“Skolas soma” atver Gārsenes vēstures lappuses

“Skolas soma” atver Gārsenes vēstures lappuses

28.septembrī jaunā Viesītes vidusskolas 10. klase devās iepazīt Latvijas rudeni un viens otru. Kopīgi izvēlējamies nelielu ceļojumu uz Gārseni. Iecerētā  pils apskate sākās ar pārsteigumu. Mums piedāvāja piedalīties izstādes atklāšanā Sansusī labklājības rezidencē, kurā piedalījās  mākslinieces Elīne Buka un Arta Skuja.  Sansusī labklājības rezidence atbalsta māksliniekus, kuri savā radošajā procesā gatavi darboties ar cilvēkiem ar ierobežotu piekļuvi mākslai un kultūrai ( piem. Aknīstes psihoneiroloģiskajā slimnīca vai Aknīstes veselības un sociālās aprūpes centrs) un  iedzīvotājiem no ģeogrāfiski izolētām lauku teritorijām. Tā mums bija unikāla pieredze ieskatīties un ieklausīties īpašos mākslas darbos, kuri tapuši māksliniecēm strādājot kopīgi ar dažādiem cilvēkiem un dažādām emocijām.

Pēc izstādes apmeklējām pili.  Neogotiskā arhitektūras stilā ieturētajā Gārsenes pilī atrodas muzejs, kurā apskatāma ekspozīcija par tās sākotnējiem īpašniekiem – baronu Budbergu dzimtu, skolas muzeja ekspozīcija un gleznu izstāde.Tā caur pils vēstures līkločiem mēs varējām izsekot arī Latvijas vēstures un kultūras notikumiem.

Izstaigājām arī dabas taku pa Dienvidsusējas senieleju un devāmies uz privātkolekcijas “Solis sendienās” apskati pie vēstures entuziasta Valda Kalnieša. Ja vēlies aptaustīt un pasmaržot vēsturi, droši dodies turp! Vēsturiska sadzīves tehnika, rotaļlietas, mūzikas izstrumenti, mediķu darbarīki, militāras formas un daudz, daudz interesantu lietu. Eksponāti nav stiklotās vitrīnās, bet tos var aptaustīt un sajust īpašo lietu stāstu.

Gārsene nepieviļ un katru reizi parādās citādāka un arvien interesentāka.

10.klases audzinātāja Sanita