadu skolā tika gaidīta diena, kad atkal tiks demonstrēti mācību video fizikā un ķīmijā. Katru gadu šis pasākums tiek veidots nedaudz atšķirīgi. Šogad tas bija īpašs ar to, ka pasākuma diena sākās ar iespēju iepazīties ar “Fizmix” portāla vadītāju Kārli Kravi.

Mūsu skolas skolēni ir aktīvi portāla “Fizmix” lietotāji. Daudzi “Fizmix” eksperimenti ir skatīti mājās un izmantoti mācību stundās. Tagad bija iespēja Kārli no “Fizmix” satikt klātienē.  Vērot viņa demonstrētos eksperimentus tiešām ir ļoti aizraujoši. 

     

Paralēli skolēni skolotājas Sanitas vadībā veica  eksperimentus ķīmijā , bet sk. Līga organizēja   atraktīvu zināšanu pārbaudi par fizikas jēdzieniem.

Dienas turpinājums norisinājās Viesītes kultūras pils tradīciju zālē, kur tika demonstrēti skolēnu uzņemtie video. Šogad to skaits tuvojās trīsdesmit.

Par fizikas un ķīmijas dienu skolā, lai stāsta skolēnu atziņas. Lūk, dažas no tām!

>> Ilva, 12. kl.:  “Lieliska iespēja labāk izprast fiziku un ķīmiju. Atbalstu to, lai šādi video tiktu veidoti arī turpmāk, jo tas ir ne tikai interesanti, bet arī izglītojoši.”

>> Sanija, 12. kl.:  “Uzskatu, ka šis pasākums mūsu skolai ir vajadzīgs, jo tas ļauj, mums, pašiem skolēniem, izpausties radoši, ļauj tuvāk iepazīties ar fiziku un ķīmiju, ar interesi skatīt ikdienas lietas un saskatīt tajās zinātni. Tas mums ļauj maziem skolēniem radīt interesi  par dabas zinātnēm un pierādīt, ka tās ir jāmācās. Cerams, ka šis pasākums arī turpmāk paliks kā skolas tradīcija.”

>> Kristīne, 11. kl.: “Vienmēr ir jauki un lietderīgi uzzināt ko jaunu. Tieši šis pasākums neformālā un nepiespiestā  veidā ļauj uzzināt ko jaunu, interesantu un lietderīgu. Personīgi man skatīties šos video bija interesanti. Arī gatavošanās process un video uzņemšana bija interesanta un grūta. Uzskatu, ka šāda veida pasākumi noteikti būtu jāturpina organizēt, jo tas jau ir kļuvis par  labu tradīciju.”

>> Jānis, 12. kl.: “Nu ļoti labi! Patika veidot video. Žēl, ka nākamgad  vairs nebūs šādas iespējas.”

Arī pārējo skolēnu domas par ķīmijas un fizikas dienu skolā bija pozitīvas . Tas nozīmē, ka nākošajā mācību gadā iesāktais jāturpina.

Paldies visiem skolēniem, kas piedalījās šī pasākuma tapšanā!

 

Visskaistākais karogs pasaulē pieriet no sarkaniem lēktiem un rietiem, kuriem pa vidu – balts sniegs. Un tik vien man ir jāspēj, kā tevi neaizliegt. Es tev dāvinu dzimšanas dienā tīru pagalmu, uzraktu dārzu un dažus vārdus, kas var mums abām līdzēt pārziemot. /Anda Līce /

Mūsu valsts 97. gadadienu gaidot, 3. – 4. klašu skolēni rakstīja pārdomas par to, ko viņi savai valstij dzimšanas dienā dāvinātu:

Es tev dāvinu skaisto torņu un baznīcu zvanus katru rītu un vakaru, upmalu, kur dzirnavas griežas.

Skaistos egļu un priežu mežus, bagātās puķu pļavas, kurās lidinās taureņi.

Ziedus: laukus ar saulespuķēm, tulpēm, narcisēm, asterēm un rudzupuķēm.

Es tev dāvinu svarīgāko – mieru un brīvību.

Cieņu no visiem, godu, veiksmi un kādu siltu plecu, kur atbalstīties grūtā brīdī.

Gribu dāvāt sirdi un dvēseli, jo tu esi mana mīļā dzimtene.

