5.a/b klases mācību vizīte

5.a/b klases mācību vizīte

24.septembra rītā autobuss mūs aizvizināja uz Daugavpils pusi. Plānoti bija vairāki apskates objekti un interaktīvās nodarbības.

Pirmā- muzejpedagoģiska nodarbība Latgales zoodārzā. Skolēni guva ieskatu dabas aizsardzībā un saudzīgā, līdzcietīgā attieksmē pret dzīvniekiem, jo lielākā daļa zoodārza iemītnieku ir saviem iepriekšējiem saimniekiem „nevajadzīgi” un dzīvo šeit patversmē. Telefonos tika iemūžināti visi mīluļi, ar interesi noskaidroti gan barošanas, gan kopšanas noteikumi. Nenokavējām arī fotografēšanos pie kustīgā dinozaura, kurš laipni sagaida katru muzeja apmeklētāju.

Otrā vieta- Daugavpils Inovāciju centrs ZINO. Te skolēni sacentās komandu viktorīnā jautājumos par cilvēka ķermeni, modelēja orgānu izvietojumu ķermenī, bet vislielāko sajūsmu izraisīja plaušu modeļa izgatavošana. Ieraugot daudzveidīgās interaktīvās spēles un ierīces ar dažādiem optiskiem, vizuāliem, veiklības un atjautības brīnumiem, nemanot pazuda laiks. Vēlme bija tik viena- es gribu būt šeit, mums ir jautri un interesanti.

Tālāk ceļš mūs veda uz Naujenes pagastu, Latvijas dabas parku- Daugavas loki. Te skolēni ieskatījās senatnē, jo Slutišķu vecticībnieku lauku sēta ir vienīgais šāda veida muzeja objekts Latvijā, kas atrodas autentiskā apdzīvotā sādžā. Te var iepazīties ar unikāliem Latgales vecticībnieku garīgās un sadzīves kultūras materiāliem. Dzirdējām un salīdzinājām vārdus vecticībnieku, krievu un latviešu valodā. Šeit apskatāma arī izstāde- 20.gs.1.puses darbarīku kolekcijas „Zirgvilkmes darbarīki Daugavpils novadā”.

Uzkāpām arī Vasergelišķu skatu tornī, lai paraudzītos uz apkārtni un Daugavu visā tās krāšņumā. Tikai izskraidītas takas, kas veda gar Dinaburgas pilsdrupu maketu un, sastājoties draudzīgi vienam aiz otra bānītī, aizčukčināts līdz autobusam.

Kā secināja skolēni, visi jutās piekusuši, bet emociju un prieka bagāti.

Ar skolēnu prieku dalījās 5.a/b klašu audzinātājas Malda Lejiņa un Mārīte Kivleniece