Words Unite Us

 

Viesītes vidusskolas skolēni piedalīsies starptautiskajās mācībās Bulgārijā

 

ES Erasmus+ programmas stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “WORDS UNITE US” Nr.2015-1-RO01-KA219-015167_7 ietvaros Viesītes vidusskolas četri skolēni no 2017.gada 13. līdz 18.martam piedalīsies starptautiskajās skolēnu mācībās Bulgārijā kopā ar skolēniem no Lietuvas, Rumānijas un Grieķijas. No mūsu skolas uz Veļiko Turnovo pilsētu dosies Alise Maisaka, Sanija Betkere, Paula Eglīte, Aleksandrs Koļesņiks un līdzi skolēniem dosies skolotājas Līga Blumbeka, Sarmīte Ratiņa. Skolēni kopā ar skolotājām gatavo mājasdarbus, lai tos demonstrētu pārējiem partneriem mācību laikā. Bulgārijā arī notiks projekta starptautiskā sanāksme no 15. līdz 18. martam, kā tas ir paredzēts projekta aktivitāšu plānā. Šis jau ir otrais projekta gads, tādēļ visi partneri sanāksmē izvērtēs paveikto darbu, dalīsies pieredzē par rezultātu izplatīšanu un strādās pie noslēguma atskaites sagatavošanas.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.

Projekta koordinatore G. Dimitrijeva

 

Grieķu skolēnu veidotie Ziemassvētku apsveikumi.

Viesītes vidusskolā mācās skolēni no Lietuvas, Rumānijas un Grieķijas

Septembra mēnesis skolā bija ne tikai pirmais mācību gada sākums, bet gan nozīmīgs ar aktivitātēm projektā. ES Erasmus+ programmas stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “WORDS UNITE US” Nr.2015-1-RO01-KA219-015167_7 ietvaros Viesītes vidusskolā no 2016.gada 18.-23.septembrim starptautiskajās  skolēnu mācībās piedalījās partnervalstu - Lietuvas, Rumānijas un Grieķijas skolu 23 jaunieši  un 7 pedagogi. Mācību sesijas jau ir notikušas Rumānijā, Grieķijā un Lietuvā. Šis krāsainais un ziediem bagātais rudens laiks bija plānotās mācības Latvijā. Sagatavošanas darbus skolā sākām jau augustā, lai nodrošinātu saturisku un interesantu darbu skolēniem, kā arī sasniegtu plānotos projekta rezultātus. Galvenais vadmotīvs un tēma bija valodas, to dažādība. Pateicoties skolotāju, skolēnu un viņu vecāku atsaucībai, spējām nodrošināt kvalitatīvas skolēnu mācības, izmitināšanu ģimenēs un citus kopīgus pasākumus.  Piecas pilnas dienas skolēni strādāja, veicot vairākus uzdevumus – veidoja starptautisku tematisku vārdnīcu, pētīja tautas tērpus, nacionālos simbolus, zīmes, dejas, dziesmas, gatavoja prezentācijas par noteiktām tēmām, deva savu novērtējumu par organizētajām aktivitātēm. Apmācību sesijas aktivitātes notika vairākās vietās – Viesītes vidusskolā, Viesītes kultūras pilī, Jēkabpilī, Rīgā

(Lasi visu rakstu - PDF dokuments)

 Materiālu sagatavoja skolotāja S.Ratiņa

 
 
 
 

Viesītes vidusskolas skolēni turpina aktivitātes starptautiska projekta

“Words Unite Us” īstenošanā

ES Erasmus+ programmas stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “WORDS UNITE US” Nr.2015-1-RO01-KA219-015167_7 ietvaros Viesītes vidusskolas skolēni un iesaistītie skolotāji turpina gatavoties starptautiskajai skolēnu kopīgās mācīšanās sesijai, kura notiks Hiraklio pilsētā Grieķijā laikā no 17. līdz 23.aprīlim.   Kopīgās mācīšanās sesiju mērķis ir kopīgās e - grāmatas nodaļu veidošana. Šis interaktīvais materiāls par dalībvalstu reģioniem, personībām, jauniešiem, kultūru, vēsturi u.c. svarīgiem faktiem ir plānots kā galvenais gala rezultāts. Tas bagātinās skolēnu zināšanas, prasmes un iemaņas. Šajā projektā ir iesaistīti skolēni vecumā no 10 – 15 gadiem (5. – 8. klases). Projekta mērķis ir, iesaistot izglītības personālu, attīstīt skolēnu interesi un izpratni par Eiropas valstu kultūru dažādību, uzlabot prasmes saskarsmē ar vienaudžiem no citām valstīm un kultūrām, uzlabot izpratni par vispārpieņemtām uzvedības normām dažādās situācijās, uzlabot skolēnu svešvalodu pielietošanas prasmes.