Es tev dāvinu savu sirsniņu un visu gaišo, kas tajā.

Tas viss tev, Latvija, dzimšanas dienā un ar to tu esi un būsi bagāta, jo tev ir mūsu mīlestība.

        

Dāvināšanas motīvs vijās cauri visam svinīgajam pasākumam, akcentējot arī domu, ka tikai mēs, latviešu tauta, spējam un varam darīt skaistu savu pagalmu, māju, skolu, pilsētu, novadu un valsti.

Skolotāja R.Sirmoviča

 

Aicinām uzņēmīgākos, drosmīgākos, mērķtiecīgākos un atraktīvākos jauniešus un skolotājus piedalīties Vislatvijas skolu projektā „Esi Līderis!”, kurā jau ir piedalījušies 12036 skolēnu no 152 skolām. Projektu dalībnieki ir drosmīgi un mērķtiecīgi kā arī, protams, uz veiksmi tendēti jaunieši visā Latvijā!

Projekts „Esi Līderis!” mērķis ir veicināt skolēna zināšanu un prasmju apguvi, attieksmju un vērtību veidošanos, lai jauniešus motivētu iegūt daudzpusīgas zināšanas uzņēmējdarbībā un personības attīstībā.

Turklāt, projekts „Esi Līderis!” rūpējas ne tiki par saviem jauniešiem, bet arī par skolotājiem, piedāvājot apgūt bezmaksas dažādas pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmas. Programmas saskaņotas un apstiprinātas Izglītības un zinātnes ministrijā.

Piedaloties projektā „Esi Līderis” jauniešiem ir iespēja:

Iegūt Valsts akreditētu profesionālās pilnveides apliecību.

Iegūt iemaņas uzņēmējdarbībā un  projektu veidošanā.

Sekmēt individuālo konkurenci darba tirgū.

Veicināt studiju uzsākšanu.

Iespēja lietderīgi, aizraujoši un pilnvērtīgi pavadīt brīvo laiku attīstot savu personību.

Jaunu kontaktu veidošanu.

Iespēja piedalīties dažādos konkursos un pasākumos.

Iespēja piedalīties izzinošos ceļojumos pa Eiropu.

Un daudzi citi personības un profesionālo prasmju attīstoši pasākumi 3 gadu garumā.

Paralēli skolā apgūstamajiem priekšmetiem – skolēniem ir iespēja ērtā un vienkāršā veidā apgūt vēl 7 komerczinību priekšmetus, kas jauniešu sagatavo turpmākajām dzīves gaitām, darba meklējumiem, studijām vai privātai uzņēmējdarbībai.

Apgūstamie priekšmeti:

Lietišķā etiķete, Mārketings, Uzņēmējdarbības, Lietvedība, Grāmatvedība, Likumdošana, Menedžments .

Pilnīgāka informācija par projektu "Esi Līderis" - skatīt prezentāciju.

Paldies par sagatavotajiem materiāliem projekta "Esi Līderis" komandai.

Saeimas namā atklāj

valsts svētkiem veltītā

jauniešu fotokonkursa uzvarētāju darbu izstādi

Ceturtdien, 12.novembrī, Saeimas namā svinīgi atklāta valsts svētkiem veltītā jauniešu fotogrāfiju konkursa “Tev mūžam dzīvot, Latvija!” uzvarētāju darbu izstāde un sveikti fotodarbu autori.

Paužot prieku sveikt konkursa uzvarētājus Saeimas namā šajā patriotiskajā laikā starp Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis pateicās konkursa dalībniekiem. Apsveikuma vārdus uzvarētājiem veltīja arī Rekrutēšanas un jaunsardzes centra direktors Druvis Kleins.

Izstādē iekļauti 14 darbi, kurus iesūtījuši 13 autori. Tie ir - Justīne Atiķe no Rīgas 6.vidusskolas, Solvita Avota no Latvijas Universitātes, Evelīna Bantauska no Viesītes vidusskolas, Nacionālo bruņoto spēku kandidāte Una Ellere, Aivija Gritāne no Balvu Valsts ģimnāzijas, Dāvis Kairis no Rīgas 19.vidusskolas, Jelena Levicka no Tukuma 3.pamatskolas, Dārta Liepiņa no Madlienas vidusskolas, Gita Pērkone no Aknīstes vidusskolas, Dainis Rižkins no Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Kristīne Romanovska no Rīgas 72.vidusskolas, Monta Ševļakova no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas un Laura Ziediņa no Biznesa augstskolas “Turība”.

