Karjeras izglītības un veselības veicināšanas pasākumi Viesītes vidusskolā

Karjeras izglītības un veselības veicināšanas pasākumi Viesītes vidusskolā

No 9.oktobra līdz 12. oktobrim Viesītes vidusskolas skolēni piedalījās Prakse.lv  rīkotajos pasākumos “Atvērtēs durvis uzņēmumos”.

10.klases skolēniem bija iespēja tiešsaistes seminārā tikties ar uzņēmuma VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” speciālisti Ievu Brūnu -Labāni. Video prezentācijā  Latvijas autoceļu uzturētāju specialiste izstāstīja par uzņēmuma struktūru, darba pienākumiem, tehnisko aprīkojumu un milzīgo darba apjomu, kuru darbinieki veic visa gada garumā Latvijas teritorijā.

Savukārt uzņēmuma SIA SCANDIVAC speciāliste Līga Pelše 12. klases skolēnus  iepazīstināja ar starptautisku uzņēmumu, kurš ražo dažādu produktu iepakošanas iekārtas pēc individuāliem pasūtījumiem. Uzņēmuma speciāliste Līga Pelše ar savu stāstījumu iedvesmoja skolēnus meklēt savus dzīves ceļus, ticēt saviem spēkiem, meklēt izaicinājums un visu dzīvi izglītoties.

2.oktobrī un 9.oktobrī 5. līdz 7.klases skolēniem notika tikšanās ar Viesītes mākslas un mūzikas skolas pedagoģi Artu Lindemani. Skolotāja  iepazīstināja ar savas pirmās profesijas -juvelieris darba specifiku. Skolēniem bija iespēja apskatīties darba instrumentus, izprast kādas prasmes un zināšanas jāiegūst, lai strādāt šajā arodā. Uzzināja, ka juvelieri uzskicē, izgatavo, pielāgo, labo vai novērtē juvelierizstrādājumus, tam visam nepieciešama liela pacietība, mākslas  izglītība un aizrautība. Paldies skolotājai Artai par vērtīgajām nodarbībām mūsu skolā!

10.10. 2023.  vienpadsmitās un divpadsmitās klases skolēniem notika tikšanās ar medicīnas darbiniekiem “Onkoloģisko slimību profilakses” izglītojošo pasākumu ietvaros. Jaunieši uzzināja par onkoloģijas slimību statistiku, veidoja izpratni par savas veselības uzraudzīšanu, guva priekšstatu  par atziņām un tendencēm audzēju profilaksē un diagnostikā.

Viesītes vidusskolas direktora vietniece ārpusstundu jomā Sarmīte Milakne