(Lasi visu rakstu - PDF dokuments)

Materiālu sagatavoja skolotāja S.Ratiņa

 

 

 

Viesītes vidusskolas skolēni mācās pie partneriem Grieķijā

Erasmus+  programmas stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “WORDS UNITE US” Nr.2015-1-RO01-KA219-015167_7 ietvaros četri Viesītes vidusskolas skolēni – Marta Kristiāna Kāršeniece, Artūrs Kovrigo, Rainers Kravčenko, Grundmane Endija un divi pavadošie skolotāji – Līga Blumbeka un Sarmīte Ratiņa piedalījās starptautiskajā skolēnu kopīgās mācīšanās sesijā, kura notika Heraklionā (Grieķijā) laikā no 17. līdz 24.aprīlim.Mācību sesijas mērķis ir kopīgās e - grāmatas nodaļu veidošana  par tēmu blokiem.

Sākumā tradicionāli notika iepazīšanās, bet šoreiz interesentā vietā -  pludmalē un atraktīvā veidā  caur  sporta spēlēm. Dalībnieki labprāt piedalījās piedāvātajās sporta aktivitātēs un prezentēja savas tautas sportiskās rotaļas un spēles. Pēc aktīvām nodarbībām skolēni izmēģināja savas prasmes sienas apgleznošanā. Uz iepriekš iesūtītu skiču variantiem tika izveidota pamata zīmēju bāze – interjera priekšmeti, aksesuāri u.c. Skolēnu uzdevums bija krāsošana un šo procesu arī bērni izbaudīja. Grupās strādājot, tika sacerētā projekta himna un mūzika. Himnu mācīsies visu partnervalstu bērni. Ļoti aizraujošs un atraktīvs pasākums bija dārgumu medības. Patiesībā tas izpaudās kā orientēšanās spēle, kuras mērķis bija atrast un iepazīt slavenākās celtnes un svarīgākos objektus Heriklionā. Labs komunikācijas veids, jo startējām jauktās komandās. Vienotība un savstarpējā sapratnē palīdzēja visus punktus sameklēt un panāk labus rezultātus finišā.

             Click on the BILD!

Īpaši aizraujoši bija apmeklēt Knosos arheoloģiskos izrakumus, kur saglabājušas vēstures liecības par Minoanas civilizācijas pirmsākumiem. Arheoloģijas  un mākslas muzejā tika padziļināti iepazīta Grieķijas kultūra un vēstures attīstības gaita. Iepazītas mitoloģiskas būtnes, dievības un leģendas. Noslēguma darbnīcā bērni pagatavoja katrs sev  suvenīru ar nozīmīgu  nospiedumu no  Grieķu kultūras simboliem. Sesijas laikā skolēni rādīja mūsdienīgas lugas par savas tautas kultūru, ticējumiem un ieražām. Tika organizēta ekskursija uz kalniem, kā arī iepakojumu ražotni lauksaimniecības produkcijai. Pēdējā dienā dalībnieki piedalījās radošajā darbnīcā Dabas muzejā. Jauktās komandās darbojoties tika izveidoti stāsti  ar ilustrācijām. Meklēti un atpazīti muzeja eksponāti. Noslēguma nodarbībā dalībnieki aizpildīja izvērtēšanas anketas, piedalījās deju maratonā, cienājās ar sarūpēto svētku mielastu un dalījās ar jaunajiem draugiem ar saviem e-pastiem, lai saglabātu iespēju sazināties arī turpmāk.

Ko par mācību sesiju Grieķijā saka dalībnieki? Marta Kristiāna Kāršeniece “Man ļoti, ļoti patika visi projekta  skolotāji un bērni, jo bija jautri un draudzīgi. Protams arī daba. Laika apstākļi bija burvīgi. Ģimene, kura mūs uzņēma bija sirsnīga.  Man patika mācību sesija un iespēja pilnveidot savas angļu valodas zināšanas.” Endija Grundmane ”Man patika siltais laiks, palmas un apelsīnkoki ielu malās. Ļoti skaista pludmale  ar krāsainiem akmentiņiem un gliemežvākiem. Vēl man patika spēles un dejas. Es dzīvoju ļoti jaukā latviešu ģimenē, kura jau četrus gadus dzīvo Grieķijā.

        Click on the BILD!

Artūrs Kovrigo “Pieredze, ko ieguvu Grieķijā ir neaizstājama. Kopumā mācību sesija Grieķijā ļoti patika.”  Rainers Kravčenko ”Laba iespēja saprast, cik daudz varu un iemācīties ko jaunu.  Man patika daba un cilvēki.”

Nākamā mācību sesija notiks Lietuvā no 6.-11. jūnijam. Dalībnieki ir uzsākuši mājas darbu izpildi, lai visu paveiktu  laikā un spētu sekmīgi piedalīties mācību sesijā.