       

Pēc izstādes atklāšanas, ekskursijas Saeimas namā un Aizsardzības komisijas apmeklējuma jaunieši devās uz Lielvārdi, lai apmeklētu Gaisa spēku aviācijas bāzi.

Fotogrāfiju konkurss „Tev mūžam dzīvot, Latvija!” norisinājās no 23.oktobra līdz 5.novembrim, un jaunieši vecumā no 15 līdz 20 gadiem tika aicināti fotogrāfijā attēlot Latvijas valsts svētku svinēšanu, lietas, kas simbolizē nacionālo pašapziņu un lepnumu vai arī Latvijas dabu un pilsētvidi. Žūrija kopumā vērtēja 187 fotogrāfijas, kuras konkursam iesūtīja 85 autori. 

Konkursu rīkoja Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sadarbībā ar Rekrutēšanas un jaunsardzes centru.

Izstādes atklāšanu skaties galērijā -  http://saeima.lv/lv/galleries/view/4663

Konkursa uzvarētāju darbi - https://www.flickr.com/photos/saeima/sets/72157660977222116

Saeimas Preses dienests

Saeimas Administrācija

 

5.novembrī skolu apmeklēja ASV vēstniecības pārstāve un skolotājas no ASV, kuras vadīja radošo darbnīcu 3. - 6. klašu skolēniem KP tradīciju zālē.

     

     

Skolēni varēja uzrakstīt savas domas par savu pilsētu un novadu, kā arī izveidot radošo darbu "Manā pilsētā......". Skolēni ar skolotājām labprāt sarunājās angļu valodā un aktīvi iesaistījās radošajos procesos.

  

Direktora vietniece audzināšanas darbā: S.Ratiņa

 

Paziņojums par būvniecības darbu uzsākšanu.

Ar šī gada 2. novembri Viesītes novada pašvaldība ir uzsākusi būvobjekta ”Viesītes vidusskolas un Viesītes Sporta skolas kompleksa jaunbūve” būvniecības darbus.

Atbildīgais par būvniecības līguma izpildi: Viesītes vidusskolas direktors Andris Baldunčiks.

Darba aizsardzības koordinators: Viesītes novada pašvaldības darba un civilās aizsardzības speciālists Zigmunds Avens.

Kopējā līguma summa: 324 896,34 EUR.

Līguma izpildes termiņš: 2016. gada 16. augusts.

Papildus informācija: pie Andra Baldunčika, T. 29491040.

 

   

Viesītes vidusskola meklē jaunas iespējas mācību procesa kvalitātes uzlabošanai

Skola šogad ir uzsākusi divu starptautisku Erasmus+ programmas līdzfinansētu projektu īstenošanu un viens no tiem skolu stratēģisko partnerību projekts inovācijām un labas prakses apmaiņai „RECOGNIZE, REMEDY AND RE-ENGAGE” /Apzināt, Labot un Atsākt/. Projekta galvenais mērķis ir nodrošināt skolas un skolotājus ar jaunām metodēm un instrumentiem, lai efektīvi un profesionāli organizētu darbu skolēnu agrīnas skolas pamešanas novēršanai, izplatītu labas prakses piemērus. Pirmo starptautisko sanāksmi no 20. līdz 21.oktobrim  organizēja vadošais partneris Luksemburgas zinātnes un tehnoloģiju institūts. „Mēs nevaram mācīt rītdienas talantus ar tradicionālām metodēm vai mācīšanas veidiem”, tā savu uzrunu projekta uzsākšanas sanāksmē sāka projekta iniciatore no Luksemburgas Beatrix Charlier.

Lasi visu rakstu!

   

   

Projekta īstenošana ir uzsākta 2015.gada 1.septembrī un tas turpināsies līdz 2017.gada 31.augustam.  Kopējais projekta plānotais budžets ir EUR 195000, Viesītes vidusskolai paredzētais finansējums 19850.00 EUR.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienības ERASMUS+ programma.

Viesītes vidusskolas direktors Andris Baldunčiks

 

,,Labo darbu nedēļa”  turpinās.

