Dodamies pirmajā mācību vizītē uz Gārseni

Dodamies pirmajā mācību vizītē uz Gārseni

21.septembrī Viesītes vidusskolas pirmo klašu skolēni devās savā pirmajā mācību vizītē uz Gārseni. Gide Dace mūs iepazīstināja ar Gārsenes pils vēsturi. Tad devāmies uz Gārsenes dabas takām.

Mums bija iespēja nostiprināt zināšanas par koku daudzveidību. Mācījāmies tos noteikt pēc raksturīgākajām pazīmēm – stumbra, lapām. Gides aizraujošais stāstījums mūs aizveda īstā piedzīvojumā. Ceļā gadījās Raganas māja, tālskatis, egle – vistas kāja. Pabijām Laumu pļaviņā, uzzinot, ka tās ir draiskas būtnes, kuras mēdz pajokot ar garāmgājējiem. 

Nokļuvām Dienvidsusējas līkumu ieskautajā Sēņu saliņā. Izstaigājām Rūķu taku, kurā veicām daudzveidīgus kustību un atjautības uzdevumus. Tālāk taka mūs aizveda uz atpūtas vietu LUTAUŠI.

Tur atpūtāmies un atjaunojām spēkus, ieturot pusdienas. Īpašs pārsteigums bērniem bija uz ugunskura vārītā mannas biezputra ar ievārījumu. Paldies sakām mūsu skolas bijušajam sporta skolotājam Jānim Kudiņam par atbalstu šī pārsteiguma organizēšanā! Atvadoties no dabas takām, vēl iegriezāmies Paradīzes ielejā. Tur paskandinājām vēja zvanus un priecīgi devāmies uz mājām.

 Pirmo klašu audzinātājas Nellija un Elita