Materiālu sagatavoja skolotāja  S.Ratiņa

 

Viesītes vidusskolas skolēni turpina aktivitātes starptautiska projekta

“Words Unite Us” īstenošanā

ES Erasmus+ programmas stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta “WORDS UNITE US” Nr.2015-1-RO01-KA219-015167_7 ietvaros Viesītes vidusskolas skolēni un iesaistītie skolotāji turpina gatavoties starptautiskajai skolēnu kopīgās mācīšanās sesijai, kura notiks Hiraklio pilsētā Grieķijā laikā no 17. līdz 23.aprīlim.   Kopīgās mācīšanās sesiju mērķis ir kopīgās e - grāmatas nodaļu veidošana. Šis interaktīvais materiāls par dalībvalstu reģioniem, personībām, jauniešiem, kultūru, vēsturi u.c. svarīgiem faktiem ir plānots kā galvenais gala rezultāts. Tas bagātinās skolēnu zināšanas, prasmes un iemaņas.

Lasīt visu rakstu!

Materiālu sagatavoja skolotāja S.Ratiņa

 

Viesītes vidusskolas skolēni piedalās pirmajā Erasmus+ projekta “Vārdi mūs vieno”

starptautiskajā skolēnu kopīgās mācīšanās sesijā Rumānijā

 

ERASMUS+ K2 aktivitātes projekta “WORDS UNITE US” dalībvalstu skolu pārstāvji no Latvijas, Lietuvas un Grieķijas, Bulgārijas, kā arī paši sanāksmes organizatori no Rumānijas 10. janvārī ieradās Vulcuana – Bai skolā “Ion Mareš”. No Viesītes starptautiskajā skolēnu kopīgās mācīšanās sesijā, kas ilga no 11.-15. janvārim piedalījās 5. – 8. klašu skolēnu grupa - Aiva Lahtiņina, Zanda Zaļakmene, Vendija Roze un Beāte Dārziņa, kā arī skolotājas Līga Blumbeka un Sarmīte Ratiņa. Sākumā skolēni piedalījās iepazīšanās nodarbībās “Esi mans draugs!” Katrs dalībnieks sevi prezentēja ar pašu sagatavotiem PowertPoint slaidiem vai video klipu. Sesijas laikā notika komunikācijas spēles, citas aktivitātes, lai skolēni sarunātos, apmainītos ar informāciju, bagātinātu valodu zināšanas, iepazītos, sadraudzētos un izzinātu partneru valstis. Kopīgās mācīšanās sesijas mērķis bija sagatavot kopīgās e - grāmatas pirmo nodaļu – “Mana skola, mans reģions, mana valsts”, ko arī kopā strādājot paveicām.  Mums notika apmācība par tēmu kā lietot interneta vidi informācijas apkopošanai un efektīvai nodošanai, ideju apmaiņai “e-Twinning!”. Visa informācija un arī materiāli tiek ievietoti šajā vietnē un par to atbildīgi ir partneri no Lietuvas. ...

    Click on the BILD!

Aiva: “Man patika sesija un nodarbības. Cilvēki ir ļoti atvērti un draudzīgi. Ieguvu daudz jaunu draugu. Bija labs treniņš un izaicinājums manām angļu valodas zināšanām. Centīšos projektā aktīvi darboties arī turpmāk, jo tas ir interesanti.”

Beāte: “Rumānija ir interesanta valsts. Ir daudz dažādu piļu, muzeju un arī pilsētu. Viena no tām ir Vulcana-Bai, kurā dzīvo, manuprāt, visjaukākie un visdraudzīgākie cilvēki Rumānijā.”

Vendija: “Rumānijā ir ļoti skaista. Man patika pilis, muzeji, skola, kalni. Bērni bija ļoti draudzīgi un droši. Ģimenes bija jaukas un foršas. Bērni aktīvi darbojās, izpalīdzēja, runājās un dejoja. Iemācīja skaitļus rumāņu valodā. Es tiešām iemācījos Forši!”

Zanda: Mācību brauciens bija ļoti interesants. Daudz patīkamu emociju. Apguvu daudz ko jaunu un darīju dažādas interesantas lietas, ko iepriekš nebiju darījusi. Forši! Mēs ar Aivu dzīvojām ģimenē, kurā bija divi bērni – Betija (14 gadi) un Mariuss (10gadi).Ģimene bija ļoti jauka. Man ļoti patika Drakulas pils un tās leģenda. Es iemācījos rumāņu valodā aizskaitīt līdz 10, vēl arī dažus citus vārdus, tautas dejas, jo tās bija jautras un vieglas. Skolas direktore bija ļoti jauka un labi zināja angļu valodu. Skola pati bija maza, bet jauka ar vēsturi.” 

(Lasi visu rakstu)     (Skaties fotoalbūmu)

 Materiālu apkopoja skolotājas S.Ratiņa un L.Blumbeka

 

Video greetings from GREEC

Click on the BILD!

 

Skype video chat vith ROMANIA

Education systems in:

        LITHUANIA         (PowerPoint file        PDF file)

        GREECE            (PowerPoint file        PDF file)

        BULGARIA         (PowerPoint file        PDF file)

        ROMANIA          (PowerPoint file        PDF file)

        LATVIA               (PowerPoint file        PDF file)

First meeting in ROMANIA