Šogad ābeles skolotājas Nellijas Ribickas dārzā līkst no ābolu pārpilnības, it kā lūdzoties - ,,Nāc, pacienājies!”

Blakus dārzam atrodas Viesītes sociālās aprūpes centrs. Ko tad lai cienā, ja ne šīs mājas iemītniekus – vecos ļaudis, kuriem pašiem ne ābeļu, ne spēka tās novākt? Tāpēc 22.oktobra pēcpusdienā, kad skolas darbi beigušies, 1.-2.klašu skolēni ar savām audzinātājām - Aiju, Elitu un Nelliju, devās veikt labu darbiņu – atbrīvot ābeļu zarus no smagās nastas un šo bagātību atdāvināt VSAC iemītniekiem. Iestādes grāmatvede Gaida laipni sagaidīja mazos talciniekus. Bērni ar aizrautību un prieku ķērās pie ābolu lasīšanas. Ātri vien pildījās kaste pēc kastes. Savāktie āboli noderēs vitamīnu uzņemšanai gan svaigā veidā, gan kompotos, gan ievārījumos.

Pēc labi veikta darba, bērni rotaļājoties pateicās ābelei par dāsno devumu.

Mazie talcinieki ar sajūsmu uzņem ,,ābolu lietu”, ko noorganizēja dārza saimnieks Jānis.

   

 

Karjeras diena Viesītes vidusskolā

Karjeras nedēļas  noslēguma dienā - 16.oktobrī, pie mums skolā viesojās Jēkabpils Agrobiznesa koledžas audzēkņi  un tikās ar skolēniem no 8.-12.klasei. Tikšanās mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar  piedāvātajām izglītības programmām koledžā  un mudināt skolēnus izvēlēties savu profesiju, karjeras ceļu.  Skolēni tika iesaistīties komandu darbā , kuras tika izveidotas pēc nejaušības principa. Komandas vadītāju jeb līderi, komanda izvēlējās paši. Spēle „Savējie” bija labs mārketinga paraugs komandas darbam un ideju realizācijai. Jaunieši tika aizrauti interesantā komandas darbā.

       

Paldies koledžas audzēkņiem un skolotājai Silvijai Strušelei . Jauks bija koledžas audzēkņu apsveikums. Vēlam arī turpmāk radošas idejas un neizsmeļamu enerģiju dažādām aktivitātēm!

Pasākumu organizēja karjeras darba vad. J. Grunte

Viesītes vidusskolas jaunieši apmeklē Ministru kabinetu

Valsts kanceleja, sadarbībā ar valsts pārvaldes institūcijām, šogad, 9.oktobrī, visā Latvijā organizēja Atvērto durvju dienu. Šajā dienā valsts pārvaldes iestādes bija  atvērtas ikvienam interesentam un piedāvāja  ekskursijas, izstāžu ekspozīcijas, konkursus, seminārus, prezentācijas un klātienes tikšanās ar amatpersonām un valsts pārvaldē strādājošajiem speciālistiem.

Šo piedāvājumu izmantoja arī Viesītes vidusskolas 10.-12.klašu 26 jaunieši. Skolēnu karjeras mācību izpētes braucienu koordinēja sk. S.Ratiņa un psih. J. Grunte. Jaunieši  apmeklēja Satiksmes ministriju, Ārlietu ministriju, Kultūras ministriju, Ministru kabinetu u.c. pēc savas izvēles un interešu loka.   

   

   

Jauniešu domas:

Līva - Ministru kabinetā bija interesanti. Man patika klausīties, ko runāja gide, jo stāstīja saprotami un interesanti. Varēja daudz fotografēties. Patika arī tas, ka pēc tam dabūjām dāvaniņas. Tas bija mīļi un pārdomāti.

Ieva , Eiva Krista un Evelīna – Mums patika Kultūras ministrijā, jo uzzinājām jaunus faktus par to, kas tiek plānots uz Latvijas simtgadi. Varējām izteikt savas domas un priekšlikumus.

Egīls un Andris – Bija labs pasākums, bet varēja būt vēl labāks, jo īsti nepaguvām uz tām Ministrijām, kur vēlējāmies. Piemēram, Ārlietu ministrijā noklausījāmies tikai divas lekcijas un bija jādodas uz Ministru kabinetu. Kopumā patika.

