Barikāžu atceres pasākums pie Viesītes vidusskolas

Barikāžu atceres pasākums pie Viesītes vidusskolas

Šogad aprit 33 gadi kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas cilvēki nevardarbīgi aizstāvēja valsts brīvību pret militāriem uzbrukumiem un neatkarības pretiniekiem.

19.janvāra rītā pie Viesītes vidusskolas pulcējās skolēni un skolotāji, pieminot notikumus nesenajā pagātnē. Ugunskura dūmu ieskautā skolas iekšpagalma laukumā, skanēja atmiņu stāsti par 1991.gada barikādēs piedzīvoto.

Viesītes vidusskolas direktore Sarmīte Ratiņa uzsvēra šī vēsturiskā notikuma nozīmi mūsdienās  un aicināja nekad neaizmirst savas tautas skarbās vēstures lappuses.

“Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. 33 gadus atpakaļ Viesītes un Jēkabpils novada cilvēki devās uz Rīgu sargāt Latvijas Republikai nozīmīgu objektu  -Zaķusalas televīzijas torni, kur pie ugunskuriem pavadīja vairākas trauksmainas dienas un naktis…” savās atmiņās dalījās Viesītes  nodaļas Tautas frontes vadītājs Andris Baldunčiks.

Viesītes vidusskolas skolēnu Saeimas dalībnieki -Adrija, Markus, Patrīcija, Emīls, Andris,  Katrīna, Nata, Amanda un Kristers izstāstīja 1991. gada notikumu hronoloģiju un citēja fragmentus no dažādu cilvēku atmiņu stāstiem par Barikāžu laika notikumiem.

 Iejūtoties  Barikāžu laika atmosfērā, skolēni sildījās pie ugunskura,  baudīja  siltu tēju un rudzu maizes sviestmaizes.  Katrs klātesošais varēja  mirkli apstāties un pajautāt sev: “Vai es būtu gatavs stāties pretī ienaidniekam, cīnīties un aizsargāt savas zemes neatkarību šodien? “’

Viesītes vidusskolas direktores vietniece Sarmīte Milakne