10. klases uzņemšana vidusskolā

10. klases uzņemšana vidusskolā

Katru gadu Viesītes vidusskolā notiek jauno vidusskolēnu jeb 10. klases iesvētības. Šis gads nebija izņēmums. 11. oktobrī mēs, 11. klase, draudzīgi organizējām jaunajiem vidusskolniekiem izturības un prāta uzdevumus. Nedēļas laikā katru dienu tika ziņota tēma, pēc kuras motīviem bija jāizdomā orģināls un interesants tērps, kuru demonstrēt pārējiem skolēniem. Šīs nedēļas “ķirsītis uz tortes” bija uzdevums izvēlēties alternatīvu veidu skolas somai, tā varēja būt kartona kaste, spainis vai pat spilvendrāna.

Pirmajā dienā 10. klases skolēnu pienākums bija ģērbties dažādu profesiju tērpos un pildīt sev atbilstošus uzdevumus. Sākumā kā kopīgs pārbaudījums bija quizizz tests par mums – 11. klasi. Jautājumi bija āķīgi, un šoreiz skolēniem vajadzēja cerēt uz savu veiksmi un uzmanību.

Otrdien skolēni iejutās pasaulē pazīstamās spēlfilmas “Squid Game” varoņu lomās. Klasē visi bija tērpušies melnās krāsas apģērbā, un no mums viņi saņēma mazu dāvanu, tā bija ar latviešu valodā zināmajām iesaukām aprakstīta medicīniskā maska. Uzdevumi bija saistīti ar  filmas kadriem. Desmitie no cukura pamatnēm ar adatas palīdzību greba figūras, komandās vilka virvi un spēlēja “Red Light/Green Light” jeb zināmo rotaļu “Lēnāk iesi, tālāk tiksi”. Daži 10. klases skolēni tika sodīti – apšaudīti ar ūdenspistolēm.

Trešdien desmitie skolā ieradās havaju stilā. Pārsteigums no 11. klases bija eksotiskā degustēšana, kur, atbildot uz viltīgiem jautājumiem, bija jāpagaršo neierastas ēdienu kombinācijas.

Nedēļas ceturtajā dienā pārbaudījumus veicām Mīlestības saliņā. Ar norādījumu palīdzību skolēni nokļuva gala mērķī, kur viņus sagaidīja trase ar interesantiem un dažādas grūtības līmeņa šķēršļiem. Noslēgumā 10. klase, kopīgi dziedot savu versiju par dziesmu “Dzērvenīte”, nonāca līdz finiša taisnei, kur viņus gaidīja patīkams pārsteigums – pikniks ar ugunskuru.

Nedēļa pagāja ātri, bet ļoti jautri un aizraujoši. Emocijas, kuras redzējām, priecē par paveikto darbu. 10. klases skolēni veiksmīgi tika galā ar pārbaudījumiem un tika uzņemti vidusskolas saimē.

  1. klases skolniece Līva