Karjeras izglītības ietvaros Atvērto durvju dienas pasākums ir nepieciešams un atbalstāms, jo lauku reģionu jauniešiem bieži nav īsti priekšstata, ko konkrētajās pārvaldes institūcijās speciālisti dara. Reāli pastāv iespēja apmeklēt ministrijas un noskaidrot. Arī šoreiz pajautājot, kāpēc vēl neapmeklējāt to ministriju vai citu, jaunieši atbildēja, ka īsti nezina, ko tur dara un šķita būs neinteresanti. Aktualizējas arī teicamas izglītības nepieciešamības jautājums. Tāpat darba tirgus piedāvājums un pieprasījums, kā arī profesiju daudzveidība. Jauniešiem ir par ko aizdomāties. Kārtīgi apsvērt visas iespējas attiecībā uz savas nākotnes plāniem.

 Materiālu sagatavoja S. Ratiņa 

Foto J.Grunte

Swedbank lekcijas

7 .oktobrī  10.-12.klašu  jaunieši piedalījās  Swedbank rīkoto  lekciju ciklā –„Uzņēmējdarbības uzsākšana” un  „Droša e-vide”, kā arī notika diskusija  par citiem jauniešiem aktuāliem jautājumiem  par banku sektora piedāvājumiem un iespējām.

     

Paldies Swedbank lektorēm par iespēju apciemot mūsu skolu un klātienē atbildēt uz jauniešu jautājumiem.

 

Ar rudens lapu ciemos ejam.

Septembra nogalē, vasarīgi siltā dienā, mēs, neliela Viesītes vidusskolas skolēnu grupiņa, devāmies mācību izpētes braucienā uz kaimiņu novadiem, lai iepazītos ar šo novadu interesantākajām vietām un cilvēkiem, iegūtu jaunas zināšanas, vērotu dabas pārvērtības rudenī, ieklausītos gājputnu smeldzīgajās atvadu dziesmās. Bet pats galvenais šī mācību  izbrauciena mērķis – būt kopā, draudzēties, izpalīdzēt viens otram un gūt tikai pozitīvas emocijas.

     

Maršruts:  Viesīte – Leimaņi – Kaldabruņa – Svente – Viesīte.  Lasi visu aprakstu.

Iespaidos dalījās skolotāja Vita

 

2. oktobrī skolā aizraujoši tika aizvadīta Skolotāju diena. Paldies skolēniem par mīļiem apsveikumu vārdiem un ieguldīto darbu organizējot šīs dienas norisi.   FOTOALBŪMS

 

2.oktobrī Viesītes Kultūras pilī aizvadīts svinīgs sarīkojums veltīts Skolotāju dienai. Pasākumā tika sveikti Viesītes novada pedagogi darba jubilejās un godināti pensionētie pedagogi.   FOTOALBŪMS

Apsveicam:

- Andris Baldunčiks – 30 gadi;

- Iveta Daņiļeviča – 30 gadi;

- Andris Kivlenieks – 30 gadi;

- Ligita Liepiņa – 10 gadi.

 

Viesītes vidusskolā uzsāk divu starptautisku projektu īstenošanu

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekts “Words Unite Us” Nr.2015-1-RO01-KA219-015167_7

Projekta mērķis ir, iesaistot izglītības personālu, attīstīt skolēnu interesi un izpratni par Eiropas valstu kultūru dažādību, uzlabot prasmes saskarsmē ar vienaudžiem no citām valstīm un kultūrām, uzlabot izpratni par vispārpieņemtām uzvedības normām dažādās situācijās, uzlabot skolēnu svešvalodu pielietošanas prasmes. Mērķa grupa – skolēni vecumā no 10 līdz 15 gadiem. Projekta īstenošanas laiks 2015.gada 1.septembris līdz 2017.gada 31.augusts. Piešķirtais finansējums 27 715,00 EUR.

Projekta partneri izglītības iestādes: SCOALA GIMNAZIALA ION MARES VULCANA-BAI Rumānijā (projekta iesniedzējs), VIESĪTES SECONDARY SCHOOL Latvijā, School of European Education Grieķijā, Zespól Szkolno- Przedszkolny nr 3 Polijā, CDG "Slance" Bulgārijā, CEIP ADELA SANTANA Spānijā, Vilniaus "Genio" pradine mokykla Lietuvā.

Plānotie projekta rezultāti: mājaslapa, logo, himna, vārdnīca par tradīcijā, ēdieniem, dejām, mūziku utt. visās partneru valodās, zīmējumi pastkarši izveidei, DVD ar videomateriālu, audiomateriāls ar valodu demonstrējumiem, prezentācijas, e-grāmata, projekta informatīvais stūrītis, angļu valodas klubs, kurā tiks veidoti stāsti par partnervalstu tradīcijām, vēsturi, kultūru utt.

Pirmā projekta sanāksme plānota oktobra pēdējā nedēļā Rumānijā. Projekta valoda – angļu.

...........................................................

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekts inovācijām un labas prakses apmaiņai “RECOGNIZE, REMEDY AND RE-ENGAGE” /Apzināt, Labot un Atsākt/ /

Partneri: LUXEMBOURG INSTITUTE OF SCIENCE AND TECHNOLOGY, Luksemburga, Viesītes vidusskola, Latvija, ADEFIS ONG para el Desarrollo, Formación e Integración Socio-Laboral y Cultural, Spānija, DIRECCIÓN GENERAL DE INMIGRACIÓN, COMUNIDAD DE MADRID, Spānija, Maria Regina College Mosta Boys Secondary, Malta, St Benedict College Secondary School, Malta, Institut Sainte MArie, Beļģija, Lycée Technique Ecole Privée Marie-Consolatrice, Luksemburga. Plānotais Viesītes vidusskolai nparedzētais finansējums 16475.00 EUR.

Projekta mērķis ir attīstīt iekļaujošu izglītību, samazināt riskus agrīnai skolas pamešanai, uzlabot pedagoģiskā personāla profesionālās komepetences. No Viesītes vidusskolas plānots dot iespēju mācīties sešiem skolotājiem. Projekta valoda ir angļu valoda, īstenošanas laiks divi gadi. Viena no starptautiskajām sanāksmēm tiks organizēta Viesītes vidusskolā 2016.gada maijā. Projekta uzsākšanas sanāksme notiks Luksemburgā 2015.gada oktobrī, tajā piedalīsies projekta koordinators un skolas direktors. Sanāksmē partneri sastādīs detalizētu plānu aktivitāšu īstenošanai, noteiks atbildības par rezultātu sasniegšanu, izvērtēs riskus un risinās ne tikai ar projekta ieviešanas menedžmentu saistītus jautājumus, bet arī strādās pie pedagoģiskā darba uzlabošanas jautājumiem.

Viesītes vidusskola var lepoties ar abu projektu uzsākšanu. Tā kā konkurence ir liela un finansējuma saņemšanas iespējas ir ierobežotas, tad ir jānovērtē iespējas, ko dod ar projektiem piesaistītais finansējums, kā arī projektu ieviešana ienesīs zināmu svaigumu skolas ikdienā. Cerams, ka pedagoģiskais personāls un skolēni ir atvērti jauniem izaicinājumiem, zināšanu apguvei, kā arī savai līdzdarbībai projekta rezultātu sasniegšanā.

Angļu valodas skolotāja Gunta Dimitrijeva

 

Ziediem un aktivitātēm piepildīts septembris

Ir jāmācās izmantot visu, ko mums dod gadalaiki – ar savu skaistumu, ritmu, pārsteigumiem un iespējām. Septembris vēl ir bagāts ar ziediem un citām dabas veltēm. Arī silts un tīkams dažādām aktivitātēm dabā.

       

Izmantojot krāsainos rudens ziedus, kurus vēl nav nokodusi salna, skolas pagalmā no 7. - 14.09. tika izveidotas ziedu kompozīcijas. Katra klase veica savu uzdevumu un liels prieks, ka piedalījās pilnīgi visas klases. Paldies!

       

9.09. skolā ciemojās pārstāvji no Award programmas. Edinburgas hercoga starptautiskā jauniešu pašizaugsmes programma Award aizsākusies Lielbritānijā. Mūsdienās programma Award darbojas 140 pasaules valstīs. Latvijā dzīvojošiem jauniešiem programma Award pieejama no 2006.gada un to īsteno Valsts izglītības satura centrs. Četras programmas Award pamatjomas – brīvprātīgais darbs, fiziskā sagatavotība, prasmes un sevis izaicinājums – paredzētas daudzpusīgas attīstības nodrošināšanai. Lekcijas „Izaicini sevi!” tika organizētas skolēniem un skolotājiem.

10.09. skolā tika organizēta Eiropas sporta diena, kuras ietvaros startēja 3.-9.kl. un 12.klase. Programmā tika ieplānoti vingrojumu kompleksi (lekšana no vietas, apļa griešana, lēcieni ar lecamauklu u.c.) klasei un rudens kross. Savukārt, 10.-11.klases devās uz tikšanos ar dabas pētnieku un jaunās grāmatas „Nezināmā Latvija” autoru Gunti Eniņu Kultūras pilī.

11.09. Eiropas sporta diena notika 1.-2.klasēm, kurā arī mazie bērni varēja sportot no sirds un klases komandās.

16.09. 5.a,b.,11.klases piedalījās talkā atpūtas kompleksā „Pērlītē”. Savukārt 18.09. 7.a,b.,8.,un 10.kl. kopa skolas teritoriju un hokeja laukumu.

Skolā kā katru gadu septembrī un oktobrī norisinās adaptācijas dienas 1.,3.,5.,10.klasēm. Tās organizē skolas atbalsta personāls. Tiks organizētas arī drošības dienas pa klašu grupām.

Septembri norisinājās 11.skolēnu Saeimas vēlēšanas - 1.kārtā 11.09. tika izvirzīti kandidāti no 8.-11.klasēm. 2.kārtā 18.09. notika vēlēšanas, kurās piedalījās 5.-12.klases. Savukārt, 3.kārtā 15 ievēlētajiem jauniešiem bija tikšanās un intervija ar skolas un novada komisiju. Tika ievēlēta 11.skolēnu Saeima 12 jauniešu sastāvā.

Materiālu sagatavoja dir.v.audz.d.: S.Ratiņa 

IZM ministres Mārītes Seiles apsveikums 1.septembra svētkos.

Latvijas skolēni, studenti, pedagogi, vecāki! Sveicu visus Zinību dienā! Vairāk nekā 200 tūkstošiem Latvijas skolēnu novēlu aizrautīgu, pārsteigumiem un atklājumiem bagātu mācību gadu. Mācieties domāt, iedziļināties, apgūstiet gan formulas un likumus, gan mācieties skaidri pamatot savas izvēles un uzņemties atbildību par tām. Trenējiet gan savu prātu un garu, gan ķermeni! (Lasīt visu dokumentu.)

 

Zinību diena mūsu skolā - skaties fotoalbūmu!

 

Mēs dzīvojam strauji mainīgā pasaulē. Mēs bieži dzirdam un arī paši runājam par pārmaiņām, par esošām un vēl nepieciešamajām. Ir viegli aicināt uz pārmaiņām citus. Mēs dzirdam visapkārt, ka šai valstij ir jāmainās, deputātiem ir jāmainās, vecākiem ir jāmainās, ierēdņiem, protams  arī nepieciešamas pārmaiņas. Bet visgrūtāk ir mainīties pašam.

Es novēlu mums visiem uzdrīkstēšanos, apņēmību un spēku mainīt sevi!

KATRA DIENA, LAI IR KĀ AICINĀJUMS, IEDROŠINĀJUMS, PAŠATDEVE,

BET VIENĀ VĀRDĀ – MISIJA.

UZDRĪKSTĒŠANOS JAUNAJĀ MĀCĪBU GADĀ!

RADOŠU UN AKTĪVU

JAUNO 2015./2016. MĀCĪBU GADU!

Mēs esam līdzīgi kokiem, bet dzīvojam ne ar lapām, kas krīt, dzīvojam ar pumpuriem un ar ziediem, ar domām, ko labu paveiksim rīt.

 Dzīvojam, ne jau asaras skaitot un stundas rūgtuma dūmos, kas kūp,

bet tās sēklas un sēkliņas dvēselēs kaisot, kurām mīlestību izaudzēt rūp.

                                                                                            (K.Apškrūma)

Atgādinājums!

Dienasgrāmatas 2015./2016.m.g. nav jāiegādājas.

1.-7.klasēm būs vienotās skolas dienasgrāmatas.

8.-12.kl. turpinās izmantot e-klases dienasgrāmatas.

 

Viesītes vidusskola uzņem skolēnus 2015./2016.m.g.

1. Pamatizglītības programmā

   (kods: 21011111);

2. Vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programmā

   (kodi: 31011011 – klātiene, 31011013 – neklātiene);

3. Speciālās pamatizglītības programmās

   (kodi: 21015611, 21015811).

4. Iesniedzamie dokumenti:

   - Vecāku iesniegums vai izglītojamā iesniegums, ja izglītojamais ir pilngadīgs. Iesniegumā norāda:

      >> izglītojamā vārdu, uzvārdu un personas kodu;

      >> izvēlēto izglītības programmu;

      >> ērtāko saziņas veidu ar izglītības iestādi, iekļaujot elektroniskā pasta adresi.

5. Iesniegumam pievieno vai uzrāda:

      >> iegūto izglītību (ja tāda ir) apliecinošu dokumentu. Ja izglītību apliecinošs dokuments izsniegts

           citā valstī, pievieno lēmumu par izglītības dokumenta atzīšanu;

      >> bērna medicīnisko karti (veidlapa Nr.026/u) vai, ja izglītojamais ir pilngadīgs, izrakstu no

           stacionārā/ambulatorā pacienta medicīniskās kartes (veidlapa Nr.027/u);

      >> valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumu, ja izglītojamo uzņem

           speciālās izglītības programmā.

 

13.jūnijā Viesītes KP notika mūsu skolas 9-to klašu izlaiduma svinīgais pasākums. Šogad 9-to klasi pabeidza un saņēma apliecību par vispārējās pamatizglītības iegūšanu 31 skolēns. Lai veicas !

     

 

Ir apkopota  informācija par mūsu skolas audzēkņu dalību un gūtajiem rezultātiem plašsaziņas līdzekļu un dažādu institūciju organizētajos konkursos, atklātajās un reģionālajās olimpiādēs, u.c. aktivitātēs 2014./2015.m.g. Rezultātu kopsavilkums.

 

30.maijā mūsu 12-tie atvadījās no skolas.  Šis pasākums notika Viesītes KP. Bildes var aplūkot šeit!

   

29.maijā arī mūsu skolā izskanēja zvans uz šī mācību gada pēdējo stundu. Priecīgas, saulainas un piedzīvojumiem bagātas vasaras brīvdienas! Bildes skaties šeit!

 

Ir apkopoti Viesītes vidusskolas skolēnu labākie mācību sasniegumi 2014./2015.mācību gada noslēgumā. Tie ir sagrupēti pa skolēnu vecuma grupām.

1. - 3. klašu skolēnu labākie mācību sasniegumi

4. - 9. klašu skolēnu labākie mācību sasniegumi

10. - 12. klašu skolēnu labākie mācību sasniegumi

Rezultātus apkopoja direktora vietniece mācību darbā Aija Vanaģele.

28.maijā Viesītes novada dome rīkoja novada labāko skolēnu un viņu skolotāju godināšanas pasākumu. Šogad tas notika Paula Stradiņa skolā.

  Skaties bildes šeit!

Zināmi erudīcijas konkursa "eXperiments" 2015 rezultāti!

Latvenergo koncerna 8. un 9. klašu skolēnu erudīcijas konkursa ”eXperiments” 20. gadadienas uzvarētāji ir Viesītes vidusskolas komanda „GOLF BOYS” no Zemgales reģiona. Fināla spēlē televīzijā jaunieši sacentās fizikas zināšanās, risinot praktiskus uzdevumus – sverot bez svariem, izveidojot signalizāciju un pat nosēdinot kosmiskos lidaparātus. Jau vasarā ”eXperiments” uzvarētāji dosies godam nopelnītā ceļojumā uz Rodas salu Grieķijā. (Lasi visu rakstu!)

Skaties finālsacensību norises bildes!

   

 

Ir apkopoti 2014./2015. mācību gada laikā skolēnu sasniegtie rezultāti olimpiādēs, konkursos, skatēs un sporta sacensībās. Paldies skolotājiem un skolēniem par ieguldīto darbu!

Rezultātu kopsavilkuma tabula.

Rezultātus apkopoja direktora vietniece mācību darbā Aija Vanaģele.

 

Lasi vairāk par 2014./2015.mācību gada notikumiem!